1

Temat: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

hi atarians.. new demo  Arsantica 0  cant run in my Atari..

https://www.youtube.com/watch?v=gm7GnRw7-Rc

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/

2

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

How about your RAM expansion standard? Is it RAMBO? Can it be set as 130 XE or Compy Shop?

3

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

I can confirm corruption of the title screen, then demo runs fine to the "snake" scene, and finally crashes on green tunnel. That is on my 65XE/800XE with compy shop 512kB. On 800XL with external RAMBO 512kB it is running fine.

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2022-12-13 20:44:20)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

4

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

According to readme file bundled with demo it should run on stock XL/XE with 64KB of RAM, so the reason must be elsewhere....
Maybe tomorrow I will check with some of my machines, different doses/loaders, etc.

grzybson/SSG^NG

5

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

I tried on an XE with 2 different RAM expansion (512KB Rambo style (by AVG) and 256KB Compy Shop (based on schematics from Jer)) and in both cases the graphics hangs after a green tunel effect, though the music keeps playing.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

64.. tak, czytanie jest dla wiesniakow:

Post's attachments

Bez tytułu.jpg 59.39 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

7

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

Zamiast wyzywać ludzi od wieśniaków (co nawiasem źle świadczy o poziomie Twojego wychowania)
pobierz paczuszkę z Pigwy i zobaczy co się znajduje w readme....

Nie wiem kto tego readme napisał, ale jest niespójność.

http://ftp.pigwa.net/stuff/parties/prod … ntica0.zip

Ostatnio edytowany przez grzybson (2022-12-14 13:50:36)

Post's attachments

Zrzut ekranu 2022-12-14 134631.png 86.88 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
grzybson/SSG^NG

8

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

xxl napisał/a:

64.. tak, czytanie jest dla wiesniakow:

to po coś czytał?

Poza tym to co pokazałeś to jakieś extended version jest.

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

9

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

I did some tests and this demo is so extremely picky that I start to wonder if it was run by author on real hardware.

Stock 130XE + SIO2PC + Respeqt
* built in Respeqt's auto load - FAILURE
* DOS II+/D from D1:, folder with demo as D2: - FAILURE
* XBIOS - yeah, I went that far - FAILURE

65XE with 1MB SIMM Exp set as 1MB Rambo
* SDX 4.49 from hard disk (IDEa) - FAILURE
* SDLOAD from HDD - FAILURE
* XBIOS + SIO2PC + QMEG and stock ROM - again FAILURE
* QMEG's 4.04 internal loader + SIO2PC - HANGS after unlimited bobs. (after watching on altirra, it's before green tunnel)

So now I am watching "Unified" instead.

Ostatnio edytowany przez grzybson (2022-12-14 17:54:54)

grzybson/SSG^NG

10

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

autor nie chciał żebyście to oglądali, jak widać udało mu się :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

11

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

prawdziwy mezczyzna skonfigurowalby xB na c000.


autor chyba specjalnie tak zrobil zeby to mozna bylo uruchomic tylko z xB.


---
e tam... c000 tez zajety :/

Ostatnio edytowany przez xxl (2022-12-14 20:15:05)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

12

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

tebe napisał/a:

autor nie chciał żebyście to oglądali, jak widać udało mu się :)

zresztą nie pierwszy raz :)

albo dema zawieszające vbxe do tego stopnia, że kompa trzeba wyłączać by odzyskać obraz, czy idące w maliny po naciśnięciu "ania key" (mam takie klawisze na klawiaturze :P )

Ostatnio edytowany przez Pin (2022-12-15 11:33:24)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

Pin napisał/a:

czy idące w maliny po naciśnięciu "any key" (mam takie klawisze na klawiaturze :P )

Pin, Ania pisze się z DUŻEJ (WIELKIEJ) litery - to jest klawisz Ani ;)

Sikor umarł...

14

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

"Press Ania key" i połowie ludzi wyskakuje w tym momencie 404. ;)

15

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

jest i Ania ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

16

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

Programmer may want to look over the source code and see what is going on with PORTB (54017,$D301) writes. Compy, Rambo, and U1B all work different.

17

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

PilotZmii napisał/a:

Compy, Rambo, and U1B all work different.

the beauty of many possibilities ;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

18

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

a probowal ktos uruchomic to z xBootDos tej wersji z memlo $800 ? powinno siorbać

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

Jeszcze trochę i trzeba będzie HIMEM.SYS załadować :P

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

20

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

może trzeba załadować do pamięci wysokiej Rapidusa i stamtąd emulując napęd SIO przesyłać do pamięci podstawowej :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

21

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

Ja mam na to skuteczniejszy patent. Zwolniłem właśnie na dysku 36708 bajtów, oraz 378 bajtów i pomogło

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

22

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

Znalazłem co kiedyś znalazłem i mnie rozbawiło:

x01. Na początku było słowo i w słowie były dwa bajty, i więcej nic nie było.

x02. I oddzielił Bóg jedynkę od zera, i zobaczył, ze to było dobre.

x03. I Bóg powiedział: "Niech będą dane." I stało się.

