Temat: male problemy z sio2pc

Wlasnie xan zrobil mi sio2pc i testujemy je. Podlaczylismy wszystko tylko pojawil sie maly problem, mianowicie: widac na ape pierwsza komende, nastepnie przez kilka sekund nic sie nie dzieje i po paru sekundach zaczyna czytac dalej. Skad moze sie brac to opoznienie.
Moj sprzet to
PC z windows xp
Plyta glowna ABit NF7
Atari 65xe
sio2pc design azbestowski na ukladzie max232, wyjscie RI

Pozdrawiam
Adept Zap

2

Odp: male problemy z sio2pc

Zimny lut, jakies zaklocenia? Odpalcie ape pod dosem a nie pod XP i wtedy sprawdzajcie. Ja kilka sztuk zrobilem wedle tego schematu i wszystkie smigaly.

ślamk!

3

Odp: male problemy z sio2pc

Rzecz w tym, ze wlasnie sio2pc dziala (znaczy dzialalo dopoki nie zaczelismy go przerabiac, ale powinno wstac lada moment).. podejrzewamy, ze to kochany uindous

4

Odp: male problemy z sio2pc

Teee... "blondyna" moze nie lutujcie tam tego kieliszkami bo bedzie sytuacja jak ostatnim razem... wszystko na opak :)))))

ślamk!

5

Odp: male problemy z sio2pc

Ejjj! spróbujcie we właściwościach COM-a ustawić Sterowanie przepływem: Xon/Xoff

Jak mi się moje sio2pc ztegowało - podłączyłem pożyczone od Tatqoo'a i po tej zmianie ruszyło. Ewentualnie podziałać nieco z max. predkością portu etc.

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: male problemy z sio2pc

Rzecz w tym, ze wlasnie sio2pc dziala (znaczy dzialalo dopoki nie zaczelismy go przerabiac, ale powinno wstac lada moment).. podejrzewamy, ze to kochany uindous

A co dokładaliście ? A może go odchudziliście (dioda ???) ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

7

Odp: male problemy z sio2pc

A co dokładaliście ? A może go odchudziliście (dioda ???) ?

Dodalismy przelacznik DSR/RI
diod jeszcze nie ale mamy zamiar
Sprawdzilem miernikiem i kable->plytka wydaja sie byc w porzadku

Pozdrawiam
Adept Zap

Odp: male problemy z sio2pc

Teee... "blondyna" moze nie lutujcie tam tego kieliszkami bo bedzie sytuacja jak ostatnim razem... wszystko na opak :)))))

cholera to dopiero posumowanie sytuacji  :lol:  :lol:  :lol:

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

9

Odp: male problemy z sio2pc

A co dokładaliście ? A może go odchudziliście (dioda ???) ?

Dodalismy przelacznik DSR/RI
diod jeszcze nie ale mamy zamiar
Sprawdzilem miernikiem i kable->plytka wydaja sie byc w porzadku

Adept, dioda ta, ktora powinna byc jest.. nie ma tylko ledow, ktore nie maja wplywu na dzialanie kabla.

10

Odp: male problemy z sio2pc

ciagle mi sie to myli, jak ktos mowi dioda to ja mysle o ledzie

Pozdrawiam
Adept Zap

11

Odp: male problemy z sio2pc

no bo led to tez dioda... tylko taka z bonusem ;)

12

Odp: male problemy z sio2pc

siema sciema!

ja tam na elektronice sie nieznam  :cry:  ale czy ktos mógłby mi
wytłumaczyć dlaczego sio2pc (RI/14c89 - czy jakos tam - od piguły) z ape pod xp'ka oglasza strajk przy szybkosciach innych niz sio x1 ?!? pod dosem i łyndowszom 98 simga ino tylko. i czemu moja ca-2001 nie jest widziana prze pro costam ?!? proszę o jaką racjonalną odpowiedź zrozumiałą dla szarego atarowca...

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

13

Odp: male problemy z sio2pc

i czemu moja ca-2001 nie jest widziana prze pro costam ?!? proszę o jaką racjonalną odpowiedź zrozumiałą dla szarego atarowca...

pro costam to wymaga zdaje sie kabla SIO-2-1050 i dziala tylko z 810 i 1050?

