1

Temat: Transport kurierem (paleta?) - cięcie kosztów

Hej,

Na dniach/tygodniach będę miał potrzebę transportu sprzętu ("elektrośmieci") a ponieważ trochę tego jest - i objętościowo i wagowo - to i cena poszła mocno w górę. Chcę ograniczyć koszty więc pomyślałem, że może ktoś z was ma pomysł jak to zrobić? Jakiś turbo-tani kurier? Jakaś promocja? Albo macie umowę z kurierem i można by się pod nią podłączyć? A może ktoś jeździ między Elblągiem a Krakowem?

Póki co oceniam, że sprzętu jest 80x80x80cm, waga około 25kg ale będzie rosło. Możliwe, że ostatecznie w grę będzie wchodziła wyłącznie europaleta.

Pomożecie?

PS. furgonetka.net sprawdzałem. Europaleta wyszła mi około 200zł. Mała paczka poniżej 100zł ale przy tym ciężarze i sposobie traktowania paczek przez kurierów, jestem mocno sceptyczny czy to będzie dobry pomysł (w paczce będą m.in. monitory LCD)

2

Odp: Transport kurierem (paleta?) - cięcie kosztów

Pewnie już to sprawdzałeś.... Sendit  podaje, że te gabaryty do 31kg 
za 145pln w DHL express (tzw.duża paczka) 
za 75pln Pocztex

3

Odp: Transport kurierem (paleta?) - cięcie kosztów

Sprawdź globkurier.pl - w razie czego mam jakiś kupon rabatowy, jeśli nie wysyła się jako firma (mam nadzieję, że jeszcze aktywny).  Jak do 25 kg - inpost łyka, ale fakt, kurierzy (zresztą z innych firm też) traktują różnie paczki.

Sikor umarł...

4

Odp: Transport kurierem (paleta?) - cięcie kosztów

@pajero - sendit ne sprawdzalem wczesniej bo nie znalem. dzieki za namiar, wyglada ze jest taniej
@sikor - tego tez nie znalem, dzieki za info. tez lepsze ceny wskoczyly, fajnie. jesli mozesz to sprawdz czy masz aktywny jeszcze ten kupon.

Posprawdzam, dzieki chlopaki! Ale zeby nie bylo zbyt rozowo - ciagle szukam czegos 'na palety' a paczke zostawiam jako ostatecznosc. Ciezkie to bedzie, duze, i sporo delikatnych rzeczy w srodku. Paleta bedzie pewniejsza...

5

Odp: Transport kurierem (paleta?) - cięcie kosztów

Azbest napisał/a:

@sikor - tego tez nie znalem, dzieki za info. tez lepsze ceny wskoczyly, fajnie. jesli mozesz to sprawdz czy masz aktywny jeszcze ten kupon.

Poszło na PW. 7% zniżki - powinien jeszcze działać.

Sikor umarł...