Temat: Demo Reditus (AVG+VBXE+Ultimate+FujiNet) prośba o pomoc w ustawieniach

Witam,

Chyba z uwagi na nagromadzenie moich rozszerzeń, zaczynają mi się schody w odpalaniu niektórych produkcji, tj. dem.

Spodobało mi się demo Reditus no i starałem się odpalić.  Na nic to, dostaję komunikat BootError.

Obecnie, korzystam z następujących rozszerzeń (Atari 65 XE):

Ultimate 1 MB
VBXE
AVGCART
FujiNet

Koledze działa.  Wysłał mi swoje ustawienia Ultimate.  Ale jak je wprowadzę, przestaje działać albo FujiNet, albo razem z AVG.  Ustawień w Ultimate jest multum, metodą chybił-trafił, niewiele wskóram.  Na szczęście, tam są 4 sloty na ustawienia, więc a nóż uda mi się, dojść do takich gdzie odpali mi się AVG (lub ew. tylko FujiNet) no i że demo zadziała.  Przy okazji, przetestuję inne dema (jest kilka) które też mi się nie odpalają.

Będę wdzięczny za jakieś sugestie, tzn. co zmienić w Ultimate, od osób którym to demo się odpala (najlepiej jak by miały zbliżoną konfigurację HW do mojej).  Może -- tak sobie myślę -- są jakieś 2-4 "żelazne" konfiguracje Ultimate, na których działają poszczególne produkcje, na jednej lub drugiej itp... Z góry dziękuję za pomoc.

P.S.  Niedługo (jak będzie Stereo na FPGA u Lotharka), dołożę do tego bajzlu jeszcze Rapidusa (ostatnio Lotharek pisał gdzieś na FB, że wpadł na to, jak "ożenić" Rapidusa z Ultimate/VBXE), więc sprawa jeszcze bardziej się skomplikuje...

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600jr + Harmony

2

Odp: Demo Reditus (AVG+VBXE+Ultimate+FujiNet) prośba o pomoc w ustawieniach

Jak to wszystko odpalisz to prądu dla mnie w mieście zabraknie, zasilacz pewnie ma z 8 amperów :)

Atari

3

Odp: Demo Reditus (AVG+VBXE+Ultimate+FujiNet) prośba o pomoc w ustawieniach

Normalny zasilscz Atari (od Lotharka).

Nikt mi nic nie mowil ze jakis extra zasilacz potrzebuje.

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600jr + Harmony

4

Odp: Demo Reditus (AVG+VBXE+Ultimate+FujiNet) prośba o pomoc w ustawieniach

Jaja sobie robię, oczywiście że oryginalny zasilacz wystarczy , a od Lotharha to na lata .

Atari

5

Odp: Demo Reditus (AVG+VBXE+Ultimate+FujiNet) prośba o pomoc w ustawieniach

Ta, Lotharek pisał, że są problemy z timingami i rozwiązuje to wywalenie ramu z Atari i użycie jego modułu SRAM pod proca. Mowa o Rapidusie oczywiście.
Reditus musi działać, jeśli masz Ultimate, wyłącz wszystko poza Extramem i zbotuj atr z AVG.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

6

Odp: Demo Reditus (AVG+VBXE+Ultimate+FujiNet) prośba o pomoc w ustawieniach

Napisz, z którego medium próbujesz odpalać, że masz taki efekt.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

7

Odp: Demo Reditus (AVG+VBXE+Ultimate+FujiNet) prośba o pomoc w ustawieniach

Skoro BOOT ERROR, to czy z tego samego nośnika na innej atarce odpala?

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

8

Odp: Demo Reditus (AVG+VBXE+Ultimate+FujiNet) prośba o pomoc w ustawieniach

perinoid napisał/a:

Napisz, z którego medium próbujesz odpalać, że masz taki efekt.

Odpalam atr z AVG Carta.
Moge tez z FujiNet.

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600jr + Harmony

9

Odp: Demo Reditus (AVG+VBXE+Ultimate+FujiNet) prośba o pomoc w ustawieniach

sun napisał/a:

Reditus musi działać, jeśli masz Ultimate, wyłącz wszystko poza Extramem i zbotuj atr z AVG.

Zostawilem tylko VBXE.
Wczytuje sie atr a potem… Ciemnosc.

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600jr + Harmony

10

Odp: Demo Reditus (AVG+VBXE+Ultimate+FujiNet) prośba o pomoc w ustawieniach

Sprawdzam U1MB+AVG, niestety nic więcej nie mam. AVG z kablem SIO.
I bryka.
Jak klepiesz Enter na pliku ATR w menu AVG to trzymasz klawisz Option wduszony? Takie może głupie pytanie :)
Bo inaczej, to ciemnośc po wczytaniu loadera :)
W U1 mam 1088K, HiSpeed OS, Basic state: Default. Firmware 4.05.

Ostatnio edytowany przez sun (2022-02-13 19:57:04)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

11

Odp: Demo Reditus (AVG+VBXE+Ultimate+FujiNet) prośba o pomoc w ustawieniach

sun napisał/a:

Jak klepiesz Enter na atr w menu AVG to trzymasz klawisz Option wdusziony? Takie może głupie pytanie :)

No wlasnie, umnie z tym problem, bo Atari mam (po latach) od kilku miesiecy, wiec jestem nieco zielony tutaj.

Pomoglo, na Twoich ustawieniach.

Dzieki serdeczne!!

Dzis poprobuje jeszcze inne produkcje, co mi nie dzialaly (tzn. z Option).

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600jr + Harmony

12

Odp: Demo Reditus (AVG+VBXE+Ultimate+FujiNet) prośba o pomoc w ustawieniach

Najważniejszy Option :)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)