1

Temat: [K] Interfejs do ZX Spectrum

W związku z tym, że chyba mi padło DivIde2k14 chciałbym kupić INNY interfejs do ZX Spectrum 2 Plus. Inny ponieważ DivIde przy lekkim nawet dotknięciu potrafiło zawiesić komputer i chyba było przyczyną spalenia pamięci w moim komputerze. Nie za bardzo znam się na rozszerzeniach, ale wiem, że dobrą opcją jest DivMMC i Just Nano SD. Zależy mi aby urządzenie miało wejście kempston. Poratujcie koledzy!

2

Odp: [K] Interfejs do ZX Spectrum

To raczej kwestia złącza krawędziowego w twoim komputerze. Miałem takie jazdy w jednym gumiaku.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: [K] Interfejs do ZX Spectrum

co można na to poradzić?

4

Odp: [K] Interfejs do ZX Spectrum

Ja najpierw wyczyściłem złącze włącznie z przetarciem drobniutkim papierem ściernym (pewnie niektórzy stwierdzą, że to za dużo i lepiej jednak chemią ale zrobiłem jak zrobiłem), potem pocynowałem wszystkie pady a potem zebrałem plecionką nadmiar cyny, żeby pad był znów jak najbardziej płaski. I jest już ok.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: [K] Interfejs do ZX Spectrum

dzięki

6

Odp: [K] Interfejs do ZX Spectrum

tak mnie tknęło, że może postawiłem w złym świetle Lotharka, który sprzedaje DivIDE2k14, więc donoszę, że przyczyną awarii urządzenia nie było urządzenie, tylko wspomniane wyżej ścieżki

7

Odp: [K] Interfejs do ZX Spectrum

polecam zakupić pastę lekkościerną i przetrzeć szmatką złącze.
Dostępna w sklepach motoryzacyjnych, stacjach benzynowych i sklepach z lakierami samochodowymi.

np tempo
https://www.youtube.com/watch?v=0rMlq6o6JoU

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

8

Odp: [K] Interfejs do ZX Spectrum

Ja użyłem Kontakt 60 i Kontakt 61. Problem ze złączem jest taki że miedź się utlenia, trzeba by złotem pokryć.