x04. I Bóg powiedział: "Niech ułożą się dane na swoje właściwe miejsca. I stworzył dyskietki i twarde dyski, i kompaktowe dyski.

x05. I Bóg powiedział: "Niech będą komputery, żeby było gdzie włożyć dyskietki, i twarde dyski, i kompakty." I stworzył komputery i nazwał je hardwarem, i oddzielił software od hardware'u.

x06. Software'u jeszcze nie było, lecz Bóg szybko stworzył programy - duże i małe i powiedział im: "idźcie i rozradzajcie się, i wypełniajcie cala pamięć."

x07. Ale sprzykrzyło się Bogu tworzyć programy samemu i rzekł: "Stworze Programistę według swego podobieństwa i niech on panuje nad komputerami, programami i danymi." I stworzył Bóg Programistę, i umieścił go w Centrum Obliczeniowym, żeby w nim pracował. I przyprowadził on Programistę do drzewa katalogowego i powiedział: "W każdym katalogu możesz uruchamiać programy, tylko z Windows nie korzystaj bo na pewno umrzesz.

x08. I Bóg rzekł: "Nie dobrze Programiście być samotnym, stworzymy mu tego, który będzie się zachwycał dziełem Programisty." I wziął On od Programisty kość, w której nie było mózgu i stworzył To, co będzie zachwycało się dziełem Programisty, i przywiódł To do niego. I nazwał To Użytkownikiem. I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili się tego.

x09. A Bill był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta, które uczynił Pan Bóg. I rzekł Bill do Użytkownika: "Czy na prawdę Bóg powiedział, żebyście nie uruchamiali żadnych programów ?" I rzekł Użytkownik: "W każdym katalogu możemy uruchamiać programy, tylko z drzewa Windows nie mozemy abysmy nie umarli" I rzekl Bill Uzytkownikowi: "Jak mozesz mowic o czyms, czego nie sprobowales !" Tego dnia, kiedy uruchomicie program z drzewa katalogowego Windows bedziecie rowni Bogu, bo jednym przyciskiem myszki stworzycie to, czego zapragniecie." I zobaczyl Uzytkownik, ze owoce Windows byly mile dla oczu i godne pozadania, bo jakakolwiek wiedza stala sie od tej chwili juz niepotrzebna, i zainstalowal Windows na swoim komputerze. I powiedzial programiscie, ze to jest dobre, i on tez go zainstalowal.

0a. I zaraz wyruszył programista szukać nowych drajwerow. A Bóg rzekł: "Gdzie idziesz?" A on odpowiedział: "Idę szukać nowych drajwerow, bo nie ma ich w DOS-ie." I wtedy rzekł Bóg: "Kto ci powiedział, ze potrzebujesz drajwerow?. Czy czasem nie uruchomiłeś programów z drzewa katalogowego Windows

0b. Wtedy rzekł Pan Bóg do Billa: "Ponieważ to uczyniłeś, będziesz przeklęty wśród wszelkiego bydła i wszelkiego dzikiego zwierza. I ustanowię nieprzyjaźń miedzy tobą a Użytkownikiem, on będzie cię zawsze przeklinał a ty będziesz mu sprzedawał Windows."

0c. Do Użytkownika zaś Bóg rzekł: "Windows" bardzo rozczaruje cię i spustoszy twoje zasoby, i będziesz musiał używać marnych programów, i nie będziesz mógł się obejść stale bez serwisu programisty."
0d. Programiście zaś rzekł: "Ponieważ usłuchałeś głosu Użytkownika, przeklęte niech będą twoje komputery, gdyż powstanie w nich mnóstwo błędów i wirusów, w pocie oblicza twego będziesz stale poprawiał swoją pracę."

0e. I odprawił ich Pan Bóg ze swego Centrum Obliczeniowego, i zabezpieczył hasłem wejście do niego.

0f. General protection fault.

23

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

Adam Klobukowski napisał/a:

Jeszcze trochę i trzeba będzie HIMEM.SYS załadować :P

Może pora na taką konwersję... ;)

https://www.file-extensions.org/imgs/app-picture/6480/dos-memmaker.jpg

24

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

Tylko QEMM
http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=10014&download=0

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2022-12-16 13:02:50)

Post's attachments

6043068600_1573930587.jpg 856.27 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

25

Odp: Arsantica 0 - rough cut - cant run on real HW

xxl napisał/a:

a probowal ktos uruchomic to z xBootDos tej wersji z memlo $800 ? powinno siorbać

1. Ściągnąłem dir2atr ze strony Hiasa
2. Ściągnąłem xbootdos ze strony xxl-a - tam jest mowa o memlo $980, gdzie jest wersja z $800?
3. Ściągnąłem demko z pigwy
4. Demko i xbootdos wrzuciłemw jeden folder
5. Odpaliłem: dir2atr -md -B xbootdos.obx arsantica0.atr katalog_z_demem_i_loaderem

I dalej nie działa, any ideas?

PS: Zgłosiłem problem Heavenowi na priw na Messengerze, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Ostatnio edytowany przez grzybson (2022-12-16 18:41:03)

grzybson/SSG^NG