1

Temat: Jaguar z USA u nas (na PAL)?

Nie moge sie doszukac informacji czy mozna w tani sposob przystosowac jaga zakupionego w USA do pracy u nas (w systemie PAL). Widzialem ze sa jakies takie boxy uniwersalne, specjalnie do jaga robione, ale raz ze trudno je dostac, twa, ze sa drogie :(
Ktos ma pomysla?

2

Odp: Jaguar z USA u nas (na PAL)?

O ile pamiętam, 99% jaguarów jest... DWUSYSTEMOWYCH  :P
O.K. - na płycie jaga jest zworka (w niektórych tylko miejsce na nią), której przestawienie ustawia system generowania obrazu (PAL lub NTSC) I to wszystko!!!
A z gier - wszystko chodzi i na PAL i na NTSC, z wyjątkiem 3 gier na CD: SPACE ACE, DRAGON'S LAIR i BRAINDEATH 13 - na nich są kłopoty w PAL-u.  :rolleyes:

Sikor umarł...

3

Odp: Jaguar z USA u nas (na PAL)?

To by bylo super! Ja takiej informacji nigdzienie znalazlem. A ten box, ktory mnie zmylil to CatBox.
No nie do konca nie znalazlem... Na stronie:
http://www.digiserve.com/eescape/showpage.phtml?page=a2
jest info:
"Ports: Cartridge slot/expansion port (32 bits)
             RF video output
             Video edge connector (video/audio output)
               (supports NTSC and PAL; provides S-Video, Composite, RGB
               outputs, accessible by optional add-on connector)
             Two controller ports
             Digital Signal Processor port (includes high-speed synchronous
               serial input/output)"

Ale bylo to troche za malo zeby ryzykowac sciaganie Jaga z USA ;)
Szczegónie, ze w paru miejscach czytalem cos takiego:

"Atari make US (NTSC) and UK/European (PAL) models, and series K and M. There is NO French (SECAM) model available- French users MUST use a SCART/Peritel cable. Cartridges are universal, and can auto-adapt to the display type. "

Myslalem ze byc moze wyjscie RF jest wiec PAL labo NTSC a oba sa dostepne na krawedziowce?

W kazdym razie dzieki Sikor. Twoj autorytet jest dla mnie wystarczajaca rekojmia zeby podjac ryzyko :)

4

Odp: Jaguar z USA u nas (na PAL)?

a by mnie interesował Jag nawet z NTSC, ale może w jakiejś LUDZKIEJ cenie - jak czytam tych emerytów z a-age, że za 99 centów zapełniają pół chałupy używanym (i nie tylko) sprzętem to mnie po prostu skręca!!!  :evil:

I Ty zostaniesz big endianem...

5

Odp: Jaguar z USA u nas (na PAL)?

Ale bylo to troche za malo zeby ryzykowac sciaganie Jaga z USA ;)
Szczegónie, ze w paru miejscach czytalem cos takiego:

"Atari make US (NTSC) and UK/European (PAL) models, and series K and M. There is NO French (SECAM) model available- French users MUST use a SCART/Peritel cable. Cartridges are universal, and can auto-adapt to the display type. "

We Francji jest system MESECAM - niekompatybilny ze wszystkim.
O zworce czytałem na necie - nie pamiętam stony. Nie wiem jak modulator (zwora na pewno przestawia częstotliwość 50/60Hz), ale to już nie jest problem przestroić (modulator), powinien to zrobić każdy elektronik (o ile zwora nie wystarczy). O ile nie będziesz miał pecha (jest 1% jaguarów bez zwory) - to wszystko powinno bć O.K.
Co do kabla niskiej częstotliwości - jest lepszym wyjściem!!! Modulator daje dźwięk mono - kabel Stereo i stabilniejszy sygnał!!!
Pozdrawiam!!!!

Sikor umarł...

6

Odp: Jaguar z USA u nas (na PAL)?

