Temat: atari 130xe i umiejscowienie U1mb bez niszczenia płyty i obudowy

Cześć wszystkim,

Powoli staje się fabrykantem nowych postów;-) ale kogo mam się nie zapytać jak nie was mentorów i ojców chrzestnych tych wspaniałych komputrów:-]

Pytanie jest może i banalne, ale mam problem z umiejscowieniem tym razem ultimate1mb w Atari 130xe
na poniższym zdjęciu i na stronie lotharka sugerowana jest lewa górna część...

poniżej screen z umiejscowienia

https://www.facebook.com/atari8/photos/ … mp;theater

Ok fajnie super...ale jest jedno ale.. NIE MA SZANS ZAMKNĄĆ OBUDOWY! dlaczego? bo z lewej strony górnej części obudowy Atari jest ten plastikowy element co wystaje do którego przykręcamy śrubkę od spodu tak samo z prawej strony jest taki sam...Nie chce ich niszczyć...

mam na myśli ten element poniżej zdjęcie

Ostatnio edytowany przez skofrant (2023-05-10 09:54:14)

Post's attachments

0ab64dce4f9eb7395447b92e9e04.jpg 124.66 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: atari 130xe i umiejscowienie U1mb bez niszczenia płyty i obudowy

Ale... Ale przecież to wszytko działa i pasuje... Próbowałeś przymierzyć czy tylko teoretyzujesz? Bo ja tak mam zrobione i nic nie zawadza i w niczym nie przeszkadza.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: atari 130xe i umiejscowienie U1mb bez niszczenia płyty i obudowy

perinoid napisał/a:

Ale... Ale przecież to wszytko działa i pasuje... Próbowałeś przymierzyć czy tylko teoretyzujesz? Bo ja tak mam zrobione i nic nie zawadza i w niczym nie przeszkadza.

Wczoraj to robiłem...ale sprawdzę jeszcze raz...skoro mówisz, że musi pasować...

4

Odp: atari 130xe i umiejscowienie U1mb bez niszczenia płyty i obudowy

skofrant napisał/a:
perinoid napisał/a:

Ale... Ale przecież to wszytko działa i pasuje... Próbowałeś przymierzyć czy tylko teoretyzujesz? Bo ja tak mam zrobione i nic nie zawadza i w niczym nie przeszkadza.

Wczoraj to robiłem...ale sprawdzę jeszcze raz...skoro mówisz, że musi pasować...

Perinoidzie a jeszcze pytanie do Ciebie za 100pkt...
ultimate1mb mieści ci się z dolnym ekranem? górny wiadomo trzeba zdjąć bo się nie zmieści, ale czy z dolnym Ci się mieści?

5

Odp: atari 130xe i umiejscowienie U1mb bez niszczenia płyty i obudowy

Zmieści się jak zamontujesz/przykręcisz do ECI, ja tak miałem kiedyś.

6

Odp: atari 130xe i umiejscowienie U1mb bez niszczenia płyty i obudowy

skofrant napisał/a:

Perinoidzie a jeszcze pytanie do Ciebie za 100pkt...
ultimate1mb mieści ci się z dolnym ekranem? górny wiadomo trzeba zdjąć bo się nie zmieści, ale czy z dolnym Ci się mieści?

Czyli teoretyk ;-)

Co ma nie pasować, wszystko pasuje. Lotharek tak zrobił płytkę, żeby było dobrze. Jak chcesz, możesz ją sobie obrócić o 90 czy nawet 180 stopni ale nie ma potrzeby.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

7

Odp: atari 130xe i umiejscowienie U1mb bez niszczenia płyty i obudowy

Tak to wygląda. (na płycie z 16-ma kośćmi też)
http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=10576

Ostatnio edytowany przez perinoid (2023-05-10 11:43:37)

Post's attachments

20230510_123559.jpg 315.4 kb, liczba pobrań: 1 (od 2023-05-10) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Odp: atari 130xe i umiejscowienie U1mb bez niszczenia płyty i obudowy

Perionid jesteś niemożliwy tyle Ci wujaszek powie;-)
O to mi chodziło;-) żaden teoretyk...wczoraj miałem incydent z tym związany i obudowa nie chciała górna wejść skoro dałeś radę to Ja też musze dać radę o ;-)

Dziękuje;-)

9

Odp: atari 130xe i umiejscowienie U1mb bez niszczenia płyty i obudowy

Dawałeś jakąś podkładkę pod tą śrubę bo coś widać jakby było podłożone.
nakrętka z góry?