1

Temat: Graph2Font (g2f) uszkodzony ostatni wiersz znaków

Przeskalowałem grafikę ATASCII - https://demozoo.org/graphics/309062/ na 50% - 320x1200, następnie podzieliłem całość na 5 obrazków po 320x240 i takie otworzyłem w g2f. Każdy wymagał Edit Colors i ustawienia jednego z kolorów. Potem zapisałem dane "przyciskiem" po prawej stronie "Save all data files". Mimo, że w edytorze i po zapisaniu jako xex jest ok, to zapis tym przyciskiem powoduje, że ostatni wiersz każdego z obrazków jest uszkodzony - g2f uszkadza grafikę  i generuje font z dodatkowymi (uszkodzonymi) znakami (nie dotyczy sytuacji gdy dół ekranu jest pusty - wtedy uszkodzenia nie widać). Dodatkowe znaki są przesunięte w dół i mają pierwszą linijkę powtórzoną.

Ostatnio edytowany przez QTZ (2022-10-13 14:24:59)

Post's attachments

1_in.png 1.3 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

1_out.png 1.53 kb, liczba pobrań: 1 (od 2022-10-13) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Graph2Font (g2f) uszkodzony ostatni wiersz znaków

Nie wiem czy Tebe tu zagląda i czy to właściwy dział dla Graph2font... czekałem cierpliwie, a teraz już niecierpliwie - na poprawkę, czy chociaż wiadomość, a nowej wersji g2f nie ma... i nie wiem czy jest szansa, że będzie...

Próbuję konwertować - fonty z obrazków, ale przez ten błąd za każdym razem (np. po poprawce grafiki) wymagają ręcznej korekty (czasami zamiast jednego fontu tworzą się dwa, bo kilka niewłaściwych znaków dochodzi, no i trzeba te błędne znaki podmieniać...).

Błąd jest dość uciążliwy więc zastanawia mnie czy już g2f nikt nie używa? Czy nie będzie już kolejnych wersji? Tebe?

3

Odp: Graph2Font (g2f) uszkodzony ostatni wiersz znaków

w trybie HiRes aby zapobiec zerwaniu synchronizacji ostatni wiersz ma ustawiony VSCROL i jest przesunięty o 1 linię

to nie jest błąd, to zamierzone działanie

ANTIC nie wyświetli 240 linii HiRes, max 239, temat wałkowany pierdylion razy

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

4

Odp: Graph2Font (g2f) uszkodzony ostatni wiersz znaków

Dzięki za odpowiedź, na razie z fontem dałem sobie radę, ale przy następnej okazji dokładniej się temu przyjrzę :)