Miker, Jagi sa w najlepszej kondycji w GB. Za 30 funtow masz komplecik, nieuzywany w pudelku. Tyle ze koszty wysylki sa wyzsze niz przy sprowadzaniu ze Stanow :(( Paranoia.
Ja nawet znalazlem taki sklep, ktory wlasnie za 30 funciakow sprzedaje na eBayu zapasy magazynowe (nowe boxy)... Chcieli wyslac mi do Polski, nawet zgodzili sie zapakowac kilka sztuk w jedno pudlo. Tyle ze jak to sobie skalkulowalem to wyszlo mi ze 1szt. i tak by kosztowala >300-400zł :(
Rownie wysokie ceny transportu sa z Francji. W pewnym momencie wyszlo mi, ze uwzgledniajac znizki w tanich liniach (w jedna strone lecisz za 1zl np.), mogloby sie bardziej oplacac POLECIEC do Paryza po komputer niz sciagac go poczta :))) Tylko nie wiem jakie sa ograniczenia co do wagi bagazu w tanich samolotach.
Nie wiem jak to mozliwe w ramach UE...

7

Odp: Jaguar z USA u nas (na PAL)?

Miker, Jagi sa w najlepszej kondycji w GB. Za 30 funtow masz komplecik, nieuzywany w pudelku. Tyle ze koszty wysylki sa wyzsze niz przy sprowadzaniu ze Stanow ( Paranoia.

Kaz mieszka w GB chyba wiec moze on by ci (nam) pomogl w zakupie tego cuda ;)
luknij tu: http://atari.online.pl/v01/index.phtml? … ct=nowinki

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: Jaguar z USA u nas (na PAL)?

Jest jeszcze jeden sposob - czasami udaje mi sie zastosowac przy zakupach z eBaya w USA...
Trza wyczaic duuuuuzy komplet od goscia, ktory wydaje sie uczciwy ;) (duzo dobrych komentarzy, kontaktowy). Najlepiej takiego, ktory pisze, ze sprzedaje tylko do USA. Trzeba napisac i grzecznie zapytac czy wysle do Polski. Czasem sie zgadzaja, jak sprawdza gdzie ten kraj lezy ;) a cena bedzie wylicytowana duzo nizsza. Licytujesz oczywiscie przez snip.pl.

Wiec, powiedzmy znajdujesz komplet: Jag + CD unit + 15 gierek. Placisz za to lekko liczac $100-$120. Do tego Transport $50 (morski z ubezpieczeniem). Koszt przeslania kasy: 7-$22 zalczy czym slesz. Razem daje to powiedzmy $180. Czyli jakies 630zl.
Czekasz 4-8 tygodni na paczke :/
Teraz opychasz u nas na Allegro gry po 20zl za szt. - ida spokojnie. Masz 300zl. Za nastepne 300zl opychasz CD Unit. To juz loteria. Ceny sa zmienne strasznie. Raz pojdzie za 600 a raz za 300 nie chce, jak sie przygladam od paru lat...
No ale jak sie uda masz za 30zl jaga dla siebie.
Elementy ryzyka:
- Amerykaniec Cie oszuka i nie wysle
- Paczka zaginie (zdarzylo mi sie raz)
- Cos bedzie niesprawne - to juz pech okropny
- Cos bedzie zlamane, pekniete, pomazane... wiadomo cena leci w dol
- Paczke Ci ocla + VAT

Takze ryzyko jest zawsze - trzeba miec sporo szczescia i wyczucia... Ja czasem sprowadzalem i sprzedawalem Atari 400 tylko po to zeby miec na czysto pare cartidgy, ktore z nim dostawalem :) Niestety ceny na Atari 400 spadly na pyyyysk. i juz sie nie oplaca ich sprowadzac raczej.
Z atari 800 tez marnie, bo te sa pancerne - waza 5kg :(
Jaguara jeszcze nie sprowadzalem. Moze teraz sie uda :)