1

Temat: Problemy z nowym forum

Kurczę, nie powiem, żeby mi się nowa konfiguracja Forum podobała. Po pierwsze primo, odpowiedź trzeba pisać dwa razy:
[...]
10) odpowiedź poprzednią trzeba wklepać jeszcze raz (albo wkleić z clipboardu)
11) i dopiero teraz "wyślij" działa
Co jest grane?

to zdaje sie spowodowane tym, ze forum zalezy istotnie od wpisanego w nim na sztywno adresu domeny, na ktorym wisi.

u mnie efekt nie wystepuje, jezeli wchodze na forum przez link do forum ze strony glownej aa (aczkolwiek wymagalo to odswiezenia kukiza), natomiast autologowanie nie dziala, kiedy wleze bezposrednio na atariarea.histeria.pl/forum, gdyz wtedy przekierowywany jestem na atariarea.krap.pl/forum - i tutaj juz dzieja sie rozne cuda, gdyz nie jestem rozpoznawany jako walid uzer.

--
= krap.pl =

2

Odp: Problemy z nowym forum

A dlaczego do wczoraj/przedwczoraj wszystko działało jak należy?

KMK
? HEX$(6670358)

3

Odp: Problemy z nowym forum

A dlaczego do wczoraj/przedwczoraj wszystko działało jak należy?

a to nie wiem. mi dziala caly czas niezmiennie tak samo, czyli dwa razy wpisywac nie musze.

myslalem, ze to sie tyczy migracyji sprzed dwoch tygodni i dlatego opisalem moj przypadek, ale potem w rzeczy samej przeczytalem, ze jeszcze upgrad dely robil wczoraj samych skryptow, a na ten temat nic nie wiem...

--
= krap.pl =

4

Odp: Problemy z nowym forum

No mi się też wydaje, że to przede wszystkim skrypt jest nowy, bo ma nowe logo ;-) i np. jak odpowiadam temu samemu gościowi na trzy różne posty, to moje odpowiedzi łączone są w jedną, co poprzednio nie miało miejsca. Oraz ma okienko na "szybka odpowiedź", które pojawia się, kiedy jest zbędne, a znika, kiedy by się przydało.

Ale jednak ten efekt z dwukrotnym logowaniem i traceniem tego, co się już raz napisało - moim przynajmniej zdaniem - kwalifikuje nowy skrypt do kosza.

KMK
? HEX$(6670358)

5

Odp: Problemy z nowym forum

skrypt jest oki to u ciebie musialo sie cosik w cookies chyba zwalic ;]
Co do odpowiedzi i dopisywaniu do istniejacego tematu (aby nie nabijac sobie statsow) to jezeli dely'emu sie niespodoba to sie to usunie ;)
a tak wogole to piszemy teraz nie na temat wiec moze utwoz temat w "sprawy atari area" i tam bedziem sie wyzalac ;) hehe

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: Problemy z nowym forum

Ok, z tym nie na temat, to masz pan rację, tak jakoś wyszło.

KMK
? HEX$(6670358)

7

Odp: Problemy z nowym forum

No mi się też wydaje, że to przede wszystkim skrypt jest nowy, bo ma nowe logo ;-)

no, w rzeczy samej. zauwazylbym po roku pewno...

Ale jednak ten efekt z dwukrotnym logowaniem i traceniem tego, co się już raz napisało - moim przynajmniej zdaniem - kwalifikuje nowy skrypt do kosza.

byc moze to jeszcze jakies artefakty wynikajace z miskonfiguracji, albo niekompatybilosci starych kukisow z generowanymi przez nowy skrypt, alboco?
jak wlazisz na foruma? przez strone glowna, czy bezposrednio linkiem? probowales, czy to robi jakas roznice (moze to jakas wariacja tego przypadku mojego)? bo ja zadnych negatywow nie zauwazylem, ale tak jak mowie, nie wlazle direkt-linkiem, bo to mnie frustruje zbytnio...

--
= krap.pl =

8

Odp: Problemy z nowym forum

Odpowiem ci grzecznie, jak mi zagwarantujesz, że mnie Dely nie odstrzeli za pisanie na na temat ;-)

KMK
? HEX$(6670358)

9

Odp: Problemy z nowym forum

Przeniescie sie panowie z laski swojej na odpowiednie Forum  :twisted:

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: Problemy z nowym forum

Oki, oki. Na razie skasowałem stare cookies, zobaczymy, co sie będzie działo teraz.

KMK
? HEX$(6670358)

11

Odp: Problemy z nowym forum

Powiem tak. SOA#1 (U mnie dziala). W razie problemow usuncie ciacha i powinno dzialac.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: Problemy z nowym forum

Powiem tak. SOA#1 (U mnie dziala). W razie problemow usuncie ciacha i powinno dzialac.

a masz pomysl, czemu nie dziala jak wchodzisz z dajrekt-linka? czy tez moze u ciebie dziala, tylko ja mam cos podupcone?

