101

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Zgrd napisał/a:

powyżej kilku złotych to się na tym całym lokalnie boję,

Zakupów raczej nie ma się co bać. Nie ma co prawda wystawiania oceny sprzedającego po transakcji, ale w razie problemów możesz otworzyć 'Dyskusję'.
---
Co się stało?
o nie otrzymałem produktu
o zamówienie jest niekompletne
o problem z produktem
o problem z odstąpieniem/ rezygnacją z zakupu
o brak zwrotu wpłaty
---

A poza tym od prywatnych osób to wkrótce inaczej nie uświadczysz, bo wszystkich tam przegonią

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

102

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

w razie problemów możesz otworzyć 'Dyskusję'.

Niby mogę, ale po prostu szkoda mi czas na takie rzeczy. Szczególnie, że jak ostatnio patrzę to drastycznie wzrosła ilość cwaniaczków sprzedających.
Ot np. pytam ostatnio gościa, czy udziela gwarancji rozruchowej, ot te parę dni (wystarczą nawet 2-3) na sprawdzenie czy urządzenie w ogóle odpala i nie świruje po 5 minutach, a ten pisze "nie udzielam żadnych gwarancji, sprzęt jest stary (mógł mieć max 3 lata-przypis redakcji) i może paść w każdej chwili, bierzesz jak jest lub nie" :D

Ok, ja mogę pójść na coś takiego w przypadku 30/40 letniego Atari, ale nie w przypadku sprzętu mającego 2-3 lata.
Po co ja mam się z koniem potem bić.

103

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Heh, kutafo*m znowu się posypała baza danych i tytuły niekoniecznie zgadzają się z zawartością - idą "w katalog ofert powiązanych", więc lepiej sprawdźcie swoje aukcje. Napisałem im, że jak klient złoży reklamację będę od alledrogo dochodził zwrotu różnicy, choć wiem, że to i tak nic nie da :/
Dodatkowo przypominam - już za kilka dni dodajemy 1zł (nie do końca wiem, czy netto, czy brutto) do każdej oferty plus droższe wysyłki, tak dla zapamiętania...

Sikor umarł...

104

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Ja w przeciągu ostatniego tygodnia dostaję maile o tytule "Odłączyliśmy produkty od Twoich ofert"... W treści maila klikam [Przejdź do ofert]... i wita mnie informacja "Twoje oferty połączone z produktem - 100%", w miejscu gdzie mają być te niepowiązane: "Nie znaleźliśmy takich ofert".

Burdello-bum-bum.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

105

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Ja ciekaw jestem czy allegro w ogóle coś testuje przed wprowadzaniem, czy idą na żywioł :D

106

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Testować też można źle. Albo można zaoszczędzić na testach, skoro użytkownicy końcowi zrobią to za darmo.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2022-10-20 20:54:35)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

107

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Też dostaję maile: odłączono produkty od ofert, co ciekawe dotyczy to ofert zakończonych na przykład 3 miesiące temu :)
Warto wejść w "Rozliczenia z Allegro" i sprawdzić za co koszą.

Okazuje się, że biorą po 10 groszy co 10 dni za "podtrzymanie ofert". A ja myślałem, że one tak za darmo wiszą i się cieszyłem, że jeden laptop już ponad rok wisi :)

Inna lipa to taka, że musiałem powystawiać jakieś kable zasilające tak na sztukę, żeby mieć odpowiedni procent powiązanych aukcji, bo retro graty bez EAN nie dają się powiązać.

Jeszcze inna ciekawostka to taka, że obniżyłem ceny gratów z 80zł na 79.99 zł - prowizja Allegro się nie zmieniła, ale za paczkomat koszą 1.19 zamiast 3.50 :)

Ceny wysyłek paczkomatem Inpost już podniosłem z 8.99 na 9.99

Ogólnie "burdel w tym Archeo" :P

Ostatnio edytowany przez x_angel (2022-10-20 21:13:31)

108

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Allegro wystartowało na giełdzie po 90pln, a teraz szorują po 20pln...
20 lat w ajti nauczyło mnie, że jak nie słuchasz użytkowników to odpadasz z gry... Ich też to czeka... Szkoda, bo polskie, a poza tym prowizja chyba i tak niższa niż na "ebaj się".

