Odp: Atari 800xl mod svideo

Mq napisał/a:

Jak byś z tym tematem coś uwalczył, to by było rewelacyjnie....

Trochę mam podejście studenta.. Może się okazać, że to zrobię, bo nie wiedziałem, że się nie da ;)

Dzisiaj nie dam rady już siąść do tego, ale jutro będę się tym zajmował.  Póki co mam pomysł totalnie trywialny i jutro go przetestuję.  Wg mnie rozwiąże ten problem, ale nie chcę jeszcze obwieszczać sukcesu.  Przegadałem to z Simiusem, Acidem i X-Angelem i koledzy potwierdzili, że ma to sens.. Zobaczymy jak w praktyce się zachowuje rozwiązanie ;)

Atarowiec... inżynier elektroniki, informatyki i automatyki. Programista i przedsiębiorca.

27

Odp: Atari 800xl mod svideo

No to czekam z niecierpliwością:-) Mam parę wybrednych Atarek, w których robiłem wszystko co się dało, a i tak się nie dało:-)

Ostatnio edytowany przez Mq (2023-05-01 21:34:43)

28

Odp: Atari 800xl mod svideo

To inne pytanie.
Zalóżmy kupuje SAVO montuje je w miejscu modulatora i teraz tak..nie mam vbxl to jak wyprowadzić sygnały aby mieć przez te saturnowe wyĵscie bardzo dobrą jakość obrazu jak s-video?
Jest jakiś schemat?

Ostatnio edytowany przez skofrant (2023-05-03 08:46:18)

Odp: Atari 800xl mod svideo

skofrant napisał/a:

Zalóżmy kupuje SAVO montuje je w miejscu modulatora i teraz tak..nie mam vbxl to jak wyprowadzić sygnały aby mieć przez te saturnowe wyĵscie bardzo dobrą jakość obrazu jak s-video?
Jest jakiś schemat?

Tutaj jest dokumentacja:  http://ftp.pigwa.net/stuff/projects/SAVO/

Spoiler... Nie ma sensu kupować SAVO bez VBXE.  Chyba, że jesteś w Stanach i masz 600XL NTSC, albo... chcesz kupić, żeby wesprzeć moje projekty Atari, które częściowo finansuję z kasy z SAVO :)

Najlepiej kup VBXE.  Nie zawiedziesz się.  Obraz jest świetny.  Jeśli masz 800XL to potrzebne jest dokładnie VBXL (VBXE z adapterem do Atari XL).

SAVO jest po to, aby nie ciąć obudowy i nie tworzyć nowych kabli.  Od razu z płytką dostajesz Sega SATURN to Euro SCART.

W gnieździe Sega SATURN, które jest wielkości gniazda antenowego, masz 10 pinów i miejsce na RGB, s-video, composite oraz stereo audio.  Dobra.. to jest jeszcze jedno zastosowanie.  Jeśli nie masz VBXE, ale chcesz mieć wyjście stereo również bez cięcia obudowy. 

Sama płytka w sobie nie poprawia jednak obrazu. 

serwus,
Piotr

Atarowiec... inżynier elektroniki, informatyki i automatyki. Programista i przedsiębiorca.

30

Odp: Atari 800xl mod svideo

Rozumiem Piotrze..a to Ty Jesteś ojcem chrzestnym SAVO?
Hmmm..dobrze wiedzieć:-) kupić na pewno kupie tak samo vbxl tylko na chwile obecną kupiłem Ultimate1mb i multimetr:-) więc budżet na jakiś czas mam zawieszony:-]

Ostatnio edytowany przez skofrant (2023-05-03 08:47:03)

Odp: Atari 800xl mod svideo

skofrant napisał/a:

Rozumiem Piotrze..a to Ty Jesteś ojcem chrzestnym SAVO?

Jestem autorem.  Mój pomysł i realizacja.  Potrzebne mi było coś takiego już w 2021, ale jakoś nie chciało się nikomu tego zrobić, więc sam to zrobiłem.  W razie czego jest dostępne na Allegro / EBay.

serwus,
Piotr

Atarowiec... inżynier elektroniki, informatyki i automatyki. Programista i przedsiębiorca.

Odp: Atari 800xl mod svideo

Mq napisał/a:

No to czekam z niecierpliwością:-) Mam parę wybrednych Atarek, w których robiłem wszystko co się dało, a i tak się nie dało:-)

Skończyłem "proof of concept" wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami.  Zrobię na dniach mini płytkę, która po całości rozwiązuje problem.  Oczywiście mogą wystąpić jeszcze zmiany między prototypem a wersją produkcyjną, ale to raczej kosmetyka.

Na Discordzie atari.arena#sprzęt piszę o tym więcej i jest wideo. 

Mam w Atari wszystko: SRAM, Ultimate 1MB, VBXE, Rapidus - wszystko działa z SIDE3.1 (najbardziej problematyczne zwierze) we wszystkich trybach.

serwus,
Piotr

Atarowiec... inżynier elektroniki, informatyki i automatyki. Programista i przedsiębiorca.

33

Odp: Atari 800xl mod svideo

Piotrze ale to piszesz teraz o modzie svideo dla Atari 800/600xl?

Odp: Atari 800xl mod svideo

skofrant napisał/a:

Piotrze ale to piszesz teraz o modzie svideo dla Atari 800/600xl?

Nie.. Piszę o temacie, o którym wspomniał @Mq, ale już zrobiłem osobny wątek do tego.

serwus,
Piotr

Atarowiec... inżynier elektroniki, informatyki i automatyki. Programista i przedsiębiorca.

35

Odp: Atari 800xl mod svideo

peterkaczorowski napisał/a:

SAVO jest po to, aby nie ciąć obudowy i nie tworzyć nowych kabli.  Od razu z płytką dostajesz Sega SATURN to Euro SCART.

serwus,
Piotr

Piotr, a jak do Savo podłącza się np. monitor atari sc1435?
Niestety jednak trzeba stworzyć "nowe kable"
Nie tylko ja tego używam:
- atari xe plus vbxe wraz z atari sc1435.

Odp: Atari 800xl mod svideo

AS... napisał/a:

- atari xe plus vbxe wraz z atari sc1435.

Po prostu kup Atari SC1425.  Chodzi idealnie :)
Ewentualnie napisz do SEGA, żeby zrobili kabel Sega Saturn - DIN13 :)

serwus,
Piotr

Atarowiec... inżynier elektroniki, informatyki i automatyki. Programista i przedsiębiorca.