--
= krap.pl =

14

Odp: male problemy z sio2pc

Bo :

a) Wersja niezarejestrowana APE nie obsługuje szybkiej transmiji

b) Aby bawić się w tworzenie plików *.pro trzeba mieć stację 1050 i troszeczkę zmodyfikowany kabelek sio2pc w oparciu o układ 1489 (w zasadzie to już nie jest sio2pc ;) )

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

15

Odp: male problemy z sio2pc

tylko ze APE mam kupione i zarejestrowane! - płaciłem żywą gotówka i jak pogrzebie się w kodzie "ape_warp." z dysku dla My/DOS'a to załącza się, tylko co chwilę się wysypuje -  :cry:  zupełnie jak moje GHE v1.2, kiedy wczytujemy jakiś plik ze stacji z załączonym turbem  :oops:

:o  pocieszeniem jest to, że w GHE v2.1 beta  8O (projekt v2.0 poikazywany jakiś czas temu na Lecie Ludzików chyba 2001 -  został zaprzestany  :cry:   ze względów technicznych)  zostało tu usunięte... :lol:

a jak pisałem wyżej na 98 (ape v1.18) i pod dosem (ape v1.16) śmiga całkiem nieźle... ma ktoś jakiś pomysł   :?:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

16

Odp: male problemy z sio2pc

a) Wersja niezarejestrowana APE nie obsługuje szybkiej transmiji

Obsluguje, ale tylko w kierunku grzyb->atari.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

17

Odp: male problemy z sio2pc

tyle to też zauważyłem na niezarejestrowanym ape98, ale nie w tym rzecz - czytaj kilka postow wyzej...

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

18

Odp: male problemy z sio2pc

Jezeli chodzi o chwilowe zawieszenie sie polaczenia w sio2pc to okazalo sie ze to jest wina samego ape, a dokladnie ape trial w wersji 2.0.6, wersja 2.0.9 juz nie ma tego bledu.

Pozdrawiam
Adept Zap

19

Odp: male problemy z sio2pc

sęk w tym, że APE trial mam 2.0.9, natomiast pełną v2.1 cośtam i jest to samo, a pod 98 (v1.18) i pod DOS'em jest gitara, a w XP niewaqżne czy trial,, czy n ie wiesza się  :cry:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

20

Odp: male problemy z sio2pc

A może ktoś potwierdzić że kombinacja Win XP, APE for Win 2000&XP + SIO2PC (na ukł. 1489) zadziałała komuś w szybkiej transmisji? Bo jeśli nikomu nie działa a na SIO2PC (Max232) działa, tzn. że jest bug w tym nowym APE i nie w pełni dobrze działa z 1489, skoro stare APE for Win 98 śmiga w szybkiej transmisji z SIO2PC (1489) pod Win 98. Byłby już konkret i punkt zaczepienia, aby napisać do autora, w końcu wsparcie techniczne być powinno  ;)

21

Odp: male problemy z sio2pc

no właśnie!!! wpełni się z Tym zgadzam!!! Vasco do roboty! Pisz do autora! Bo przez to niemogę wywalić 98 z dychola, zleksza mnie denerwuje na platformie nForce2. Ps. DO PIGUŁ: Czy Twoje 1489 działa poprawnie choć z wersją Trial pod XP'kiem ??? Bo jeśli np[ SIO2PC (max232) działa, to ja składam zamówienie i czekam na paczuszkę - co do wtyczki od Atarki, to powinieneś mieć drugi koniec kabla od CA, który Ci podesłałem, chyba że owa końcówka poszła na cele charytatywne  :rolleyes:  w ostateczności mam jeszcze ze dwa XCA cośtam, skąd można pożyczyć tA wtyczkę... Odpisz jeśli to przeczytasz, bo poczta na WP ostatnio strajkuje i nie moge nic Ci wysłać...

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

22

Odp: male problemy z sio2pc

hmmm....

:idea:  znalazłem sobie na forum bardzo podobny temat - odnośnie poprawnej działania sio2pc + ape pod 98 i niepoprawnego działania sio2pc + ape 2.1.1 pod xp - wyczytując z dat problem nie jest nowy...

http://atariarea.histeria.pl/forum/view … 6649#26649

lub - powinno być to samo... tytuł tematu, to "rejestracja ape 2.0"

http://atariarea.histeria.pl/forum/view … 2+nforce+2

więc panie Vasco chyba trzeba by coś z tym zrobić

proszę czytać dalsze posty z tego tematu... bo początkowo jest o rejestracji APE 2.0.

i bądźmy tu mądrzy...

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

23

Odp: male problemy z sio2pc

W chwili obecnej mam sio2pc w oparciu o układ 1489 i działa mi pięknie pod win2000 z pełną transmisją, miałem na maxie 232 i również śmigało bez zarzutu (pomysł Mikey - miniaturyzacja płytki Azbest).

Teraz składam sobie 2 układowe oryginalne sio2pc (w działaniu poprzednich dwóch rozwiązań nie zauważyłem żadnych różnić).

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

24

Odp: male problemy z sio2pc

W chwili obecnej mam sio2pc w oparciu o układ 1489 i działa mi pięknie pod win2000 z pełną transmisją

:cry:  :cry:  :cry:  To żeś mnie zdołował

, miałem na maxie 232 i również śmigało bez zarzutu

to ja poproszę jedną taką, która działa poprawnia pod xp  :D  :D  :D


Teraz składam sobie 2 układowe oryginalne sio2pc (w działaniu poprzednich dwóch rozwiązań nie zauważyłem żadnych różnić).

a czym się różni od 1489 lub max232  :?:  :?:  :?:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!