1

Temat: [K/Z/P] Płyta Atari XL/XE wersja NTSC potrzebna

Nie wiem czy to u nas wartościowe, czy nie, pewnie ze Stanów da się ściągnąć lub wymienić z pocałowaniem ręki, bo tam z kolei PAL potrzebny ludziom, u nas raczej na pewno NTSC mało popularne.

Ale do rzeczy: potrzebował bym płytę Atari XL/XE dowolną rewizję w wersji NTSC.

Potrzebna mi jest taka płyta, bo piszę dużą grę, która ma działać zarówno na PAL jak i na NTSC, a pod emulatorem jednak jest sporo rzeczy, które nie do końca działają tak jak powinny, co chwilę mam z tym jakieś problemy i muszę koniecznie robić testy na prawdziwym sprzęcie.

Płytę mogę [Kupić/Zamienić(na coś)/Pożyczyć], choć pożyczenie w ostateczności, bo potrzebuję na dość długo taką płytę, a też w przyszłości zamierzam dalej robić gry, więc najchętniej chciałbym mieć swoją.

W grę wchodzą rozsądne propozycje, nie mam aż takiego ciśnienia z tym, żeby wydawać wielokrotność rzeczywistej wartości na złom elektroniki użytkowej:-)

Czy ktoś pomoże?

PS. Jak się tu nie znajdzie, to będę ściągał ze Stanów przez kogoś zaprzyjaźnionego z atariage, więc może gdyby ktoś coś jeszcze potrzebował ze Stanów, to można by połączyć wysyłkę.

PS2. Ewentualnie jak ktoś miał by chęć opisać jak przerobić na identyczną z oryginalną płytę PAL na NTSC, to w sumie taka rzecz też wchodzi w grę. Mógłbym wtedy też pójść np. na wymianę koniecznych elementów, mam np. sprawne GTIA PAL do zaoferowania.

Ostatnio edytowany przez Mq (2021-05-19 07:55:03)

2

Odp: [K/Z/P] Płyta Atari XL/XE wersja NTSC potrzebna

Nie pomogę, ale jakbyś rzeczywiście ciągnął coś ze stanów to mamy tu małą listę w innym wątku na pokrowce do Lynx-a z Best Electronics. Może dałoby radę połączyć wysyłki?

3

Odp: [K/Z/P] Płyta Atari XL/XE wersja NTSC potrzebna

Jak chcesz mam gdzieś gtia, antic NTSC wyjęte z Atari 400/5200 to oddam za free

Ostatnio edytowany przez stryker (2021-05-19 11:49:12)

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: [K/Z/P] Płyta Atari XL/XE wersja NTSC potrzebna

Jak byś ściągał - można się zastanowić, w sumie oprócz 1200XL oraz 400/800 to resztę mam chyba tylko PAL i  meSECAM...

Sikor umarł...

5

Odp: [K/Z/P] Płyta Atari XL/XE wersja NTSC potrzebna

@stryker dziękuję za propozycję, bardzo fajna, zostawmy ją jednak w zanadrzu jeśli nie znajdzie się cała płyta, bo nie ukrywam, że wolałbym kompletną płytę NTSC. Trochę szkoda mi przerabiać sprawną płytę PAL na NTSC, ale jeśli nie znajdę nic innego, to chętnie przygarnę te dwa układy i coś z nimi pokombinuję.
Zrób mi proszę rezerwację tych kości na kilka dni, zobaczymy czy ktoś tu coś jeszcze zaproponuje, czy nie. Informuję jednak, że gdyby miało być za free, to jednak będę chciał się odwdzięczyć jakoś mimo wszystko:-)

6

Odp: [K/Z/P] Płyta Atari XL/XE wersja NTSC potrzebna

Podziękowania dla strykera za układy, płyta 65XE przerobiona i już śmiga w NTSC :-)

Do zamknięcia.