1

Temat: Atari 1090XL

nawiazujac do tematu, ktory Pinek zapoczatkowal na Kupie/Sprzedam/Sie, czy ktos ma moze jakies konkretne materialy dotyczace 1090XL? jakies schematy, internal testy? troche kwitow z atari wyplynelo, na 1450 na przyklad jest troche, moze na 1090 tez?

--
= krap.pl =

2

Odp: Atari 1090XL

....
http://www.s-direktnet.de/homepages/k_nadj/1090.html

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Atari 1090XL

o, dobre! dzieki. wielka szkoda tego projektu. :(

nawet, gdyby ktos sprytny zrobil rewersenżinerink i wyprodukowal udatna kopie, to jeszcze trzebaby kart, a ich zrobiono, ze tego co czytalem, dwa zestawy. heh.

--
= krap.pl =

4

Odp: Atari 1090XL

jakie dwa zestawy ?? 3 bodajże gotowe i łącznie 16 w różnych fazach rozkładu :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Atari 1090XL

Tak na moje laickie  :D  oko, z opisu nie wynika, jakoby ta karta była jakaś straśnie trudna do zrobienia.

A jak ładnie opisali, które obszary I/O są do czego, tylko siąść, i interfejs twardego dysku przerabiać, wszak to specyfikacja <baczność>Producenta</spocznij>.

KMK
? HEX$(6670358)

6

Odp: Atari 1090XL

sliczny sprzet... hmm karta z80 :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

7

Odp: Atari 1090XL

Commodore :: C-one
ZxSpectrum :: Zx-Sprinter (21MHz, IDE, isa, simm, pcmouse/ keyb, płyta AT - produkcja USSR :D - do chyba 2002/2003r.)

........

Atari :: 1090XL Expanded system ?? - tylko kto zaprojektuje; całość + wykonanie pcb... itd. czywiście nie mam niczego na przeciw :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Atari 1090XL

No, połączyć Świętego z Pasiem bezpośrednim interfejsem równoległym?

9

Odp: Atari 1090XL

W Seriousie nr 9 jest mój artek o Atari 1090 XL Expansion System  :D ... Maszynka nieziemska, bo razem z 1064 miały być powodem istnienia złącza PBI (powstało tylko dla nich). Ludki z Atari planowały zrobić koło 20 różnych typów kart - heh, nawet emulator Apple II - powstały tylko 3, chyba nawet nie ukończone:

- karta 80-kolumnowa (tu jest ROM nowego urządzenia, a tu zestaw znaków),
- karta z rozszerzeniem pamięci,
- karta z systemem CP/M 2.2 (to dla niej chyba miały być te dwie powyższe).

Pierwotnie 1090 miało mieć na pokładzie 8 slotów na karty, potem zrezygnowali z tego i zostało 5. Na bazie tych trzech kart powstał prototyp Atari 1060 CP/M Add-On Module (o kryptonimie Sweat Pea), czyli trzecie oficjalne urządzenie do PBI  :D . Miał być dostępny w styczniu 1984 za 329 buksów  :o ... ROMki do niego były kiedyś na Atari Museum ...

Rok temu na AtariAge szef AM wspominał, że spróbuje dogadać się z autorem 1090, żeby puścił schematy w sieć, ale czy coś z tego wyszło?  :? W docku 1090 jest cała rozpiska komunikacji z PBI, a sama płyta montażowa nie jest chyba skomplikowana...  :D

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

10

Odp: Atari 1090XL

..czytałem. :D - a może ktoś wyskoczyc z zapytaniem na AtariAGE?? Bo mój ang. jest troche jak z Mozambiku - "Ja kali jeść konie" :D

dopisane

                    http://80.55.132.110/~pinokio/1090xl.jpg

znalazłem to tu: http://www.old-computers.com/museum/har … 7&st=1

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: Atari 1090XL

o, (piiii....)  8O Chyba najdokładniejszy pikczerek 1090, jaki widziałem...  :D  :D  :D

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

12

Odp: Atari 1090XL

sliczny. szkoda, ze zyjemy na wschodzie, tutaj okazji na takie cudo praktycznie nie ma...

--
= krap.pl =

13

Odp: Atari 1090XL

.. wiem - VOY - długo szukałem - bo większość pochodzi z AtariMusseum - a tam foty coś w jakby w niskiej rozdziałce. Jedno mnie zastanawia - ten 1090 ma inny kolor obudowy - niż te, (ten) które widziałem wcześniej (lub ktoś pobawił się składowymi). Jedna zasada - gógl - i szukamy od końca :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: Atari 1090XL

A tu jest ROMik do Atari 1060 (chyba w kodzie Z80) i zestaw znaków  :D .

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie