Temat: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

Takie coś dzisiaj znalazłem przypadkiem na fejsie:

https://revive-machines.com/?fbclid=IwA … y2FAiq9tR0

2

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

niezłe,
ciekawe jaka będzie cena i poziom emulacji

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

3

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

O będę miał pierwsze 800xl :)

4

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

AS... napisał/a:

O będę miał pierwsze 800xl :)

Ciekawe czy za cenę jednej nerki czy obydwu? :)

Atari: 65 XE/130XE/800xl/ 1040STF+ megafile 20/ Commodore: VC20/ C16/ C+4/ C64/ C128/ A500/ CD32
Timex: 1000/ 2048,  Schneider: 464/ 6128, JS128, zx81/ zx48/ zx +/ zx +2/zx +3
MSX: Toshiba HX-10/ Philips Vg-8020/ Yashica yc-64/ Mitsubishi ML-F80/ Sakhr AX-170 i AX-230/ SONY HB-75F/ Canon V-20

5

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

RM czyli  Radio Magnetofon.  Bardzo ładne rendery.    Mega65 kosztował netto €666.66

Ostatnio edytowany przez pajero (2023-04-16 08:41:05)

6

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

Wczoraj mówili o tym w telewizji: https://youtu.be/Cf7jujYHtFs?t=575 :-D

Ciekawe czy będzie tylko jedna konfiguracja sprzętowa "na sztywno" - stockowe 800XL lub XLF, czy będzie można np. "wgrać" 130XE, albo 800XL ze znanymi na rynku rozszerzeniami RAM, stereo, covox, itp. przynajmniej tymi "open hardware"?

Larek, ile możesz zdradzić?

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2023-04-16 12:07:47)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

7

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

uicr0Bee napisał/a:

Larek, ile możesz zdradzić?

Larek, nam możesz powiedzieć, tutaj są sami swoi :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

To zaskakujące. I to polska firma.

Oczywiście kupię.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

9

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

...taaa... RM czyli radio Ma ryja ;)
tylko tak się zastanawiam, takie ciężkie oprzyrządowanie na taki mały komputerek.... chyba lepiej było 1450XLD , hymmm ... albo chociaż 1200 :)

10

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

Mi sie pomysł bardzo podoba, wizualizacje też.

Stoi za tym Larek, czyli porządna firma, więc mam nadzieje,
że projekt zostanie doprowadzony do końca i takie cacko
wyląduje u mnie na biurku i wygryzie Eclaire-mini,
które - mimo, że bardzo je lubie - to takie ładne nie jest :)

11

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

A ja się przyczepię, chociaż chcę. Jeśli ma być naturalnej wielkości, a tak wnoszę - lepsza imo by było obudowa od 600XL. Nowości spokojnie się zmieszczą, a łatwiej zabrać ze sobą :)

Sikor umarł...

12

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

mi tez się 600XL lepiej mieści na biurku, ale mimo wszystko 800XL wygląda bardziej proporcjonalnie :)
Klasyka sama w sobie. Tylko zastanawiam się, czy te przyciski boczne będą takie szare matowe, czy
chłopaki sie pokuszą o aluminiowe blaszki?

13

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

Sikor napisał/a:

A ja się przyczepię, chociaż chcę. Jeśli ma być naturalnej wielkości, a tak wnoszę - lepsza imo by było obudowa od 600XL. Nowości spokojnie się zmieszczą, a łatwiej zabrać ze sobą :)

To zależy. Jeśli w planach jest sprzedaż także samych obudów do "odświeżania" starych kompów to 800XL jest lepszym wyborem - jest ich masa na rynku w przeciwieństwie do 600XL.

Nie wiem tylko jak będą rozwiązane mocowania w nowym sprzęcie i widzę jeden drobny problem na tyle: brak otworu na złącze zasilania i złącze antenowe. Rynek części zamiennych może być bardzo ciekawy, 800XL to też stany (a właściwie głównie).

14

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

Kwestia biu... gustu. 600XL zawsze wydawało mi się jakieś takie... no nie takie jak trzeba. Ja się cieszę, że na renderach jest 800XL.

15

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

800XL jest lepsze jeśli chodzi o "poziom nostalgii" tam, gdzie można zrobić na tym prawdziwe pieniądze, czyli za granicą. U nas pewnie lepsze byłoby jakieś XE, w USA może 800-ka bez literek ale 800XL wszędzie się przyjmie.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

16

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

Ja tylko do gabarytów, bo ogólnie jestem za ;)

Sikor umarł...

17

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

Za mało informacji.. Ma tam być RISC (czyli pewnie ARM...) i FPGA. Pytanie po co i czemu oba? Co ma ten RISC robić?
I zawsze mnie w..wia hdmi - czemu nie ma RGB? Najlepiej z hsync i vsync na np. DIN13. Jak to ma być zabawka to tak - hdmi i już. Ale po co tedy SIO, PBI czy cart..? A skoro wszystko to jest to czemu nie dać RGB żeby można się cieszyć tym wszystkim na CRT...? Nie wiem - starej daty jestem i może fascynacji HDMI po prostu nie rozumiem :)

18

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

Kacper napisał/a:
AS... napisał/a:

O będę miał pierwsze 800xl :)

Ciekawe czy za cenę jednej nerki czy obydwu? :)

Ale mnie nie interesuje cena ;)
Zobacz jak tanie jest mega c65, 800euro, wyprzedane do zera i znowu na zapisy ;P

19

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

Panowie,
Co by tam nie było w środku.
98%? kosztu tego to będzie obudowa oraz klawiatura (a raczej formy do tego).

20

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

tak, ten zalew softu na mega c65 jest oszałamiający

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

21

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

Ja Atarowiec, daję tylko "zły" przykład, nie robić bo ich nie da się i tak kupić ;)

22

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

damanloox napisał/a:

Za mało informacji.. Ma tam być RISC (czyli pewnie ARM...) i FPGA. Pytanie po co i czemu oba? Co ma ten RISC robić?
I zawsze mnie w..wia hdmi - czemu nie ma RGB? Najlepiej z hsync i vsync na np. DIN13. Jak to ma być zabawka to tak - hdmi i już. Ale po co tedy SIO, PBI czy cart..? A skoro wszystko to jest to czemu nie dać RGB żeby można się cieszyć tym wszystkim na CRT...? Nie wiem - starej daty jestem i może fascynacji HDMI po prostu nie rozumiem :)

Risc pewnie jako kontroler klawiatury, usb itd.
Co do HDMI to chyba najlepsza opcja żeby podłączyć do współczesnych telewizorów/monitorów - nie ma sensu bujać się ze scandoublerem itd. Jedyne do czego mam zastrzeżenia to złącze zasilania po USB-C - przydało by się inne solidniejsze.

23

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

macko76 napisał/a:

Jedyne do czego mam zastrzeżenia to złącze zasilania po USB-C - przydało by się inne solidniejsze.

Norma unijna dla nowych urządzeń 5V, ponieważ powstaje już po ogłoszeniu, to - teoretycznie - musi się trzymać standardu, co ma - teoretycznie - ograniczyć ilość urządzeń zasilających.

Sikor umarł...

24

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

Ale norma chyba nie wyklucza innego złącza?

25

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

No właśnie teoretycznie tak. Wyjście - dodawanie przejściówki

Sikor umarł...