--
= krap.pl =

13

Odp: Problemy z nowym forum

potwierdzenie: mała operacja na piernikach i problemu nie ma

gep/lamers^dial

14

Odp: Problemy z nowym forum

U mnie działa, chociaż używam starego linka (bezpośrednio do forum). Ale nie mam ustawione "zapamiętaj mnie", tylko loguję się przy pomocy menadżera haseł Opery. Choć - to dziwne - czasem mogę się zalogować bezpośrednio z głównej strony forum, innym razem muszę najpierw kliknąć "zaloguj". Zależy to chyba od kierunku wiatru, bo logiki dociec nie mogę.

Nie napisałeś Draco, jakiej przeglądarki używasz. Niektórym alternatywnym trzeba odpowiednio ustawić obsługę herbatników :F żeby można było się zalogować?

P. S. Zniknęła mi opcja "wyłącz uśmieszki?" Czemu, powiedz, czemu??

15

Odp: Problemy z nowym forum

chciałem coś napisać ale sie powstrzymam...
mam tylko durne pytanie:
czemu wpisując www.atariarea.histeria.pl widzę jakieś figofago Krap-a?
-qrde nie można dać na tej stronie odnośnika do "prawdziewego atariarea"?
8)

**jakie było moje zdumienie jak wpisałem bez www :P

16

Odp: Problemy z nowym forum

czemu wpisując www.atarihisteria.pl widzę jakieś figofago Krap-a?

ach, well, bo ty wpisujesz www.atariarea... :)

do tej pory nie bylo wpisu w wirtualach na taki alias, teraz juz jest. sori, moja wina w zasadzie, bo nie sprawdzilem, czy poza ogolnie znana forma wystepuje tez jeszcze ta z przedrostkiem www... :(

--
= krap.pl =

17

Odp: Problemy z nowym forum

Nie napisałeś Draco, jakiej przeglądarki używasz.

Firefoxa.

Po skasowaniu cookies jest to samo, to znaczy jak się da "Cytuj", to wiadomość trzeba wpisywać dwa razy, jak opisałem poprzednio.

Krap: na forum wchodzę po linku zapamiętanym w historii (http://atariarea.histeria.pl/forum/viewforum.php?f=1), zawsze tak robiłem, ale dopiero od dziś powoduje to problemy.

KMK
? HEX$(6670358)

18

Odp: Problemy z nowym forum

Po skasowaniu cookies jest to samo, to znaczy jak się da "Cytuj", to wiadomość trzeba wpisywać dwa razy, jak opisałem poprzednio.

Podejrzana sprawa, ja tez mam Firefoxa i u mnie nie ma tego problemu.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

19

Odp: Problemy z nowym forum

No nie mam pojęcia, dlaczego się tak kaszani. W każdym razie ze starym skryptem jakoś mi współpracowało.

Dely, a którą wersję Firefoxa masz? Bo ja 1.0 prrrrrr....

KMK
? HEX$(6670358)

20

Odp: Problemy z nowym forum

Mam tą samą. Z przed kilku dni.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

21

Odp: Problemy z nowym forum

No ja też swoją kompilowałem parę dni temu.

Nb. te same jaja dzieją się przy rozpoczynaniu nowego wątku. Czy możesz jakoś spojrzeć od swojej strony, co się działo przy wysyłaniu przez mnie postu o problemach z Falconem (Forum sprzęt 16/32 bit)?

KMK
? HEX$(6670358)

22

Odp: Problemy z nowym forum

Moze to jakis problem z kompilacja? Ja uzywam gotowych binarek dla win32.

Niestety nie mam jak sprawdzic co sie dzialo podczas wysylania Twoich postow. Probowales moze na innych forach / stronach korzystajacych z "dobrodziejstw" sesji i cookies?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

23

Odp: Problemy z nowym forum

Owszem - próbowałem, na atariarea przed upgradem skryptów i wszystko działało zupełnie dobrze!  8)

KMK
? HEX$(6670358)

24

Odp: Problemy z nowym forum

Hm, nie wiem jak pomoc. Ale wyglada na to, ze tego typu problem masz tylko Ty, wiec droga dedukcji nalezy problemow szukac po stronie klienta, a nie serwera ;) Moze sie jeszcze ktos zglosi z takim samym problemem wiec wtedy bedzie mozna szukac analogii i moze cos z tego wyjdzie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

25

Odp: Problemy z nowym forum

Albo może samo przejdzie. Jedno pytanie: czy ty masz automatyczne logowanie?

KMK
? HEX$(6670358)