Temat: Loader "wykrzyknik" - problem

Cze i czołem

Jest taki problem. Po załadowaniu loadera "!"  silnik magnetu (XC12) staje i dalej nie ładuje. Nawet nie pokazuje sie wykrzyknik na dole, myśle że nie odpala się jakaś procedura uruchomieniowa. Testuje na różnych atarkach i różnych magnetach. Ale najgorsze jest to że czasami jest OK :)

.

2

Odp: Loader "wykrzyknik" - problem

Ładujesz coś że starej taśmy czy nagrałeś coś teraz? Jeśli to drugie to jak nagrywałeś? Ja używałem spaczowanego "Boot Casette Maker". Generalnie to wykrzyknik był znany z tego, że działa... przypadkiem. Może u ciebie ten przypadek się mści?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Loader "wykrzyknik" - problem

Łukasz , nagrywałem sam na nowe kasety. Hmmm tylko w epoce nie przypominam sobie ze miałem takie problemy, może mam jakąś słabą wersje " wykrzyknika"....

Ostatnio edytowany przez pablozp (2022-10-18 05:51:08)

.

4

Odp: Loader "wykrzyknik" - problem

Zobacz sobie "wykrzyknik" generowany przez to co wspomniałem. Albo użyj loadera z Turgen, jest mniejszy.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Loader "wykrzyknik" - problem

pablozp napisał/a:

Po załadowaniu loadera "!"  silnik magnetu (XC12) staje i dalej nie ładuje. Nawet nie pokazuje sie wykrzyknik na dole, myśle że nie odpala się jakaś procedura uruchomieniowa.

Brzmi jakbyś nie wyłączał BASIC-a.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

6

Odp: Loader "wykrzyknik" - problem

w kilku kompach by mi OPTION nie działał ?

.

7

Odp: Loader "wykrzyknik" - problem

Start+Option - może tak być, że osobno działają, a na raz nie. Sprawdź w Self-Test czy wykrywa Start+Select+Option. Tak się dzieje jak się ścieżki na folii utleniają. Ja u siebie wyczyściłem i częściej działa niż nie :)