Temat: Jakie PicoPSU pod CT60e?

Kompletuję części, żeby włożyć do swojego Falcona CT60e. W zasadzie brakuje mi już tylko zasilacza. Widziałem CT60PSU i w to chciałbym celować. Napisałem do Centuriontech pytanie o dostępność i czekam na odpowiedź.

Ale zastanawiam się też nad PicoPSU. Tylko tutaj jest taki kłopot, że, po pierwsze, jest tego masa w cenach od Sasa do Lasa, a to wiąże się z ryzykiem kupienia beznadziejnego egzemplarza, co może się skończyć dla komputera fatalnie. Widać, że z tymi cenami to jest dziwnie - jeśli moduł sygnowany 250W na Ali potrafi kosztować ~60zł, a jednocześnie 120W w polskim sklepie ma cenę ~250zł. No i wszystkie inne możliwe kombinacje też oczywiście - czyli słabe tanio, słabe drogo, mocne za bezcen, mocne za cenę, że hej itp. I weź tu człowieku bądź mądry i wybieraj. I nie chodzi nawet o cenę, bo CT60PSU to z dostawą pewnie ponad 400zł więc i tyle mógłbym wydać za PicoSPU + zasilacz do kompletu. Tylko... właśnie. Co konkretnie wybrać, żeby maszyny nie usmażyć i jednocześnie nie przepłacić nie wiadomo ile? W Morelach jest jakaś Akyga AK-CA-38, 120W nominalnie za 160zł. Warte to coś? (nie o pieniądze pytam)

Maszyna nie będzie strasznie obciążona, tylko CT60e na standardowych ustawieniach, żeby procek na pasywnym przy zamkniętej obudowie działał.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

Odp: Jakie PicoPSU pod CT60e?

Zakładając że masz to w oryginalnej obudowie, musisz patrzeć przede wszystkim na rozmiar - większość jest trochę za wysoka i nie pozwoli zamknąć obudowy.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Jakie PicoPSU pod CT60e?

Chciałbym zostawić w oryginalnej obudowie z ekranem. 33mm wejdzie? 30? Takie widziałem.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Jakie PicoPSU pod CT60e?

Ja byłem przed takim samym dylematem ze 2-3 lata temu gdy chciałem w końcu przesiąść się z dużego zewnętrznego zasilacza ATX, który zajmował dodatkowo miejsce, posłuchałem kolegi RJ1307. Falcon jest tak unikalnym w chwili obecnej komputerem a zasilanie  bardzo istotne, zdecydowałem sie na zakup oryginalnego PicoPSU 120W za cene bodajże 224 zł z wysyłka. Wymiary tak dobrałem ze na 100% zmieści się przy zamkniętym w Falconie. Do tego zakupilem oczywiscie zasilacz laptopowy który spokojnie leży mi na ziemi.  W ten sam sposob zrobiłem, zamknięty jest w całości i skrecony Atari Falcon, ktorym sie opiekuje w UBU Labie.

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

5

Odp: Jakie PicoPSU pod CT60e?

perinoid napisał/a:

Chciałbym zostawić w oryginalnej obudowie z ekranem. 33mm wejdzie? 30? Takie widziałem.

Ekranu górnego raczej nie dasz rady zostawić przy CT6x, z niego musisz zrezygnować

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

6

Odp: Jakie PicoPSU pod CT60e?

?
https://www.aliexpress.com/item/32826517978.html
http://lvt.com.pl/zasilacz-impulsowy-de … -1433.html

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: Jakie PicoPSU pod CT60e?

4cm to trochę za dużo. Raczej chcę celować w mniej.

@Kroll: Widziałem na jakimś filmiku w sieci, właśnie z instalacji CT60e, że zmieścił się z PicoPSU pod ekranem. Dlatego pytałem o taką kombinację.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Odp: Jakie PicoPSU pod CT60e?

ja na 99% kupiłem ten zasilacz
https://mini-itx.com.pl/p/12/103/zasila … x-atx.html

Co do ekranu to nie wiem, jakos sam z siebei go juz nie zostawialem.

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

9

Odp: Jakie PicoPSU pod CT60e?

Ale on jest 20-pinowy, a CT60e ma złącze 24 piny. Przynajmniej moje. Rozumiem, że to nie robi różnicy można po prostu części pinów nie wykorzystać?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

10

Odp: Jakie PicoPSU pod CT60e?

Złacze jest 24 pin zeby wszystko dalo sie podlaczyc.

Odpowiadajac na twoje pytanie:

Najtanszy, ocen tylko na oko jakosc czy nie jest zbudowany ze smieci.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

11

Odp: Jakie PicoPSU pod CT60e?

Picopsu, 80wat, plus zasilacz 12v 5amper, dają radę.
Nawet z obłędnie kręconym ct63 110mhz czy pasywnie chłodzonym ct60e rev 6 95mhz.

12

Odp: Jakie PicoPSU pod CT60e?

Ja teraz czekam na CT60PSU (co prawda nie mam już standardowej obudowy). CT60PSU ma tę zaletę, że możesz używać standardowego włącznika, nie potrzebujesz zewnętrznego zasilacza i nie musisz wiercić w obudowie. Jedyne wady jakie widzę to mocowanie gniazdka/włącznika (czy długo wytrzyma) i jest zabrane miejsce na dysk cf/dysk. Miałem chyba dwa picoPSU. Jedno picopsu mi poszło z dymem (było kiepsko wykonane i zrobiło się jakieś zwarcie na samej płytce w miejscu w którym są przylutowane kable), drugie Picopsu mi zeszło w jakimś wypadku (włączyłem po dłuższej przerwie kiedyś kompa), nawet nie wiem jak to się stało - generalnie zabiło mi zasilacz, picoPSU, flaszka cudem przeżyła (ciśnienie mi trochę skoczyło ;)). Jak już chcesz się pakować w picoPSU to ważny jest dobry zasilacz, na kiepskim miałem zakłócenia na obrazie. A tak powinna wystarczyć nawet najsłabsza wersja, ale to pewnie zależy od jakości wykonania. Większe złącze to nie problem jak masz adapter.

saulot / [nokturnal]
==================================
wiki Atari 16/32 bit: https://bus-error.nokturnal.pl

13

Odp: Jakie PicoPSU pod CT60e?

Podepnę się tukej, aby nie tworzyć nowego wątku (pytanie dotyczy zasilacza).
Czy ktoś wie gdzie można kupić gniazda, takie jakie są przy zasilaczach ST/STE do połączenia zasilacza z płytą?

To sobie odpowiem :)
Oznaczenie 171822-6
Są w TME i Sławmir.

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2020-07-19 08:40:25)

Było miło :) Do widzenia.

14

Odp: Jakie PicoPSU pod CT60e?

Ja bym chciał usłyszeć odpowiedz na pytanie dlaczego z każdą wersją ct60 (Czuba, Willy) i PicoPSU włącznik na mikrostyku praktycznie nie działa. Raz na jakiś czas Falcon się włączy lub wyłączy prawidłowo, ale przez większość czasu nic. Muszę wyłączyć zasilacz z prądu, lub odłączyć PicoPSU od zasilacza. Mam to samo na dwóch orginalnych PicoPSU. Ktoś się spotkał z tym?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.