1

Temat: Przygasa i miga dioda POWER w Atari 800 XL

Hej,
wyciągnąłem z szafy po roku leżenia moje Atari 800 XL. Zauważyłem, że dioda Power nie świeci równomiernie. Czasem świeci OK przez godzinę a czasem mruga lub wręcz gaśnie. Sprawdzałem na innym zasilaczu i jest to samo.
O co chodzi, dioda do wymiany?
A może to jakiś problem z folią klawiatury?
Atari mam od roku i było całe rozbierane i czyszczone, może coś źle złożyłem?

Atari 800XL | Atari 130XE | Atari 65XE | California Access CA-2001 | Atari Jaguar | Atari 2600 | Atari XC12
Atari 520STe | Atari 1040STfm | Atari SC1224 | Atari SM124 | Benq BL702A
Amiga 500 | 1200 | CDTV | Commodore 64 + 1541 II | ZX Spectrum 48 | +3 | Commodore 1084S D2 | Commodore 1084

2

Odp: Przygasa i miga dioda POWER w Atari 800 XL

Folia klawiatury jest najbardziej podejrzana - o ile masz klawiaturę na folii bo są 4 różne rodzaje i tylko jeden ma folię.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Przygasa i miga dioda POWER w Atari 800 XL

perinoid napisał/a:

Folia klawiatury jest najbardziej podejrzana - o ile masz klawiaturę na folii bo są 4 różne rodzaje i tylko jeden ma folię.

utlenia się skubana, ścieżki gniją, jak tak miałem na 65XE. Jeśli to folia oczywiście. Naprawiałem lakierem przewodzącym do szyb samochodowych

...na grafikę z Atari zawsze lepiej patrzeć z daleka....