Temat: Atari 400

Witam.Rozkrecilem Atari 400 i mam problem z pierścieniem który jest oblatany kablem do tv.czy on ma swoje miejsce w obudowie czy może leżeć luźno .chodzi mi czy nie zrobi zwarcia ?

2

Odp: Atari 400

I drugie pytanie czy ruszy sio2sd na tym komputerze?

3

Odp: Atari 400

SIO2SD ruszy. Ale jeśli masz tylko podstawowe 16KB to mało co ci się uruchomi. Większość DOS-ów nawet się nie odpali. Generalnie taki config nadaje się chyba wyłącznie do odpalania rzeczy z cartów.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Atari 400

perinoid napisał/a:

SIO2SD ruszy. Ale jeśli masz tylko podstawowe 16KB to mało co ci się uruchomi. Większość DOS-ów nawet się nie odpali. Generalnie taki config nadaje się chyba wyłącznie do odpalania rzeczy z cartów.

ale rozumiem ze musze mieć cart z basiciem ?

5

Odp: Atari 400

Jeśli chcesz pisać/uruchamiać programy w Basicu to tak. Ale jeśli chcesz uruchamiać binarki to nie, Basic nie jest ci do tego potrzebny.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: Atari 400

O ile nie chcesz uruchamiać programów w BASICu, to nie musisz. Ale ja i tak wolę SDrive MAX.
Ferryt nie zrobi zwarcia, może sobie leżeć w obudowie, poza tym kabel jest na tyle sztywny, że raczej nigdzie się nie ruszy.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

7

Odp: Atari 400

perinoid napisał/a:

Jeśli chcesz pisać/uruchamiać programy w Basicu to tak. Ale jeśli chcesz uruchamiać binarki to nie, Basic nie jest ci do tego potrzebny.

ale wyświetla mi się notepad a sio2 Sd od Lotharka nie uruchamia się przy starcie musi być inne oprogramowanie ?

8

Odp: Atari 400

To, że Notepad się wyświetla to normalne. Co znaczy, że SIO2SD sie nie uruchamia? Nie dostaje zasilania czy ekran się świeci ale nic się nie ładuje?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

9

Odp: Atari 400

perinoid napisał/a:

To, że Notepad się wyświetla to normalne. Co znaczy, że SIO2SD sie nie uruchamia? Nie dostaje zasilania czy ekran się świeci ale nic się nie ładuje?

sio 2sd się swieci i jest napewno dobre ale nie wiem jak uruchomić menu mam cały czas na obrazie Atari computer memo pad

10

Odp: Atari 400

Filipmat napisał/a:
perinoid napisał/a:

To, że Notepad się wyświetla to normalne. Co znaczy, że SIO2SD sie nie uruchamia? Nie dostaje zasilania czy ekran się świeci ale nic się nie ładuje?

sio 2sd się swieci i jest napewno dobre ale nie wiem jak uruchomić menu mam cały czas na obrazie Atari computer memo pad

na Atari 65 xe uruchamia się od razu

11

Odp: Atari 400

Jeśli na XE przy uruchomieniu odpala ci się menu to i tu powinno. Jeśli SIO2SD nie zdąża zareagować to obstawiam jakieś problemy z komputerem.

Przy okazji - to ten z Wrocławia co był ostatnio na Allegro?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

12

Odp: Atari 400

Tak ale podejrzewam ze jest to wersja amerykańska

13

Odp: Atari 400

W aukcji było napisane, że jest w wersji PAL. Nawet jakby był NTSC, nie miałoby to znaczenia.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

14

Odp: Atari 400

Dlaczego?

15

Odp: Atari 400

Bo to nie ma przełożenia na pracę lub nie ze SIO2SD. Ma przełożenie na obraz, trochę inne kolory. Ale nie na transmisję po SIO.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

16

Odp: Atari 400

1. Odpalasz bez OPTION (nie masz BASICa)
2. Wgrasz tylko xex-y przeznacone dla 16KB RAM (na przykład Lone Raider lub Hyperblast)
Jak nie ma reakcji a się świeci SIO2SD - spróbuj wcisnąć RESET jak już komputer wstanie

Sikor umarł...

17

Odp: Atari 400

Dalej nic.znalazłem na stronie aLotharka sio2sd fix do Atari 400 i 800 ale tez nic nie daje .Może zasilacz ma za mało amperow bo jest nie oryginalny .

18

Odp: Atari 400

Jak sio2sd odpaliło to powinno działać. Ale co to za zasilacz? Jakie ma parametry?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

19

Odp: Atari 400

Filipmat napisał/a:

I drugie pytanie czy ruszy sio2sd na tym komputerze?

Ruszy, ale loader z poziomu kompa raczej nie zadziała - będziesz musiał używać menu z poziomu LCD urządzenia.
Niemniej, jeśli to "stock" 400, to odpalisz tylko gry/programy dla maszyny 16K (o czym tu już pisano).

W każdym razie, z moim 400 (PAL) SIO2SD działa.

Co to jest? Co to jest?.... To przecież... Atari! :)

20

Odp: Atari 400

A oprogramowanie do sio2sd masz standardowe czy zmienione i jakie masz ustawienia w sio ?