Temat: SD Cart na Atari 2600

Koledzy, Atari 2600 to dla mnie szara strefa, właśnie jedzie do mnie taki jeden z Moon Patrol (kupiony bardziej "przez pomyłkę" ;-), ale moje pytanie dotyczy tego, czy jest jest na A2600 jakiś uniwersalny cart, na jaki można np. załądować kartę SD z grami? OK, pewnie teraz kilka cartów kupię, ale nie wszystko, w co bym chciał ewentualnie zagrać jest dostępne, fajnie byłoby jakoś ROM wgrać i się pobawić...

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

2

Odp: SD Cart na Atari 2600

Są I to co najmniej dwa. Jest Uno 2600 i dwie wersje Harmony, podstawowa I lepsza Encore. Uno, chociaż tańszy, wystarcza do prawie wszystkiego.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: SD Cart na Atari 2600

Nie ten dział - konsole ;) Jak napisał Perinoid, ale jedno ale - nowsze ROMy tylko na Harmony Encore, tam emuluje się też dodatkowy procesor (w UNO i zwykłym Harmony nie), więc przyszłościowo polecam Harmony Encore. Mam i chwalę sobie, co można zobaczyć w odcinku "gramy na gazie" poświęconym 2600, jedynie font jest deko wkurzający...

Sikor umarł...

4

Odp: SD Cart na Atari 2600

Możesz też spróbować złowić coś takiego:
PunBB bbcode test
Chyba są też wersje z 256-grami.
Wiadomo, nie równa się to do UnoCart, gdzie masz menu i dostęp do wszystkiego, ale pare fajnych gier tu jest, np. River Raid czy Donkey Kong.
Podstawowa wada tego cartridge, jest taka, że po właczeniu ładuje się losowo wybrana gra, więc jeśli chcesz pograć w jakąś konkretną grę, to musisz czasem naprawdę wiele razy wyłączyć i włączyć konsolę.

Ostatnio edytowany przez Javalonde (2022-06-27 19:35:41)

5

Odp: SD Cart na Atari 2600

OK, dzięki za podpowiedzi. Poszukam czegoś w sieci.
"Granie na gazie" o 2600 - klasa! Na prawdę nie wiedziałem, że ten złomek tyle może! 
I pardonsik do adminów za zły dział!

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior