Temat: Cart jataricart Jakuba Husaka - pytanie

Hej
Czy ktoś robił ten cart? Pytam tak z ciekawości, bo chcę narysować PCB zgodne z obudowami od Sikora.
No i tak zacząłem i mnie naszło: na schemacie u Jakuba do wejścia zatrzasku 74174 są podłączone sygnały A0-A5. Czy przypadkiem nie powinny być podłączone D0-D5?
Pisałem wiadomość do Jakuba, ale nie mam odpowiedzi.

Chodzi mi o ten projekt:
https://github.com/jhusak/jataricart

2

Odp: Cart jataricart Jakuba Husaka - pytanie

Hej!

W opisie carta na GitHUB widnieje takie zdanie:

The cartridge is driven by addresses D500-D580; write to D500 sets the first bank - this is default boot bank. Write to D501 sets second bank etc. The max bank is set by write to D57F; write to D580 switches off the cartridge.

Więc banki carta są przełączane poprzez adresowanie poszczególnych komórek na stronie $D5xx, a więc podłączenie A0-A5 jest jak najbardziej w porządku. Bo nie interesuje nas zapisywana wartość a jedynie adres pod jaki trafia zapis na stronie $D5xx.

3

Odp: Cart jataricart Jakuba Husaka - pytanie

@x_angel

Jestem :)

W repozytorium jest starsza wersja na 6bitowym zatrzasku.

Aktualnie jest 8-bitowy i obsługuje 2 pamięci 040 ( np SST39sf040), ale też i jedną i może być mniejsza.

Nowe płytki są dostosowane do obudowy Sikora.

Gdzie do mnie pisałeś?

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2022-05-02 19:21:12)

4

Odp: Cart jataricart Jakuba Husaka - pytanie

Hej
O kurczę, teraz nie dam ręki uciąć, ale na 99% pisałem do Ciebie przez forumowy przycisk E-mail, więc sprawdź, czy masz podany na forum poprawny adres.
W swojej wersji chciałem właśnie zmienić zatrzask na 8-bitowy 574 + rezystory podwieszające, ale widać, nie jestem na bieżąco. No to skoro to jest już zrobione, to chyba nie ma zbyt wielkiego sensu, abym to robił ponownie :)
Czy to jest gdzieś dostępne na githubie?

5

Odp: Cart jataricart Jakuba Husaka - pytanie

Jeszcze nie ma. (No i znowu umknął mi tydzień). Sprawdzałem we wiadomościach, tam nie ma wiadomości, napisz przez moją stronę, albo na moje konto q_h maupeczka o2 kropeczka pl.