1

Temat: Atari Turbo Mix

Czy byłby ktoś zainteresowany rozwiązaniem turbo do do Atari podłączanym do smartfona?
Mam działający prototyp, lecz nie wiem czy warto przygotowywać dokumentację, czy jest dla kogo?

Interfejs zawiera część normal opartą na LM324, układ z IKS 10/1987 z niewielkimi zmianami + ciekawą część turbo zbudowaną na jednym tranzystorze, czterech diodach i dwóch rezystorach.

Turbo wczytuje AST, Unerring Mastes, ATT, Turbo 2000 (wersja SIO), Turbo Blizzard, czeskie Super Turbo i Turbo 2000, Turbo ROM, Turbo 2000F i Turbo 2001 (po zapewnieniu odpowiednich loaderów lub dodaniu ręcznego przełącznika), Omnicon Turbo.

Pliki CAS ze smartfona wysyła się aplikacją Cas2Audio.

2

Odp: Atari Turbo Mix

Adi

Zrób dokumentację i umieść, zawsze jakakolwiek inwencja twórcza dotycząca naszego ukochanego sprzętu mile widziana.

Pozdro

3

Odp: Atari Turbo Mix

Opublikuj. Już kilka razy ludzie nawet po jakimś czasie interesowali się tematem i zaczynali używać, albo i rozwijać jakieś rozwiązania. A wielbicieli magnetofonów trochę tu jest.

4

Odp: Atari Turbo Mix

Jak najbardziej jestem zainteresowany, opublikuj.

ATARI 800xl, CA-2001, XCA12 mnóstwo kaset i dyskietek :)

5

Odp: Atari Turbo Mix

Łapka w górę, nigdy nie wiadomo kiedy coś się przyda, więc rękawy do góry i.... ewentualnie przed dokończeniem dzieła mały, mówię MAŁY... łyk piwa.

6

Odp: Atari Turbo Mix

dej, ać ja pobruszę :-P
a to turbo to czeskie super turbo co ma baktraa na swojej stronie ma opisane ?
no, może być.

7

Odp: Atari Turbo Mix

Tak, dokładnie, to czeskie super turbo. Dodałem jeszcze dwie diody aby obsługiwało Blizzarda i ustaliłem rezystorem punkt pracy tranzystora, bo w oryginale był niestabilny (luźna baza była polaryzowana z LM324).

8

Odp: Atari Turbo Mix

Zrobiłem schemat i symulację na www.falstad.com bo mnie sprowokowali na AtariOnline :).

(edit) W opisie powinno być 1,4Vpp a nie 2Vpp. Chodzi o amplitudę napięcia wyjściowego wzmacniacza/ogranicznika (pierwszy wzmacniacz z LM324).

Ostatnio edytowany przez adi (2023-03-17 14:41:54)

Post's attachments

circuit-Atari_Multiturbo.png 227.28 kb, liczba pobrań: 1 (od 2023-03-17) 

circuit-Atari_Multiturbo.txt 2.78 kb, liczba pobrań: 18 (od 2023-03-17) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.