1

Temat: NOWA GRA ONLINE NA ATARI ... i pierwsze problemy

Witam wszystkich zainteresowanych i nie tylko,ja wraz z kilkoma osobami -scenowcami z długim stażem próbujemy zrobić grę multiplayer na stockowe Atari której jestem pomysłodawcą,grę pod fuji neta w którą mogłoby grać kilka,bądź kilkanaście osób jednocześnie !!! rodzaj gry ... taka trochę strategia,nie chcę za dużo zdradzać,ale jak będzie trzeba to powiem/powiemy więcej,dodam tylko ze nie jest to nowy pomysł,gra bardzo lubiana,znana,wciągająca i stara jak świat,no ale nikt jej nie zna w takiej formie.

W tym momencie utknęliśmy,kolega programista który tym się zajmuje nie może znaleźć odpowiedniego darmowego serwera,co prawda udało się znaleźć serwer tyle że niedarmowy,koszt miesięczny wynosi 5$,niby nie dużo ale...
macie może pomysł jak to  można obejść ?,ewentualnie może byłyby osoby które chciałyby grać online i wspólnie składać się na opłacanie serwera ... by projekt nie stał się czymś nieużytecznym-po prostu by nie był stratą czasu i pieniędzy tworzących go osób,osobiście jako gracz wiem że warto to pchnąć i pozwolić zaistnieć,mamy szansę tchnąć życie w nowe urządzenie które ma realną szansę by nie podzielić losu związanego z brakiem oprogramowania co ma miejsce w przypadku VBXE - gdyż Atari z internetem to nadal Atari :D no i można by robić turnieje ONLINE !!!! .

... a tak na marginesie to są tutaj jakieś osoby posiadające fuji neta i będące zainteresowane graniem online ?

PS. wiem że to tak trochę z d**y strony,ale gra miała być niespodzianką,jednakże zaistniała sytuacja zmusiła mnie do takiego posunięcia.

2

Odp: NOWA GRA ONLINE NA ATARI ... i pierwsze problemy

A co na tym serwerze ma hulać?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: NOWA GRA ONLINE NA ATARI ... i pierwsze problemy

Irata - dzwonisz do mnie prawie codziennie a o to nie zapytałeś. Bocianu ma przecież serwer, nie możesz się z nim dogadać?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: NOWA GRA ONLINE NA ATARI ... i pierwsze problemy

dowiedziałem się o tym kilka godzin temu więc nie zapytałem,nie mam z bocianem kontaktu,jak możesz to zapytaj i odpisz/oddzwoń jak coś ustalisz.

5

Odp: NOWA GRA ONLINE NA ATARI ... i pierwsze problemy

Posiadam dedykta, co potrzeba?

Atari 7800 / 65XE / 65XE ECI / Revised XE / 800XL / 1040 STE / 1010 / XC12 / CA-2001 / 1050 / XM301
C16 / C64(C/G) / A500 / A500+ / A600 / A1200 / 1541 / 1541-II / 1571
U1MB / Sophia2 / PokeyMax3 / Furia / Warp1260

6

Odp: NOWA GRA ONLINE NA ATARI ... i pierwsze problemy

Co do serwera to raczej nie pomogę... Chyba że nadałyby się u któregoś z dużych operatorów chmurowych (Microsoft Azure, Google Cloud Platform, czy inne AWS-y) usługi always free typu "serverless". Szczegółów technicznych za bardzo nie znam, tylko tak hasłowo wiem się że się chwalą takimi "always free". Ale jak trzeba jeszcze do kodu aplikacji jakiś storage, np. na obrazki, czy coś takiego to już pewnie będzie dodatkowo płatny. No i też ruch wychodzący pewnie by osobno kosztował, przynajmniej powyżej pewnego wolumenu, choć zdaje się że w Azure to 25GB transferu miesięcznie było bezpłatne (parę miesięcy temu gdy musiałem się na krótko zainteresować).

IRATA4 napisał/a:

dodam tylko ze nie jest to nowy pomysł,gra bardzo lubiana,znana,wciągająca i stara jak świat,no ale nikt jej nie zna w takiej formie.

Niezależnie od tego co teraz robicie, to kiedyś powinno też powstać sieciowe Kolony :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

7

Odp: NOWA GRA ONLINE NA ATARI ... i pierwsze problemy

Santyago: generalnie to chyba mam już miejsce na serwerze, ale gdyby to nie wypaliło to chętnie bym się zgłosił.
Potrzebna jest obsługa node.js i stałe porty przy transmisji UDP, mile widziany npm na serwerze

8

Odp: NOWA GRA ONLINE NA ATARI ... i pierwsze problemy

Jakby co służę pomocą...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

9

Odp: NOWA GRA ONLINE NA ATARI ... i pierwsze problemy

Da się załatwić :)

Atari 7800 / 65XE / 65XE ECI / Revised XE / 800XL / 1040 STE / 1010 / XC12 / CA-2001 / 1050 / XM301
C16 / C64(C/G) / A500 / A500+ / A600 / A1200 / 1541 / 1541-II / 1571
U1MB / Sophia2 / PokeyMax3 / Furia / Warp1260

10

Odp: NOWA GRA ONLINE NA ATARI ... i pierwsze problemy

dzięki wielkie panowie, jakby co, to się odezwę

11

Odp: NOWA GRA ONLINE NA ATARI ... i pierwsze problemy

ok, serwer u Thomasa Cherryhomesa działa, więc gra powinna być gotowa w przeciągu 2-4 tygodni