1

Temat: format DIM

Jak czym przegrać obrazy dyskietek z sieci zapisane jako DIM ?
na real atari albo pod emu
Chodzi mi o łapatologiczną instrukcje ;)


/| pozdrowienia /|

2

Odp: format DIM

Fast copy pro III, opcja bodajże save from image... -dawno nie używałem, więc mogę się mylić. Poszukaj w innych wątkach, opisywał bodajże Piguła...

Sikor umarł...

3

Odp: format DIM

W FastCopy PRO klikasz na Image Copy (lub wciskasz F9) i wybierasz RESTORE (wciskasz Alt-R, opcja domyślna). Po wybraniu pliku decydujesz, czy konfiguracja napędu ma być ustawiona przez użytkownika, czy pobrana z nagłówka pliku. Odpowiedź negatywna spowoduje ustwienie napędu wg nagłówka pliku.

Pliki DIM tworzone są także przez E-Copy. Różnica w porównaniu z FastCopy PRO polega na braku nagłówka pliku. Program sam próbuje ustalić konfigurację napędu na podstawie długości pliku z obrazem dyskietki, co nie zawsze mu się udaje. W tym programie wykonujesz:
- z menu Aktionen wybierasz Image-Datei einlesen lub wciskasz Shift-^O),
- wybierasz plik,
- klikasz na Schreiben (Alt-S).
Aby odtworzyć następny obraz należy wcześnie wyczyścić bufor poprzez wybranie Puffer Loschen z menu Akionen bądź kombinację ^C.

W obydwu programach najlepiej ustawić opcję automatycznego formatowania dyskietki. Uniknie się wtedy komunikatów o ewentualnych problemach.

Wybór programu zdeterminowany jest przez rodzaj DIMa. Jeśli rozmiar pliku podzielny jest bez reszty przez 512, to należy użyć E-Copy, w przeciwnym wypadku FastCopy. Inaczej mogą być później problemy z odczytem takiej dyskietki.

Jakby co, to mogę podesłać mailem na priva. Po spakowaniu ok. 165kB. Podaj tylko najodpowiedniejszy dla Ciebie format archiwum.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

4

Odp: format DIM

Dzięki LIZARD za wyczerpującą odpowiedz :)
(e-copy i fast copy pro posiadam)



/| pozdrowienia /|