Temat: Atari 600xl

Witam mam pytanie czy spotkał się ktoś z takim problemem, że po włączeniu Atari 660xl zamiast niebieskiego ekranu z napiesem READY mam tylko czerwony ekran i nic więcej nie wiem co może być przyczyną i czy atarynka się popsuła?

2

Odp: Atari 600xl

Tak, zwykle oznacza to brak możliwości odczytu ROMu.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

3

Odp: Atari 600xl

czyli co to oznacza ze pamiec do wymiany czy moze CPU?

4

Odp: Atari 600xl

Może być pamięć, może być procesor, może być inny chip logiki. A może być wszystko na raz. Niestety.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Atari 600xl

a w najgorszym wypadku czy to bedzie droga naprawa i czy mozecie kogos polecić?

6

Odp: Atari 600xl

W najgorszym będzie bardzo droga, bo brak części. Zrób tak, jak radzili koledzy chyba na forum obok - na początek powyciągaj wszystkie układy z podstawek (jak są w podstawkach), poczyść i włóż z powrotem. Sprawdź zasilacz, czy daje 5V. Masz pewność, że komp nie był podłączony pod zasilacz od C64? Bo wtedy może być więcej niż połowa rzeczy do wymiany. Zrób zdjęcie płyty, napisz, skąd jesteś - na pewno ktoś do sprawdzenia się znajdzie.

Sikor umarł...

7

Odp: Atari 600xl

Napisz na priv mogę Ci ten komputer naprawić