Temat: DOS XL 2.35L i GTSYNC.COM

Mam pytanie czy GTSYNC.COM działa tylko z DOS XL czy tez z innymi wersjami dosa. Mam stacje CA-2001, ale niestety nie mam do niej oryginalnej dyskietki z dosem. Używam MYDOS 4.50 i SpartaDos 3.2g i poszukuje programu GTSYNC.COM jeśli działa z innymi dosami albo całego DOS-a XL 2.35L.

1088XEL i inne XL, XE, ST.

2

Odp: DOS XL 2.35L i GTSYNC.COM

Był jakiś soft GUMIEGO / TIGHT - pewnie na jakimś bonus disk - był tam inicjalizarek, init do bootowania stacji w trybie "GTSYNC" (38000baud) .. itd. Generalnie Gtsync.com z dosa XL potrafił odpalić oprócz DOS_XL  również pod SpartaDOS X - co prawda zawieszając system - który po resecie wstawał, lecz stacja pracowała na szybko (SDX obsługuje LDW - i z tym problemu nie ma). Jednak najlepszym rozwiązaniem jest Sparta DOS X i sterownik CA2001.SYS;- lub przeróbka stacji na np. TOMS. Dos XL - generalnie sparzony :lol: . Uważam, że więcej z nim problemu - niż pożytku. Można próbować zbootować ze softu Gumiego dysk z MyDOS'em - lecz nie pamiętam, czy działało to poprawnie. Może dos II+.
Jeśli coś poplątałem - prosze poprawić.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: DOS XL 2.35L i GTSYNC.COM

No tak, wiem troszkę więcej. SpartaDosX mam w trakcie realizacji. Z tomsem trochę problem, bo ciężko dostać WD2797A-PL a mam te wersje gorszą WD-ka, myślałem nad TYGRYS-em, to podobno chodzi bez wymiany WDxxxx. Ale pewnie skończy się tym, że zostanę, przy co mam, bo tyle co wykorzystuje stacje to szkoda zachodu. Ale jak by ktoś wiedział skąd można ściągnąć DOS XL 2.35 to proszę o linki.

1088XEL i inne XL, XE, ST.

4

Odp: DOS XL 2.35L i GTSYNC.COM

No... widze bratnią duszę  :D  :D  :D

też mam CA-2001 na WD1772 (tym gorszym). co do gtsync.com, to są dwie wersje tego softu. jedna dla CA-2001, druga dla LDW Super 2000.
Jeśli chcesz i masz SIO2PC, to mogę podesłać Ci mailem (w przeciągu 2-3 dni) plik ATR z obrazem oryginalnej dyskietki od CA-2001 z DOS'em XL. Osobiście nie polecam tego dosa. Soft Gumiego faktycznie jest powinien mieć go niejaki obywatel Tkacz. Pod SpartaDOS'em zapomnij o trybie Synchromesh (38,400 bitów / sek). jeśli używasz MyDOS'a lub np. DOS'a II+/D, to polecam programik (turbo.com, autora niepamiętam, ale z tego co zauwarzyłem, to jest to przerobiona wersja "gtsync.com" i działa nawet z QMEG'iem - wiem bo sam od ładnych paru lat tego używam. Ten plik również mogę podesłać mailem. Jeśli niemasz jak przenieść trego na małe Atari, to wyślij m i na maila dokładny adres, gdzie mam wysłać dyskietkę z tym wszystkim (w przeciągu tygodnia), a na jakimś zlocie postawisz mi coś tam i sprawa załatwiona...

Wadą tego rozwiązania (gtsync.com i turbo.com) jest to że używa lokacji pamięci od $0100 do $01a9, co uniemożliwi współprace z np. plikami spakowanymi standardowym DJ Packerem lub jakimiś grami - np. Vicky, gdyż ta ładuję się w ten opszar, ale do prac w np. basicu, czy assemblerze, do MPT, TFM i programów pod DOS'a jest gitara i śmiga ok.
Myślę, że to rozwiąże Twój problem. czekam na maila lub odp. na forum siemanko!

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

5

Odp: DOS XL 2.35L i GTSYNC.COM

http://gdansk-orunia.eu.org/atari/dos_x … 2001_a.ATR co do WD2797A-PL... to mam takowego ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: DOS XL 2.35L i GTSYNC.COM

Casper jestem zainteresowany twoją ofertą, bo mam SIO2PC. Więc prześlij mi obraz dyskietki DosXL i programik turbo.com.  :P

1088XEL i inne XL, XE, ST.

7

Odp: DOS XL 2.35L i GTSYNC.COM

a na jakimś zlocie postawisz mi coś tam i sprawa załatwiona...

