Temat: kopier dla CAS

Czy istnieje taki kopier na real Atari który by łykał wszystkie CASy  nawet te z niestandardowymi loaderami, oryginały, atarexy itp.
Chciałbym wgrać takiego casa z pc do kopiera i nagrać na XC12 ..  (a nie na zewnętrznym magnecie po konwersji do WAV)

.

2

Odp: kopier dla CAS

Uniwersalnego kopiera na Atari, który wszystko skopiuje to raczej nie ma i wątpię żeby udało się taki zrobić.

Bardzo bym chciał, żeby ktoś mnie wyprowadził z błędu.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: kopier dla CAS

A było kiedyś coś takiego jak CASDUP. Chodziły słuchy, że "bierze wszystko" :)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

4

Odp: kopier dla CAS

@mono: koledze nie chodzi o kopier z kasety na kasetę, tylko z pliku CAS na kasetę. W tej chwili nie ma na Atari programu, który wczytywał by plik CAS i konwertowałby go na nagranie audio, ale byłby on jak najbardziej możliwy do napisania. Format CAS jest nieskomplikowany, nie byłoby problemu żeby program na Atari interpretował go i konwertował "na magnetofon". Aczkolwiek pewnie wymagałby rozszerzenia RAM - bo plik CAS trzeba wczytać w całości do pamięci przed rozpoczęciem, a niektóre CAS-y są "duże". Można też sobie wyobrazić program, który wczytuje CAS-a strumieniowo i na bieżąco nagrywa na kasetę, bez wielkiego bufora, ale to by pewnie wymagało zaimplementowania własnych procedur odczytu z dysku, żeby można było jednocześnie wczytywać CAS-a i zapisywać na taśmę.

Natomiast uniwersalny program kopiujący każdą kasetę - z tym byłby duuuuży problem. Nie powiem że się nie da, ale wydaje mi się, że jedyny sposób aby to działało musiałby polegać na tym, że przed kopiowaniem program dostawałby "na wejściu" jakiś plik opisujący, jakiego rodzaju niestandardowe bloki i w których miejscach są stosowane na danej kasecie. Bo bez takiego pliku "na wejściu" program byłby skazany na samodzielną interpretację sygnału z kasety, a na to Atari ma za mało mocy obliczeniowej, żeby miało to praktyczny sens.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

5

Odp: kopier dla CAS

Właśnie chodzi mi o program z kasety na kasete. Bo Jak podepne ApecQT ktory wgrywa CASy to do CASDUPa wczytam a potem nagram na real kasete. Tylko CASDUP nie bierze wszystkiego. Zdarza mu się niestandardowe bloki łykać ale nie  wszystko.

.

6

Odp: kopier dla CAS

Acha. Ale jak pisałem - technicznie prościej byłoby jednak napisać program który kopiuje z CAS na kasetę. Wówczas w AspeQt podmontowywałbyś plik ATR z plikiem CAS w środku, wczytywał ów hipotetyczny program, i nagrywał CAS-a na kasetę.

Tylko ktoś musiałby taki program napisać. To kto się zgłasza?  :-]

Ostatnio edytowany przez Krótki (2021-04-16 13:11:09)

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

7

Odp: kopier dla CAS

no tak teraz zrozumiałem...dobre założenie,  takie strumieniowe

.

8

Odp: kopier dla CAS

za pomoca systemowych procedur mozna generowac bloki danych roznej dlugosci ale chyba nie mozna zmienic baudrate ani generowac sygnalu pauzy roznej dluosci... ale moze sie myle.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

9

Odp: kopier dla CAS

??? A co to ma do rzeczy? Przecież to oczywiste że "kopier wszystkiego" nie jest możliwy przy użyciu wyłącznie systemowych procedur C:.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari