1

Temat: [S] Interfejs c't IDE do Atari ST

Sprzedaję interfejs c't IDE.
Jest to w sumie podwójne urządzenie do Atari ST, które zapewnia interfejs IDE oraz TOS w wersji 2.06.

W komplecie dorzucam:
- porządną kartę CF Sandisk 512MB wraz z przejściówką na IDE. Karta jest zasilana bezpośrednio ze złącza IDE.
- kości zaprogramowane z TOS-em 2.06 w wersji angielskiej
- kombinowany kabelek do karty CF z przejściówką, żeby się ładnie mieściło w obudowie krótkiego 520ST. Można odczepić tą taśmę i wpiąć bezpośrednio przejściówkę z kartą do interfejsu, ale nie pasowało to do obudowy krótkiego ST, więc dlatego dorobiłem tą taśmę kombinowaną na wymiar. W przejściówce są zamalowane markerem diody power i card detect na czarno, bo one świecą na stałe i za mocno świeciły spod obudowy. Dioda aktywności interfejsu jest pozostawiona widoczna (żółta) i mruga podczas odczytów/zapisów.
Zamiast karty CF można podpiąć zwykły dysk IDE, ale wymaga on wtedy odrębnego zasilania i odłączenia zasilania na złączu IDE.

Montaż interfejsu jest łatwy: można pod procesor, albo na procesor. Ja u siebie miałem na procesor (przylutowane do procesora na płycie listwy precyzyjne żeńskie, w które montowałem urządzenie). Jak się ma podstawkę na płycie pod procesor, to można go wyjąć i wsadzić w urządzenie (potrzebne dodatkowe piny żeńskie precyzyjne, żeby podnieść procesor wyżej, bo pod nim jeszcze się muszą mieścić kości TOS, widać to na zdjęciu).
Ponadto po podłączeniu całego urządzenia z procesorem, należy wyjąć całkowicie TOS z płyty głównej (komputer korzysta z TOS-u na karcie rozszerzenia). Trzeba też podłączyć dwa kabelki do płyty Atari. U siebie miałem przylutowane na płycie Atari goldpiny, więc w komplecie z urządzeniem daję kabelki z konektorkami na goldpin na końcu. Te dwa kabelki podłącza się do sygnału ROM2 (dostępny w kilku miejscach na różnych płytach, pomogę w razie czego) oraz do jednego pinu przy złączu ACSI.
Nabywcy przekażę dokumentację jaką posiadam, oraz więcej dokładnych zdjęć jak miałem to zainstalowane u siebie.

Karta CF, którą daję w komplecie jest podzielona na partycje, na których są różne programy i gry, a przede wszystkim drivery od P.Putnika, które startują bezpośrednio (komputer bootuje się z tego interfejsu).
Prędkości osiągane przez interfejs z załączoną kartą, to około 1400-1500KB/s (widać na załączonym zdjęciu).

Cena jaką sobie wyobrażam za interfejs wraz z całym kompletem wymienionych wyżej rzeczy, to 150zł plus wysyłka paczkomatem 15zł.

Post's attachments

IMG_20220811_155928_649.jpg 144.95 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_20220811_160021_627.jpg 200.58 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_20220812_124059_103.jpg 167.96 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: [S] Interfejs c't IDE do Atari ST

Ok.
Jestem zainteresowany

3

Odp: [S] Interfejs c't IDE do Atari ST

Fajnie, szczegóły wyślę zaraz na PW.

Edit: poszły szczegóły na PW.

Ostatnio edytowany przez Mq (2022-08-12 13:07:55)

4

Odp: [S] Interfejs c't IDE do Atari ST

OK.
A może byłaby możliwość  odebrać osobiście ?.

5

Odp: [S] Interfejs c't IDE do Atari ST

Ok.
Z odbioru nici, gdyż coś źle spojrzałem na miasto.
Dobra reszta jak w e-mailu.

6

Odp: [S] Interfejs c't IDE do Atari ST

Sprzedane, wysłane, do zamknięcia.

7

Odp: [S] Interfejs c't IDE do Atari ST

Cześć. Przepraszam, że podczepiam się pod temat, ale nie wiem gdzie o tym napisać, a to jest chyba najodpowiedniejsze tematycznie miejsce :). W temacie ST jestem całkowicie nowicjuszem, a zainteresował mnie opisywany tutaj interfejs. Gdzie można coś takiego znaleźć? Pod jakim hasłem szukać? Jakiś nie mogę znaleźć informacji na ten temat. A chętnie bym o coś takiego się zaopatrzył bo jak rozumiem, daje to m.in. funkcję HDD do ST :)?

Ostatnio edytowany przez prz (2022-08-14 23:26:21)

8

Odp: [S] Interfejs c't IDE do Atari ST

prz napisał/a:

Gdzie można coś takiego znaleźć? Pod jakim hasłem szukać? Jakiś nie mogę znaleźć informacji na ten temat

No akurat ten interfejs nie jest jakoś mocno popularny, dlatego pewnie nie możesz znaleźć informacji w tym temacie. Ale nie jest tak całkiem źle, nawet tutaj jest trochę informacji:

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=15726

Sporo informacji o tym interfejsie jest po niemiecku (bo to ichniejszy twór) więc jeśli ten język nie jest problemem to szukaj tam. Natomiast jeśli chciałbyś kupić ten interfejs, to na pewno nie będzie łatwo, nie jest on jakoś specjalnie popularny.

9

Odp: [S] Interfejs c't IDE do Atari ST

@Jury,
A tobie się e-mail zaciął :P

p.s.
przepraszam bo robię off top  :(

10

Odp: [S] Interfejs c't IDE do Atari ST

prz napisał/a:

Gdzie można coś takiego znaleźć?

U mnie :) Mam jeszcze kilka.

Było miło :) Do widzenia.