.http://www.sebastian-gritsch.de/l33t_p0rn.htm :?:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

8

Odp: DOS XL 2.35L i GTSYNC.COM

.http://www.sebastian-gritsch.de/l33t_p0rn.htm :?:


;) Słuchaj  :rolleyes: nienapisałem co ma postawić :lol:  :lol:  :lol:

pozatym jesteś poszukiwany  :!: - co:?:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

9

Odp: DOS XL 2.35L i GTSYNC.COM

co do WD2797A-PL... to mam takowego ;)

... już nie, bo jest on mój  :!:  :!:  :!:

miałeś napisać ile za niego chcesz   :D  :D  :D

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

10

Odp: DOS XL 2.35L i GTSYNC.COM

Ciekawe, czy Casper uwinie się z wysłaniem w ciągu 5 lat...  :twisted:

11

Odp: DOS XL 2.35L i GTSYNC.COM

jesteś poszukiwany  :!: - co:?:

Poszukiwany? Poszukiwana? A gzie list gończy? Jestem jak zwykle niewinny. ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

12

Odp: DOS XL 2.35L i GTSYNC.COM

Pod SpartaDOS'em zapomnij o trybie Synchromesh (38,400 bitów / sek).

szczerze powiedziawszy powyższe zdanie jest "wierutną :twisted: " bzdurą.  :D  CA2001 działa w trybie przyspieszonej transmisji (38400) pod SpartaDOS X - należy na dyskietce startowej / partycji HDD (o ile wówczas chcemy stacji używać) umieścić plik CA2001.SYS - i wrzucić to w CONFIG.SYS. Sprawdzałem i DZIAŁA.  :lol:  .. hehe;- Casper - masz nieaktualne dane.

Użycie SpartaDOS X w tym przypadku bardzo upraszcza "komunikację" z przyspieszoną stacją - więc w zasadzie wszystko, co działa pod SDX będzie ładować się / zapisywać w trybie 38k..  Dodatkowo - któryś z inicjalizarów potrafił to odpalić ... tylko nie pamiętam tym razem; czy LDW, czy CA. Spróbuj z czymś co nazywa się MSDOS2.2 - chyba Czesi to napisali (obsługuje format Sparty).;- jednakże tu mogą wystąpić problemy z niektórymi binarkami - (czyli mniej więcej to, o czym Casper wspominał);-  :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: DOS XL 2.35L i GTSYNC.COM

CA2001 działa w trybie przyspieszonej transmisji (38400) pod SpartaDOS X - należy na dyskietce startowej / partycji HDD (o ile wówczas chcemy stacji używać) umieścić plik CA2001.SYS - i wrzucić to w CONFIG.SYS. Sprawdzałem i DZIAŁA.  .. hehe;- Casper - masz nieaktualne dane.

nie. niegy niespotkałem się z plikiem "CA2001.SYS". Ponadto nie mam SDX i nieużywam go - bo kilka lat temu siem popsuł  :cry:

:idea: Skoro Ty (Pin) go masz, to czemu mi go niepodesłałeś  :?: Normalnie do ukarania - karne pyffko  :D  ;)


Ps. Czy to działa też pod dyskową wersją Sparty  :?:  :?:  :?:

***

Casper jestem zainteresowany twoją ofertą, bo mam SIO2PC. Więc prześlij mi obraz dyskietki DosXL i programik turbo.com.

przesyłka właśnie wyleciała  8)

***

Ciekawe, czy Casper uwinie się z wysłaniem w ciągu 5 lat...

:o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o

Zmieściłem się w terminie  :?:  :!:  :?:  :!:  :?:  :!:  :?:  :!:

... jak obiecałem - mailem - 2 góra 3 dni !!!!!!!!!!!!

zdziwko ? panie Jurgi  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P

***

Poszukiwany? Poszukiwana? A gzie list gończy? Jestem jak zwykle niewinny.

są duże postępy co do Hi DOS (filesystem v1.3).  :D Bardzo dużo Twoich uwag zostało uwzględnionych  8) , więc chciałbym abyś i nad tym się poznęcał troszkę  :lol:  :lol:  :lol:
Podeśli mi mailem jakieś Twoje namiary - przedewszystkim numer telefonu i adres e-mail i/lub zwykły pocztowy PaPa!

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

14

Odp: DOS XL 2.35L i GTSYNC.COM

A i oto CA2001.SYS - sterownik dla SpartaDOS X i stacji California A(A) 2k1:

http://80.55.132.110/~pinokio/atari/CA2001.SYS

;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

15

Odp: DOS XL 2.35L i GTSYNC.COM

niegy niespotkałem się z plikiem "CA2001.SYS"

A to (CA2001.SYS) jest moje dzieło, przyznaję. Kiedyś, bardzo dawno temu, miałem standardową CA 2001 i bardzo cierpiałem z powodu wolnej transmisji. CA2001.SYS to jest zmodyfikowany Synchromesh.

Ps. Czy to działa też pod dyskową wersją Sparty  :?:  :?:  :?:

Sądzę, że wątpię.

KMK
? HEX$(6670358)

16

Odp: DOS XL 2.35L i GTSYNC.COM

drac030 napisał/a:

A to (CA2001.SYS) jest moje dzieło, przyznaję. Kiedyś, bardzo dawno temu, miałem standardową CA 2001 i bardzo cierpiałem z powodu wolnej transmisji. CA2001.SYS to jest zmodyfikowany Synchromesh.

.

Ale w SDX 4.48 nie działa.

Post's attachments

20170327_085359.jpg 1.09 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

20170327_085624.jpg 1.05 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

20170327_085652.jpg 1.1 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

17

Odp: DOS XL 2.35L i GTSYNC.COM

W SDX 4.48 INDUS.SYS obsługuje też stację CA2001 (oprócz Indus GT i LDW).