26

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

SIDE3 loader already has malware detection which no-one commented on, which suggests no-one even tried to run the malicious software in the first place. LOL.

27

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

co tam mruczysz?

o wlasnie, jeszcze jedno: opcjonalne zapisy do I/O w ram pod I/O odpowiednim zapisem do portb maja byc widoczne od $5000 przydatna opcja w debugowaniu i dla freezera.

snowflake zrobi do tego fajna ikonke w menu

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

28

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

gdzieś ty się uchował? taka funkcjonalność od dawna była w u1mb
a już wiem, zamiast wykorzystywać dobrodziejstwa, wolisz pisować środowisko i bojkotować czyjąś pracę
no to chłopie będzie według twoich standardów - guru meditation

przechodze na tumiwisizm

29

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

o, czyli funkcjonalnosc MapRAM juz jest zaimplementowana :-) poztywnie.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

30

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

nie chciałby wtrącać się w Waszą interesującą wymianę zdań, tym bardziej że chciałbym moją 800XL wyposażyć w takie zacne cacko,

Candle napisał/a:

coś mi się wydaję, że atari chciało, by za każdym razem jak oprogramowanie odwołuję się do niezdefiniowanych obszarów był wyświetlany napis który znamy z jego wersji rozwojowej
GURU MEDITATION...
i tak właśnie będzie

ale:
1) GURU MEDITATION to efekt błędu danych Systemu Operacyjnego umieszczonych w RAM.
2) System Operacyjny Amigi nie ogrania czy aplikacja zapisuje do niezdefiniowanych obszarów, bo twórcy Amigi 'sprytnie' wykastrowali ochronę danych 68000. Tak więc każda aplikacja może zapisywać prawie bezkarnie rejestry sprzętowe i RAM. Prawie, bo może niechcący nadpisać dane Systemu Operacyjnego - patrz punkt 1);

Amiga jest z jednym z wielu side-projectów, jednego z wielu inżynierów (a było ich sporo bo niemal każdy produkt miał innego inżyniera) zatrudnionych przez Atari. Tak więc Amiga to nie Atari i Atari to nie Amiga.
Warto pamiętać też że Bushnell opuścił/sprzedał firmę w 1978 roku i od tej pory Atari to 'tylko' brand.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

31

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

@Candle: a da sie Twoje rozwiazanie uzyc z innymi modelami malego Atari czy tylko Atari 600 XL na to pozwala ?

32

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

@Monsoft, w 800XL trzeba pewnie będzie dostarczyć napiecie 5V do zlacza PBI albo pobrac je z gniazda joysticka (jak w przypadku SysChek). Do XE z ECI ma byc adapter, tak jak pisze autor w innym miejscu.

33

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

Cyprian napisał/a:

2) System Operacyjny Amigi nie ogrania czy aplikacja zapisuje do niezdefiniowanych obszarów, bo twórcy Amigi 'sprytnie' wykastrowali ochronę danych 68000.

Pomijając fakt, że to zupełnie nie na temat to, jeśli się nie mylę, MC68K nie ma MMU pozwalającego na pracę w trubie chronionym.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

34

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

perinoid napisał/a:

jeśli się nie mylę, MC68K nie ma MMU pozwalającego na pracę w trubie chronionym.

i tak i nie. 68k nie ma programowalnego MMU, ma za to zaszyte rozróżnienie dostępu User / Supervisor, osobno dla danych oraz instrukcji. Pozwala to chronić na poziomie sprzętu obszary rejestrów Systemu Operacyjnego np. $000000 - $0007FF oraz rejestry sprzętowe np. $F00000 - $FFFFFF

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

35

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

@ZuluGula: Mozliwe, ale fajnie by bylo miec takie male "kombo" podlaczane do komputera z tylu.

36

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

dla 800xl jak na filmie ultimate było podłączone do ładowarki usb - jest do tego przewidziane gniazdo
kabelki z portów dzojstika są może i retro, ale nikt nie będzie ich strugał

zamiast zgadywać moglibyście popatrzeć chwile na płytkę na filmie albo przeczytać opis do filmu
wiem, że nie za wiele było tam powiedziane, i pewnie nie za wyraźnie, ale to był długi dzień, a ja chciałem mieć już ten etap za sobą
edycja, nawet tak żałosna jak moja zajmuje dużo czasu, nagrywanie filmu jedną kamerą z różnych ujęć również, tak więc sori

600xl i 1064 jest tylko rekwizytem, dla opowieści o tym jak to pewnej nocy, po party (river wash?) taki jeden z Krakowa pojawia się u mnie pod blokiem i marudzi

materiału wyszło za dużo, więc cięcia było sporo, może za dużo... trudno
będą kolejne uaktualnienia, może się wyklaruje

przechodze na tumiwisizm

37

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

Super sprawa.... rozumiem, że dystrybucja będzie przez Lotharka?!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

38

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

taka tradycja

przechodze na tumiwisizm

39

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

Ile, gdzie, kiedy?

