Temat: GT-DOC do diagnostyki Indusa GT

Ekipo, potrzebuję plik GCDDC.COM (zwany GT-DOC) do diagnostyki Indusa GT, opisany w Field Service Manual. Nie mogę go nigdzie znaleźć. Mam coś co się nazywa Indus Diagnostics ale tego programu w nim nie ma.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: GT-DOC do diagnostyki Indusa GT

Cześć. Znalazłem u siebie tylko INDUSGTD.ATR z taką zawartością:
---=== TUtaj obraz ujrzysz gdy zalogowanym będziesz ===---

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2022-08-12 21:16:10)

Post's attachments

indusgtd.png 4.49 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

3

Odp: GT-DOC do diagnostyki Indusa GT

Dzięki - to już mam. I wiem, że trzeba odpalać plik DIAGS z poziomu załączonego MS BASIC (RUN "D:DIAGS"). To generalnie działa aczkolwiek wersja z mojego zapytania by mi się przydała, bo ta nie ma wszystkich funkcjonalności. Muszę zrobić re-allignment głowicy.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: GT-DOC do diagnostyki Indusa GT

A opcje Position Head i/lub Zero Adj do tego nie służą? Właśnie w tym DIAGS.
---=== TUtaj obraz ujrzysz gdy zalogowanym będziesz  ===---

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2022-08-12 21:44:01)

Post's attachments

indusgtd-diags.png 3.11 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

5

Odp: GT-DOC do diagnostyki Indusa GT

Position Head służy do przesunięcia głowicy na zadaną ścieżkę. Zero Adj. testuje działanie bądź nie czujnika ścieżki 0. Ja mam przypadek, w którym głowica jest przesunięta odrobinę bo formatuje/czyta/pisze dyskietki ale swoje a nie chce ugryźć nagrywanych na innych moich stacjach. Trzeba przestawić silnik krokowy. W Field Manual jest opisana procedura ale do jej wykonania potrzebna jest jeszcze jedna opcja (czytanie ścieżki), której w tej wersji właśnie nie ma :-/

Ostatnio edytowany przez perinoid (2022-08-12 22:12:32)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: GT-DOC do diagnostyki Indusa GT

Pytałeś na AtariAge? Tam mieli więcej Indusów.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

7

Odp: GT-DOC do diagnostyki Indusa GT

W wątku tam polecają ten sam dysk, nikt nie podrzucił tej wersji o którą pytam.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Odp: GT-DOC do diagnostyki Indusa GT

Elo. Ty podejrzewam potrzebujesz wykonać to: "STEP 8. Insert a certified alignment diskette.
Dymek Model DK 501-05  into the drive." z instrukcji którą ci podesłałem?
To chodzi o inny dysk. To dysk wzorcowy do ustawiana głowic. http://www.bitsavers.org/pdf/dymek/dymekalign.pdf 
Tak jak ci wcześniej pisałem, na dziś nie do dostania...

9

Odp: GT-DOC do diagnostyki Indusa GT

Wiem, że ten dysk jest nie do dostania. Chodziło mi o krok 3 w rozdziale "Radial Track Alignment Adjustment with GT-DOC":
STEP 3. Select the Check Disk option on the menu.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.