Temat: Falcon DSP

jak najlatwiej ( jakim soft-em ) mozna testowac prawidlowe funkcjonowanie DSP w Atari Falcon  ?

THX

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

2

Odp: Falcon DSP

Ja nigdy Sokoła co prawda nie miałem, ale jako jedyna maszyna z Motorolą 030 potrafi sprawnie odtwarzać MP3, ponoć właśnie za sprawą DSP, więc może tak?

3

Odp: Falcon DSP

W którymś ST-Computerze był odpowiedni programik... Hmm, Rafał K. powinien coś więcej wiedzieć, a nie pamiętam tytułu...

Sikor umarł...

4

Odp: Falcon DSP

jako jedyna maszyna z Motorolą 030 potrafi sprawnie odtwarzać MP3, ponoć właśnie za sprawą DSP

ZTCW to TT tez potrafi.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Falcon DSP

Tak, tylko 030 w TT ma 32MHz, a w Falconie 16. No ale za to DSP ma 32. :)

Na Falconie bez użycia DSP można co najwyżej posłuchać MP2 (ale już nie oglądać).

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

6

Odp: Falcon DSP

jako jedyna maszyna z Motorolą 030 potrafi sprawnie odtwarzać MP3, ponoć właśnie za sprawą DSP

ZTCW to TT tez potrafi.

TT potrafi mp3 grać ?? nie przesadzajcie panowie z optymizmem :-D

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

7

Odp: Falcon DSP

jak najlatwiej ( jakim soft-em ) mozna testowac prawidlowe funkcjonowanie DSP w Atari Falcon  ?

THX

ściągnij i odpal demko "sonoluminescenze" jak przejdzie całe znaczy że dsp jest sprawne.

-------------------------------

opps, dopiero teraz zauważyłem, że naskrobałem dwa posty jeden pod drugim, przepraszam szanownych moderatorów!!!

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

8

Odp: Falcon DSP

TT potrafi mp3 grać ?? nie przesadzajcie panowie z optymizmem :-D

A tak, pod Aniplayerem... Chociaż tak sobie...
A co do dema - to czasem nawet na sprawnym Falconie (C-Lab) potrafi się wyłożyć... :( No tak, ale zapomniałem, że C-Lab ma "inne" DSP...

Sikor umarł...

9

Odp: Falcon DSP

TT potrafi mp3 grać ?? nie przesadzajcie panowie z optymizmem :-D

A tak, pod Aniplayerem... Chociaż tak sobie...
A co do dema - to czasem nawet na sprawnym Falconie (C-Lab) potrafi się wyłożyć... :( No tak, ale zapomniałem, że C-Lab ma "inne" DSP...

Sikor? jak to inne dsp ? przecież c-lab to nic innego jak zwykły falcon, wyprodukowany przez Atari ! C-lab wekupił resztki od Atari i dokonał kilku drobnych patch'y (clock patch, liniowe wejście/wyjście) i zmienił stikera :-D

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

10

Odp: Falcon DSP

Ej, a czy do TT tez jest dopalka 60?

11

Odp: Falcon DSP

Sikor? jak to inne dsp ? przecież c-lab to nic innego jak zwykły falcon, wyprodukowany przez Atari ! C-lab wekupił resztki od Atari i dokonał kilku drobnych patch'y (clock patch, liniowe wejście/wyjście) i zmienił stikera :-D

A jednak - z tąd nieco lepsze parametry dźwięku w C-Labach (ważne dla studii nagraniowych, bez znaczenia dla zwykłego użytkownika). Poza tym - jeżeli według Ciebie to w 100% to samo - jak na przykład wyjaśnisz brak modulatora już od drugiej serii C-Lab'ów? (właśnie takiego posiadam).

Ej, a czy do TT tez jest dopalka 60?

Hmm, na pewno jest 40-tka, o 60-tce słyszałem, ale nigdzie nie spotkałem dokładniejszych danych. Za to kiedyś czytałem o dopałce zegara do 40 oraz do 60 MHz na zwykłej 030-ce.

Sikor umarł...

Odp: Falcon DSP

podziekowania za fachowe informacje  :!:  :idea:

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

13

Odp: Falcon DSP

Sikor? jak to inne dsp ? przecież c-lab to nic innego jak zwykły falcon, wyprodukowany przez Atari ! C-lab wekupił resztki od Atari i dokonał kilku drobnych patch'y (clock patch, liniowe wejście/wyjście) i zmienił stikera :-D

A jednak - z tąd nieco lepsze parametry dźwięku w C-Labach (ważne dla studii nagraniowych, bez znaczenia dla zwykłego użytkownika). Poza tym - jeżeli według Ciebie to w 100% to samo - jak na przykład wyjaśnisz brak modulatora już od drugiej serii C-Lab'ów? (właśnie takiego posiadam).

