Temat: Zmiana obudowy

Wiele znaków na niebie i ziemi wskazuje, że przyszedł czas na mojego Falcona, żeby go ... przeprowadzić do innej obudowy :) W związku z czym niebawem stanę się zapewne szczęśliwym posiadaczem pustej obudowy od Atari TT (którą obecnie zajmuje Falcon).

Przyszło mi do głowy, żeby do tej obudowy wsadzić Atari 65XE razem ze stają dysków oraz twardym dyskiem. Napęd we flopie oczywiście wymieniając przy tym na 3,5 cala. Moje pytanie brzmi, czy ktoś już robił podobne doświadczenia, no i oczywiście, jak jest z podłączeniem klawiatury od peceta (mam dwie, starego typu czyli bez klawiszy "Windows" na przykład).

KMK
? HEX$(6670358)

2

Odp: Zmiana obudowy

Przełożenie nie powinno sprawić problemu. Trzeba by tylko wywiercić co najmniej 3 dziury na śrubki. Obudowa TT jest z tyłu dziurawa jak przysłowiowy ser szwajcarski (przysłowiowy, widziałem prawdziwe sery szwajcarskie i nie są wcale tak dziurawe jak się o nich mówi, a bardziej śmierdzą francuskie i holenderskie ;) ) i na większość gniazd Atari 8-bit powinno dać się dopasować.

Co do klawiatury, to może AKI? Pamiętam, że kiedyś marudziłeś, że to nie do końca jest to co tygrysy lubią najbardziej. A może klawisze od Megi lub TT? Mnie się na TT dobrze stukało. :)

[ Dodano: 06.11.2004 06:10:06 ]
Problemem może być połącznie płyty ze stacją, tak by jednak jakieś gniazdo SIO wystawało na zewnątrz. Mnie przyszło do głowy, by na sztywno przylutować kabelek do nóżek gniazda na płycie Atari i stacji dysków, a jak komuś się chce, to można to samo zrobić lutując jakiekolwiek gniazdo do wspomnianych nóżek na płycie i drugie do nóżek przy stacji, a następnie połączyc to odpowiednio spreparowanym kabelkiem z właściwymi wtyczkami. ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

Odp: Zmiana obudowy

Przekładałem atarke do obudowy slim od PC_ta. Co do klawiatury proponuje zastosować orginalną, mniej pracy i mniej kłopotów podczas eksploatacji. W końcu wszystkie klawisze są tam gdzie być powinny.Orginalna klawiatura ma 25 ścieżek, więc dobranie odpowiednich gniazd i kabli nie powinno nastręczać kłopotów.Można również rozpatrzyć możliwość zastosowania klawiatury od konsoli Gamesystem XE /bodajrze tak się nazywa/. Życze udanego majsterkowania
                                RYSIEK_M :D

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

4

Odp: Zmiana obudowy

Moja obudowa od TT jest z tyłu dziurawa jak ser radziecki, to znaczy zawiera jedną wielką dziurę od lewa do prawa.

Klawiatury od Megi albo TT mają tę jedną wadę, że za cholerę ich nigdzie kupić się nie da, chociaż nie przeczę, są dość wygodne. Co do AKI - czy ktoś to ma i wypróbował?

[ Dodano: 06.11.2004 09:08:24 ]

Co do klawiatury proponuje zastosować orginalną, mniej pracy i mniej kłopotów podczas eksploatacji. W końcu wszystkie klawisze są tam gdzie być powinny.

Co do klawiatury, to nie przeczę, że fakt ulokowania wszystkich klawiszy na właściwych miejscach stanowi wielką i kuszącą zaletę. Miałem kiedyś przy atarce wygodną klawiaturę (o odpowiedniej "miękkości" klawiszy), ale mi padła. Teraz mam "nową" ale to już nie to, a chciałbym mieć coś wygodnego do pisania. Stąd chęć podpięcia pecetowej.