/l\tari

109

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

@Dynamike2010: ale ebay daje Ci wejście właściwie w każdy rejon z automatu i nie zmieniają co 5 minut regulaminu. Nie zauważyłem też tam takiego burdelu z bazą jak tu - powiązania które nagle podmieniają Ci oferty, wyszukiwania pokazujące zdjęcia i tytuły z innych ofert i typ podobne kwiatki z allegro.
A co do "polskości" allegro polecam zapoznać się: https://pl.wikipedia.org/wiki/Allegro_( … 9biorstwo)

Ostatnio edytowany przez Sikor (2022-10-20 21:49:36)

Sikor umarł...

110

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Ja to już dawno się pogubiłem kto jest aktualnym właścicielem allegro.
Natomiast co do ebaya... dla mnie przegrali bałaganem na stronie, serio nie potrafię ogarnąć tej kuwety, tutaj niestety allegro jeszcze wygrywa, chociaż usilnie się stara żeby też zapanował bałagan.


wyszukiwania pokazujące zdjęcia i tytuły z innych ofert i typ podobne kwiatki z allegro.

Mnie najbardziej wkurza ten "podwójny tytuł", tzn. w (nazwijmy to) nagłówku jest wprawdzie tytuł oferty ale odnosi się on do czegoś innego, bo to co nas interesuje to jest po prawej stronie, takie mniej widoczne.
Momentami się gubię co ja właściwie chce nabyć :|
Co za mózg na to wpadł? :|

111

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Heh, kutafony mi pousuwali aukcje, bo miałem linki do aukcji na allegro - po zgłoszeniu, że baza im się wali. Wznowiłem z nowymi już cenami i opisem, że "oferta obejmuje dodatkowe opłaty allegro obowiązujące od listopada 2022" - ciekawe, kiedy zawieszą wszystkie. Nie zamierzam dopłacać do interesu - wolę przestać tam sprzedawać, trudno, najwyżej nie będzie nowych rzeczy od sikora, jak nie zarobię na nie. Trzeba popracować nad swoją stroną i się zobaczy wtedy, co dalej.
Ten złodziejski portal po prostu przesadza - a zauważyliście, że większość teoretycznie "niepowiązanych" portali zmienia regulamin w tym samym czasie? Czyżby jednak - jak pisalem kiedyś - były jakoś "pośrednio" powiązane (choć teoretycznie według prawa nie)?

Sikor umarł...

112

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Mogę oczywiście się mylić, bo niejawne powiązania biznesowe to dzisiaj codzienność, ale nie muszą być powiązani, ot po prostu niema walki to mogą sobie pozwolić.

Ja natomiast wreszcie zrozumiałem o co chodzi z tym co pisałem wyżej, bo chyba pierwszy raz wyświetliło się tak jak tfórcy zakładali.
To co określałem "nagłówkiem" to tytuł nad galerią i on ma chyba wskazywać na nazwę przedmiotu w katalogu, a tytuł aukcji/oferty jest po prawej. Dotychczas nad galerią miałem najczęściej opisy odnoszące się raczej do ofert innych firm, a teraz jest loteria co się wyświetli :D

Burdel w Archeo był jednak mniejszy.

113

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Z tytułami aukcji (o , przepraszam... OFERT) jest tak jak piszesz. Nadana przez sprzedawcę jest po prawej, a nad galerią to nazwa "produktu" z "katalogu", z którą oferta została połączona. I oczywiście często się to nie zgadza, bo powiązania często są z doopy, zwłaszcza w kategoriach z używanymi, albo nietypowymi, małoseryjnymi sprzętami, które nas tu interesują.

Po prawej stronie, pod opisem oferty jest link: "Zgłoś ofertę błędnie powiązaną z produktem". Nie waham się używać żeby mieli co robić z tym cudownym katalogiem.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

114

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

uicr0Bee napisał/a:

Po prawej stronie, pod opisem oferty jest link: "Zgłoś ofertę błędnie powiązaną z produktem". Nie waham się używać żeby mieli co robić z tym cudownym katalogiem.

I właśnie po takim zgłoszeniu uwalili mi kilka aukcji :) Ogólnie i tak ten gówniany portal od jakiegoś czasu bardziej traktuję jako forma reklamy, bo prowizje i inne opłaty powalają.

Sikor umarł...

115

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Klikam tylko w durnych przypadkach, typu Miniwieża CD marki Spectrum powiązana z produktem Komputer ZX Spectrum 48K.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

116

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

@uicr0Bee i teraz to wiem, bo pierwszy raz nie wyświetliło mi czegoś co przypomina tytuł innej aukcji/oferty :D

@Sikor, uwalili bo pewno zgłosiłeś swoje aukcje, a ci idą na łatwiznę i kasują. Zawsze byli robotni.


--- edyta ---

Takie dzisiaj znalezione

Kupujesz to o czym piszemy w opisie oraz w tytule aukcji. Nie możemy ponosić odpowiedzialności za ewentualne zmiany i informacje które w ramach tzw. " produktyzacji " bez naszej zgody i udziału dopisuje lub podstawia serwis ALLEGRO.

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2022-10-23 12:37:42)

117

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Ooo, będę musiał dodać. Choć za słowo "allegro" w aukcji potrafią uwalać - napiszę pewnie "na portalu". Ale to już jakoś w przyszłym tygodniu może. Dzięki za hint :)

Sikor umarł...

118

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

W wiadomościach od nich, tych informujących o zmianach, na końcu jest ankieta "Jak oceniasz te zmiany/nowości? [0]..[10]". Korzystacie? Nie to żebym miał złudzenia że jakakolwiek liczba złych ocen skłoni ich do rezygnacji z już zapowiedzianych nowych haraczy, ale skoro pytają, to oceniam, żeby wiedzieli co o tym myślę :-/

Inna sprawa że jakiś czas temu zmienili format emaili z zasybskrubowanymi wyszukiwaniami i w tej sprawie też były ankiety. No i chyba musieli dostać wiele negatywnych ocen, bo ostatecznie wycofali się ze zmiany i przywrócili poprzedni format.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2022-10-30 09:29:28)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

119

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Właśnie skorzystałem. Wyświetliły mi się zapłakane ludziki, smutne, że nie spełniają oczekiwań. A bu.

Patrzę na jedną aukcję. Zlikwidowali informację o której godzinie się skończy, teraz jest tylko licznik za ile godzin, minut i sekund się zakończy. Rozpalony pogrzebacz im w rzyć za to.

Teraz w aukcji nie ma nawet informacji, czy moja oferta jest najwyższa, czy nie.

Ostatnio edytowany przez VLX (2022-10-30 16:19:09)

120

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Ja dzisiaj wpadłem na nową ciekawostkę, a może wcześniej mi umykało.
Szukam tam czegoś, zakres aukcji/ofert ograniczam do Warszawa/Mazowieckie.... morda już mi się cieszy, bo znalazłem ciekawe oferty z Warszawy..... Warszawy, na Śląsku kur.....

Przeglądam oferty dalej i ciągle lokalizacja gdzieś poza Warszawą i Mazowiecki..... działa im to ograniczanie lokalizacji w ogóle? :O

@Sikor, wpisy o podobnym brzmieniu znalazłem jeszcze u innych, także wkurzonych tym bur.... musi być wielu.


------
PRZEPRASZAM pancio.net za ten śląsk. Mam nadzieje, że takie przeprosiny od Warsza-wsiaka (czy wsioka?) będą wystarczające.

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2022-11-01 23:10:02)

121

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Działa ... im wskazywanie jaka okolica jest popularna w wyszukiwaniach.

122

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Zgrd napisał/a:

Ja dzisiaj wpadłem na nową ciekawostkę, a może wcześniej mi umykało.
Szukam tam czegoś, zakres aukcji/ofert ograniczam do Warszawa/Mazowieckie.... morda już mi się cieszy, bo znalazłem ciekawe oferty z Warszawy..... Warszawy, na śląsku kur.....

Śląsk za przeproszeniem również piszemy z WIELKIEJ litery prze pana z Warsza-wsi :-) kura!

https://systemembedded.eu/ ... https://www.youtube.com/watch?v=GwS7Es1x6mw
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

123

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

VLX napisał/a:

............. Zlikwidowali informację o której godzinie się skończy, teraz jest tylko licznik za ile godzin, minut i sekund się zakończy. Rozpalony pogrzebacz im w rzyć za to.

.......


W allegro lokalnie aukcje można przedłużać w ostatnich minutach. Dlatego jest tylko licznik za ile...
Niestety jest to wkurzajace, bo taka aukcja, potem trwa i trwa.

124

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Wiem, ale w zwykłym allegro też pod koniec aukcji (doba? 12 godzin?) znika informacja o godzinie zakończenia i wyświetlany jest tylko licznik. Do tego na lokalnym jest chociaż wyświetlana na bieżąco informacja czy oferta jest najwyższa czy już nie. W zwykłym trzeba albo pamiętać licytowaną kwotę i odświeżać stronę, albo sprawdzać pocztę, czy nie przyszło powiadomienie o przebiciu oferty.

125

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Może i znika data/godzina ale jeśli dana godzina nastąpi, aukcja się bezwzględnie kończy. Na "lokalnie" aukcja może się ciągnąć potencjalnie w nieskończoność.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.