Ej, a czy do TT tez jest dopalka 60?

Hmm, na pewno jest 40-tka, o 60-tce słyszałem, ale nigdzie nie spotkałem dokładniejszych danych. Za to kiedyś czytałem o dopałce zegara do 40 oraz do 60 MHz na zwykłej 030-ce.

Modulator wywalali pewnie po to żeby sie zmieścił dysk scsi... a pozatym pewny jesteś że tylko w twoim nie ma modulatora ? jakoś pierwszy raz o czymś takim słysze...

Co do dopałek do TT, to 060 napewno nie ma, a 040 zresztą (niestety) też (chyba że jakiś prototyp)  ...

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

14

Odp: Falcon DSP

Tak, nie ma modulatora. W jakiś 80% C-Labów. Nie ma nawet miejsca na niego. Co do dysków SCSII czy IDE - w normalne Falcony też je wkładali (2,5" of coz), więc tłumaczenie typu "pewnie go wywalili aby..." jest conajmniej śmieszne  :P . No cóż, C-Laby trafiały zazwyczaj do studii nagraniowych (przynajmniej takie mieli założenia), więc przypuszczam, że po prostu pocięli koszty. Wszak - zawsze to jeden moduł mniej...

Sikor umarł...

15

Odp: Falcon DSP

Tak, nie ma modulatora. W jakiś 80% C-Labów. Nie ma nawet miejsca na niego. Co do dysków SCSII czy IDE - w normalne Falcony też je wkładali (2,5" of coz), więc tłumaczenie typu "pewnie go wywalili aby..." jest conajmniej śmieszne  :P . No cóż, C-Laby trafiały zazwyczaj do studii nagraniowych (przynajmniej takie mieli założenia), więc przypuszczam, że po prostu pocięli koszty. Wszak - zawsze to jeden moduł mniej...

ALe ja napisałem o dysku SCSI. są dyski scsi 2.5 cala, ale nie wiedzieć czemu są ciutke większe niż zwykłe dyski 2.5 ide.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

16

Odp: Falcon DSP

ALe ja napisałem o dysku SCSI. są dyski scsi 2.5 cala, ale nie wiedzieć czemu są ciutke większe niż zwykłe dyski 2.5 ide.

Na jakiej podstawie tak piszesz? Stare - owszem, ale ja miałem w swoim Falconie SCSI 540MB, i nie jest on większy od IDE. Och, sorki: jakieś 3mm wyższy... Straszna różnica!!! (chyba dlatego, że jest już stary  :cry: ). Widziałem grubsze IDE (np. moja 350 w 65-ce).
Zapewne chodziło Ci o dyski 3,5" - wtedy jest problem, bez względu na to, czy to IDE czy SCSII, choć na upartego i takie wchodzą pod klawiaturę (przesuwa się nieco zasilacz i robi specjalne sanki).

Sikor umarł...

17

Odp: Falcon DSP

ALe ja napisałem o dysku SCSI. są dyski scsi 2.5 cala, ale nie wiedzieć czemu są ciutke większe niż zwykłe dyski 2.5 ide.

Niestety sie nie zgodze. Ja w swoim C-LABie mialem dysk 0,5 GB SCSI 2,5" i zmienilem go na dysk IDE. Oba przytwierdzalem do tych samych sanek i roznicy nie bylo zadnej. Jedynie w grubosci dysku, ale to nie ma wplywu.
Co do braku modulatora to sie zgodze z Sikorem...

18

Odp: Falcon DSP

A ja przypominam sobie C-Laba MK 1 Winia i pamiętam, że ON POSIADAŁ modulator. Poza tym dziwi mnie sprawa, ze niby C-Lab miał inne DSP, przynajmniej MK1. U Winia był np. problem z Sonolumineszenz, jednak dlatego, że miał sterownik HDD firmy ICD oryginalnie i z nim się Sono gryzło - gdy zainstalował HDDrivera problemy się skończyły, poza tym nie wiem, czy firma C-Lab bawiłaby się w podmiankę DSP, bo praktycznie MK1 to był fizycznie Falcon na płycie z napisem Atari i na pierwszy rzut oka to jedynie różnił się etykietką ;)

19

Odp: Falcon DSP

A jednak - z tąd nieco lepsze parametry dźwięku w C-Labach (ważne dla studii nagraniowych, bez znaczenia dla zwykłego użytkownika)

oj ... ale z tym studiem to niepotrzebne bylo