26

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

Nie łapie jakoś odpowiedzi "teoretycznie tak"... USB-C "z musu" nie zabrania dodawania innych złączy. Można zatem dać złącze "klasyczne" dla ATARI + gniazdo 2,1mm/5mm jeśli by ktoś chciał mieć jeden duży zasilacz + taki kabel https://cdr.pl/p8031,rozdzielacz-zasila … -5-mm.html na kilka urządzeń.

27

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

Masa sprzętu elektro sprzedawanego w UE ma inne gniazdo zasilania niż usb-c. Ten wymóg USB-C dotyczy sprzętu z baterią. Może nowe atari jest z baterią?

28

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

@BartoszP: dlatego napisałem "teoretycznie". Rozwiązań jest wiele.
@laborant: właśnie niestety nie, chyba, że coś się zmieniło w ciągu ostatnich dwu miesięcy. Początkowo tak miało być, potem - miało dotyczyć już wszystkich urządzeń. Ale przy tym bałaganie, jaki wprowadzają - pewnie łatwo to się da obejść.
====================================
EDYTA:
Dobra, sprawdziłem - słowo-klucz: przenośnych. Nie ważne, czy ma baterie, czy nie. Czyli wystarczy gdzieś w instrukcji napisać "stacjonarne" czy coś w tym stylu i będzie ok. Jak zwykle bubel :)

Ostatnio edytowany przez Sikor (2023-04-19 07:39:55)

Sikor umarł...

29

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

Ja się zawsze dziwiłem, że nikt nie zrobił na malinę jakiegoś adaptera SIO i emulatora korzystającego z tego.
Nie moja bajka, ale kurcze cuda ludzie na tym (rpi) robią.

Co do RM to zniechęcają mnie 2 rzeczy, wspomniany już port USB. Może chociaż na płycie będę konkretne pola (na kabelki) na przylutowanie sobie samemu lepszego gniazdka, może to mało elegancie ale są przykręcane gniazda DIN.
I niechęcacz nr 2, to podobno ma być klikająca klawiatura.
Próbowałem przez tydzień żyć z mechanikiem i z prawdziwą rozkoszą pozbyłem się dziadostwa, głowa mnie bolała od stukania.

O cenie powiem tylko tyle, że oglądałem Q&A i nie nastawiam się na niższą kwotę niż 1500pln..... dla mnie zabójczą.

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2023-05-06 21:32:27)

30

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

No widzisz, a są tacy co kupią po kilka sztuk, bez względu na cenę, może będą to trzymać kolejne 30-40lat aż stanie się retro i wtedy zarobią kokosy... na leki czy DPS, jak już będą staruszkami :D Czy ja to kupię? Możliwe ale nie za wszelką cenę, pre-orderu też nie zamierzam robić chyba, że byłby wyjątkowo atrakcyjny (czyt. oferował coś innego poza niższą ceną, coś czego na pewno później nie będzie można kupić i nie będzie to jakiś breloczek, naklejka, obrazek). Też chciałbym aby port zasilania nie był usb-c tylko coś solidniejszego czego ktoś zaraz mi nie uwali pociągając niechcący za kabel...

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

31

Odp: Kolejny współczesny klon/emulator FPGA

Dla mnie to mogą wykupić i całą produkcję jeśli będą mieli taką potrzebę, odnoszę się tylko do Q&A gdzie na wałkowanie tematu ceny (nie wiem po co w tym momencie) zamiast uciąć, że ostatecznej ceny nie można teraz określić to padło stwierdzenie jednoznacznie sugerujące, że trzeba się nastawić raczej na kwotę 4 cyfrową.

Jak jednak będzie taniej super, jak moje przewidywania się sprawdzą trudno, obliżę się smakiem, bo mam dużo ważniejsze wydatki niż zabawka i te wydatki raczej pójdą tylko w górę.
Zresztą i tak trzeba czekać na specyfikację, bo póki co to wiadomo niewiele.

Problem gniazda zasilającego widzę wiele osób dręczy. Ja liczę, że temat nie jest zamknięty i jeśli samo gniazdo zostanie, to będą te pola lutownicze do zamocowania kabelków własnego gniazdka (akurat po gwarancji będzie jak znalazł).

--- edyta ---

Zobaczcie Twitera, już się jakiś syf zaczyna robić.

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2023-05-07 21:17:47)