KMK
? HEX$(6670358)

5

Odp: Zmiana obudowy

Uderz do Pecusia. On uzywa AKI i bardzo sobie chwali.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Zmiana obudowy

Jakisik opis Atarki w grzybowej obudowie bylo w ktoryms Syzygy (dokladnie w 3, tym z najlepsza obsluga :)

7

Odp: Zmiana obudowy

No, dokładnie to w dziale hardware (kto by się zpodziewał?). Trójka jest na sieci dostępna: http://syzygy.atari.pl/ dzięki pracy Lizarda.
Co do oryginalnej klawiatury, to o ile pamiętam był problem z klawiszem reset. Tzn. umieszczenie klawiatury na kablu powodowało bodaj samoczynne uruchamianie się tego klawisza (nie poprę tego fachowym wywodem, bo się na tym nie znam). Nietoperek rozwiązał to w ten sposób, że podpiął reset na obudowie pc.

8

Odp: Zmiana obudowy

Klawiatury od Megi albo TT mają tę jedną wadę, że za cholerę ich nigdzie kupić się nie da

Było sprzedawać? :twisted:
Jurgi: Tia, z tym jeszcze zdążyłem póki sił i czasu starczało. Ale ja doszedłem do tego numery z największą ilością artykułów, to jakoś przyrost wektora prędkości prac zaczął gwałtownie dążyć do minus nieskończoności. :(

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

9

Odp: Zmiana obudowy

No problem. Może sam kiedyś ruszę dupsko? I wspólnymi siłami wysadzimy bryłę z posad świata?
?towego centrum handlu.

10

Odp: Zmiana obudowy

"Orginalna klawiatura ma 25 ścieżek, więc dobranie odpowiednich gniazd i kabli nie powinno nastręczać kłopotów.Można również rozpatrzyć możliwość zastosowania klawiatury od konsoli Gamesystem XE"

...Co zreszta zdecydowanie polecam! Zamiast 25 sciezek ograniczacie sie bodajze do 13-tu (czy cos kolo tego). Jedyne co wystarczy zrobic to przeniesc dwa uklady 4051 z wnetrza Atarki do klawiatury, czyli dokladnie tak jak to zostalo zrobione w XEGS. Uderzajcie chociazby do Jer'a - ma schematy XEGS :)

11

Odp: Zmiana obudowy

I wspólnymi siłami wysadzimy bryłę z posad świata?
?towego centrum handlu

No, no. Ja Busha w Polsce sobie nie życzę. Taki Osama juz raz ruszył tę bryłę i teraz nikt jej zatrzymać nie potrafi.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

12

Odp: Zmiana obudowy

Ja właśnie jestem na etapie wkładania małego Atari do obudowy od MEGA ST. Klawisze - najprawdopodobniej AKI, jeśli nie uda mi się zdobyć klawiatury od Mega. Obudowa na tyle duża, że i HDD się zmieści i Karin Maxi :)

13

Odp: Zmiana obudowy

Klawiatury od Megi albo TT mają tę jedną wadę, że za cholerę ich nigdzie kupić się nie da

Było sprzedawać? :twisted:

Te co sprzedałem były POPSUTE (i sprzedałem je jako popsute). Mam jeszcze jedną dobrą, ale przy Falconie.

[ Dodano: 06.11.2004 18:14:50 ]

Klawisze - najprawdopodobniej AKI, jeśli nie uda mi się zdobyć klawiatury od Mega.

A jak ci się uda?

KMK
? HEX$(6670358)

14

Odp: Zmiana obudowy

A jak ci się uda?

A masz? :o  To pewnie podłacze - stylistycznie bedzie lepiej pasowac :)

15

Odp: Zmiana obudowy

Malfunction: uda Ci sie, jak sobie "zrobisz se"  ;) odpowiednik AKI. Sam zaczalem jakis czas temu dlubac w klawiaturze Megi - musialbys rozpracowac sposob kodowania klawiszy, pamietajac ze w Medze jest ino 6 przewodow, ktore oprocz samych klawiszy obsluguja jeszcze dwa joye (myche). Bierzesz jakiegos PICa czy cus, piszesz wlasne AKI, i masz wypas tym wiekszy, ze na upartego rowniez porty joya mozna wykorzystac te w klawiaturze Megi...  8)

16

Odp: Zmiana obudowy

Tu nie ma co rozpracowywać, to jest opisane w każdej lepszej instrukcji deweloperskiej dla Atari ST.

KMK
? HEX$(6670358)