Ostatnio edytowany przez pancio.net (2021-01-19 11:10:14)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

40

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

@pancio.net: skoro będzie u Lotharka, to wtedy kiedy będzie i ani dnia wcześniej :)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

41

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

@pancio.net: oraz ani złotówki taniej i bezkonkurencyjnie najdrożej :)

Ostatnio edytowany przez Mq (2021-01-19 22:01:17)

42

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

przecież wystarczy, że zaprojektujesz własne, poskładasz sobie 100 sztuk i zarobisz grosik - każdy może
nie czujesz tego, że takie kwękanie jest zwyczajnie żałosne? ultimate jest be, bo nie jest za darmo, side jest be bo nie jest za darmo
a może jeszcze trzeba te kapitalistyczne świnie opłacić, te darmozjady jedne?

na dzień dzisiejszy, albo projekt jest realizowany przez firmę lotharka i jest on w ciągłej sprzedaży, albo jest niedostępny

pomimo tego, że posiadam pełną linię produkcyjną (automat, piec, drukarka), to nie mam czasu zajmować się takimi rzeczami - wystarczyło mi te kilkaset płytek które poskładałem ręcznie

przechodze na tumiwisizm

43

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

Jesteś przewrażliwiony i masz jakieś kompleksy najwyraźniej. Tym razem jeszcze nikt nie pisał, że jest jakiś problem w tym że ktoś zarabia, ani też nikt nie pisał że jest za drogo. Sun podsumował jedynie termin kiedy się to odbędzie, a ja podsumowałem ile będzie kosztowało i że jest bezkonkurencyjne. Wszystkie te rzeczy są po prostu stwierdzeniami faktów logicznie wydedukowanymi na podstawie znanych nam na obecny moment informacji. W dodatku akurat ja nigdy nie wypisywałem niczego przy żadnych okazjach na temat tego, że ktoś za drogo coś sprzedaje i nie wyliczałem nikomu za ile co powinien sprzedawać, więc nie identyfikuj mnie proszę z tym nurtem, a sam jestem też kapitalistyczną świnią jak to barwnie określiłeś, więc weź se trochę chłopie popracuj nad poczuciem humoru dodatkowo w wolnych chwilach.

Edit: aha, bo jak już piszę, to dodam przy okazji: bardzo fajny projekt z tego wyszedł i gratuluję Ci szczerze Candle tego wynalazku. Jako zewnętrzne urządzenie zaspokajające wszelkie potrzeby pamięciowe i szereg dodatków, to jest na serio bezkonkurencyjne, mamy tutaj nowum zupełne i może się to okazać hiciorem. Mi się ta koncepcja bardzo podoba.

Ostatnio edytowany przez Mq (2021-01-20 10:39:04)

44

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

Candle napisał/a:

ultimate jest be, bo nie jest za darmo

e tam. jest be bo zle przetestowane (nie dzala np. SynFile+), dziala tylko pierwsza polowka przestrzeni adresowej PIA bo znalazles tylko takie programy ktore korzystaly z pierwszej polowki...  co zreszta sam przynales na AtariAege :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

45

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

@Candle: Ja też nie miałem nic złego na myśli, po prostu pewne projekty, jak np. UpScaller czy jak on tam się roboczo zwie ciągnie się jak...
A to rozwiązanie jest naprawdę fajne (używam wbudowanego i sobie chwalę) biorąc pod uwagę, że nie trzeba lutować i można 1 załatwić parę maszyn. Zapewne znajdzie rzesze zwolenników, którzy nie chcą naruszać bebechów swoich komputerów.
A co do ceny, której jeszcze nie znamy, to wiadomo, że będzie narzekanie i trzeba nauczyć się z tym żyć ;)
Przecież nie ma przymusu zakupu - jeszcze :)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

46

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

sun napisał/a:

Przecież nie ma przymusu zakupu - jeszcze

Jak Lothar zostanie znacjonalizowany to będzie :)

Mnie się też idea zewnętrznego urządzenia dostępnego na półce w sklepie bardzo podoba. Szkoda, że z VBXE tak się nie da :/ Albo z Rapidusem.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

47

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

Dlatego napisałem "jeszcze" :)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

48

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

mono napisał/a:

Mnie się też idea zewnętrznego urządzenia dostępnego na półce w sklepie bardzo podoba. Szkoda, że z VBXE tak się nie da :/ Albo z Rapidusem.

kto wie, może Candle właśnie przeciera szlaki właśnie pod zewnętrznego Rapidusa.
Czy brakuje jakichś sygnałów PBI w XL (oprócz +5V)?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

49

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

mono napisał/a:

Szkoda, że z VBXE tak się nie da :/ Albo z Rapidusem.

I already have an external Rapidus here. Standard version, but left in the drawer.

50

Odp: czy można mieć u1mb bez rozkręcania komputera?

flashjazzcat napisał/a:

I already have an external Rapidus here. Standard version, but left in the drawer.

sounds cool, can you please elaborate that more (who made it, how it worked etc)? maybe you can post a picture?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org