26

Odp: Rejestracja APE 2.0

Ja mam Abit'a KV7. Nie sądzę, żeby była to wina płyty, że jest zbyt nowa, skoro kombinacja Win98/APE 98 śmiga jak marzenie, problem jest jedynie pod Win XP, gdzie APE 2.0 za cholerę nie chce pójść w ultraspeedzie, normal działa. Za to Atari810 działa z małymi oporami w transmisji 3x, więc może jakiś krzak w APE 2.0 jest?  :rolleyes: No skoro SIO2PC jest to samo, płyta ta sama i pod jednym systemem śmiga jak marzenie, a to nowe APE 2.0/XP dupa... Aha: ustawienia portu szeregowego w grzybie zmieniałem na setki sposobów i nawet z opcjami jak mam pod win98 nic  :x

27

Odp: Rejestracja APE 2.0

Hmm, u Mikera wyłączyłem jakąś opcję związaną z portami w konfigu windy... Chyba... Sterowanie przepływem (albo ustawiłem mu Xon/Xoff, albo brak - już nie pamiętam)... Popróbuj z tym... Może się uda - według mnie tutaj należy szukać przyczyny... Choć może też być błąd w APE, ale skoro pod 98 jest O.K. - to i pod XP powinno dać się ustawić...

Sikor umarł...

28

Odp: Rejestracja APE 2.0

No, pod win 98 działa US dobrze, ale to starsze APE '98 A nie 2.0 pod XP.

29

Odp: Rejestracja APE 2.0

lewiS - mam wersje sio2pc z RI i DSR na GD75189 ...no i tez na MAX232 i jest to samo ;/ myslelm ze w nowej wersji ape i pod nowa plyta gl. bedzie oki ale dalej to samo ;/

Moze bys napisal do autora bo masz przeciez u niego napewno darmowy support i niech ci wytlumaczy jak to naprawic/uruchomic ;]

pozdro.

"wszystko się kiedyś kończy......."

30

Odp: Rejestracja APE 2.0

kiedy wymieniłem płytę na MSI z chipsetem KT266 - wtedy sio2pc zamarło całkowicie. Pomogła zmiana trybu sio2pc na DSR, ale niestety nie działa mi ultra - cała transmisja idzie w normalu.

Ja mam MSI 6330 i mi pod win2000 SIO2PC śmiga bez zarzutu z pełną prędkością...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

31

Odp: Rejestracja APE 2.0

Moim zdaniem jest jakiś bug w tym APE for Windows 2000/XP, że z pewnymi konfiguracjami nie wiedzieć czemu odmawia posłuszeństwa praca w szybkiej transmisji. No bo skoro na tym samym sprzęcie stare APE 98 pod Wingrozą 98 chodzi w ultraspeedzie to hardware przecież OK. Poza tym pod XP konkurencyjny Atari 810 działa w 3x SIO :!:  Coś z tym nowym APE nie tak  :x  :evil:

32

Odp: Rejestracja APE 2.0

Coś z tym nowym APE nie tak  :x  :evil:

a moze ktos sie spotkal z takim problemem:

SIO2PC (RI) do pececiny z APE (WinXP). atarka sie butuje z .ATRow bez problemu, pod dosem moge sobie nowego .ATR'a sformatowac bez problemu w dowolnej gestosci, kopiowac na niego i z niego pliki, ful wypas.

problem pojawia sie, gdy probuje uzyc sektor-kopiera, zeby skopiowac caly dysk - nie wazne, czy to po prostu jednostronicowa butowalna gra, czy zestaw file'ow z bootloaderem, efekt jest zawsze ten sam (przy kopiowaniu D1->D2, D2->D1, D1->D1), rozny dla kopierow i tak:

- TOMS kopier z T720 po odczytaniu source dysku wyrzuca blad 143 i nie funkcjonuje dalej, retry nie pomagaja (formatowanie NORMAL, TURBO, bez formatowania - wszystko to samo).
- US-SECTOR KOPIER kopiuje i formatuje bez problemu, aczkolwiek skopiowana w ten sposob dyskietka sie nie butuje - zarowno emulator jak i prawdziwa atarka puszczona z uzyskanego .ATR'a odmawia wspolpracy zaraz po kilku pierwszych 'piskach' (sektor 03 zostaje w APE jako ostatnio gmerany).

probowalem jeszcze kilka innych kopierow, z rezultatami podobnymi do obu opisanych: albo nie formatuje, albo nie butuje sie.

ogladnalem sobie trzy pierwsze sektory diskeditorem, wygladaja na oko zupelnie tak samo.

ktos kiedys widzial podobne zjawisko? gdzies moze dalem dupy?

--
= krap.pl =

33

Odp: Rejestracja APE 2.0

nie wiem...

Ja natomiast kopiowałem kopierem znajdującym sie w QMEG-u 4.3 (3.x) i działało wsio OK. Wadą tego jest to jednak, że w średniej gęstości kopiuje on do sektora $400 włącznie (czyli, jak coś siedzi dalej [$401 - $410] -  to dupez).

No i DiskCopy JAKUB-a chodził też bez zarzutów IIRC.

I Ty zostaniesz big endianem...

34

Odp: Rejestracja APE 2.0

miker: robiles to z tomsem 720???

krap: potwierdzam, nie dalo sie skopiowac. moim zdaniem to turba nie chcialy ze soba wspolpracowac, inne do ape inne do tomsa. pomoglo uzywanie qmega 4.04 i kopiowanie mydosem, ale o tym juz chyba pisalem :)

35

Odp: Rejestracja APE 2.0

Vasco: nie, z 1050 i CA-2001 - kopiowanie między disk i .ATR

I Ty zostaniesz big endianem...

36

Odp: Rejestracja APE 2.0

E Piguła, to jak to jest??? Ja mazm MSI 6570 (K7n2 Delta-ILSR i dupa!!! )

APE v2.1.1 (do bani), APE 98 (cacy blabla...)

a SIO2PC jest od Ciebie... na jakim układzie masz swoje sio2pc??? mi zrobiłeś na 1489....

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

37

Odp: Rejestracja APE 2.0

Ufff w końcu znowu mam stały dostęp do netu...

Sio2pc aktualnie mam na 1489 zarzuciłem XP i zobacze czy na Ape się coś kopie ...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

38

Odp: Rejestracja APE 2.0

lewiS napisał/a:

Narazie 2.0.9, bo nowszej nie ma na stronie. Ale w cenie jest darmowy upgrade.

Odkopuje starego kotleta :-)
Czy ta wersja na ktora kiedys sie składalismy ma mozliwosc upgrejdu do aktualnej wersji ?
Kto to kupował Lewis czy Vasco ?
;>

"wszystko się kiedyś kończy......."