26

Odp: Forum C64 albo czego ...

C-64 to fajny Komp, ale elYta szkodzi jemu tak jak ks. Rydzyk Kościołowi

Punkt. Swego czasu Tkacz zniesmaczony zachowaniem ich "elyty" zamienił C64 na Atarkę. I chyba nie żałował.

No właśnie jest. Nazywa się Sid Player...

No, ten, którego ja mam (może jest ich więcej) jest zrobiony przez Hard Soft :).

Poza tym nikt z nich nie zauważył drobnego faktu, że C64 było wypuszczone dobre kilka lat po Atari (co znaczy kilka lat dla komputerów wszyscy wiedzą) i konstruktorom przyświecały zupełnie inne cele - C64 miał być typową maszynką do gier (taką konsolą z klawiaturą) natomiast Atari - zwykłym domowym komputerem.

Święte słowa, święte słowa, z ust mi to wyjąłeś i nie rób tego więcej! Z trójki C64, Spectrum, Atari, masz maluch jest najstarszy. I to dużo starszy i nie ma co się dziwić, że na niektórych polach słabuje. Ja się dziwię, że w porównaniu potrafi się wybronić z honorem...

27

Odp: Forum C64 albo czego ...

Nie no Jurgi, Spektrusia to już w to nie mieszaj ;) Przypomniał mi się, w ramach porównań, list draco opublikowany w Komputerze (88 rok?), w którym nasz szanowny kolega broni Atarki jak lew w zalewie listów prawiących peany na cześć C64 i Spectrum. To były czasy.

Jak chcecie to moge pogrzebać w swoim archiwum gazet i wrzucić ten list w wątek ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

28

Odp: Forum C64 albo czego ...

Jak chcecie to moge pogrzebać w swoim archiwum gazet i wrzucić ten list w wątek

jeszcze sie pytasz dawaj :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

29

Odp: Forum C64 albo czego ...

PS.Kiedyś dużo mówiło sie o produkcji pod tytułem "Deus Ex-Machina" (niektórzy mówią że to najlepsze demko na c64); oglądałem to juz kiladziesiąt razy i cały czas twierdze że to CRAP.

To nie wiem gdzie miales oczy. I kto tu jest beton??


to moje zdanie i nic ci do tego panie Mazi; z tobą nigdy nie będe wchodził w dłuższe polemiki,bo nie warto;już sie o tym przekonałem kiedyś...EOT

gep/lamers^dial

30

Odp: Forum C64 albo czego ...

Przypomniał mi się, w ramach porównań, list draco opublikowany w Komputerze (88 rok?), w którym nasz szanowny kolega broni Atarki jak lew w zalewie listów prawiących peany na cześć C64 i Spectrum. To były czasy.

Heh, a już miałem nadzieję, że nikt mi tego nie wyciągnie  :oops:

KMK
? HEX$(6670358)

31

Odp: Forum C64 albo czego ...

C-64 to fajny Komp, ale elYta szkodzi jemu tak jak ks. Rydzyk Kościołowi  :D Heh...

grtx

Kościółsamym swoim istnieniem sobie szkodzi ...

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

32

Odp: Forum C64 albo czego ...

A propos Spectruma, to gdzie z kolei jest ich forum?

KMK
? HEX$(6670358)

33

Odp: Forum C64 albo czego ...

No, ten, którego ja mam (może jest ich więcej) jest zrobiony przez Hard Soft .

Rzeczywiście, Téli Sándor maczał tam swoje palce. Nawet nie zauważyłem   :D


Gep: chodzilo mi o to ze i atarowcy powinni doeceniac robote innych, gdzyz  owo demo jest znakomite. Tyle. Co do polemiki to sie zgadzam, juz mnie inni przestrzegali - nie mam sensu!

34

Odp: Forum C64 albo czego ...

.. ehehehh - Draco;- jak chcesz to pogrzebiemy i w AtariMagazyn??  :twisted:  :twisted: mam ich kilka;-

.. a tak mnie jeszcze zastanawia. Od czego uzależnione jest zachowanie i inne "cechy" sceny C64.. chodzi mi o te "80%" o których była tu mowa. Jakoś nie zauważyłem, by nawet i 10% sceny Atari zachowywało się w analogicznie podobny sposób. Może po prostu dystrybucję C64 prowadzono w ściśle określonych środowiskach - w świecie żelbetu, betonu, pustaków, oraz cegły typu MAX  :twisted: - eee- szkoda gadać."EOT"

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

35

Odp: Forum C64 albo czego ...

A propos Spectruma, to gdzie z kolei jest ich forum?

polskiego nie widzialem

http://www.worldofspectrum.org/forums/

swoja droga zx to super maszynka, a ludzie?

to sa dopiero maniacy :-) czego oni nie podlaczali do gumiaka :-)

osrodki mocy: UK i 'USSR'

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

36

Odp: Forum C64 albo czego ...

Mazi: nie podpieraj sie innymi tylko miej swoje zdanie na każdy temat;to czasem pomaga w życiu.Koniec.Kropka.

No to drac030 jest niczym jak śp. Krzyś Kubeczko...szacunek!

gep/lamers^dial

37

Odp: Forum C64 albo czego ...

Taaa, tos wymyslil...  :lol:
end! bo zaczyna sie robic jak na emu64...

38

Odp: Forum C64 albo czego ...

.. ehehehh - Draco;- jak chcesz to pogrzebiemy i w AtariMagazyn??  :twisted:  :twisted: mam ich kilka;-

Uff, uff ;) Że też człowiek sobie taki powróz na szyję ukręci ;)

KMK
? HEX$(6670358)

39

Odp: Forum C64 albo czego ...

Nie no Jurgi, Spektrusia to już w to nie mieszaj  Przypomniał mi się, w ramach porównań, list draco opublikowany w Komputerze (88 rok?), w którym nasz szanowny kolega broni Atarki jak lew w zalewie listów prawiących peany na cześć C64 i Spectrum. To były czasy.

1) Dlaczego nie? Jest jednak nowszym sprzętem od Atarki i to o jakieś 4 lata...
2) Ów zeskanowany tekst powinien być na składance Atari Forever CD Vaska. Sam skanowałem... Mogę podesłać.

Squard - zgadzam się z tobą w pełni, ale to nie to forum... :F

40

Odp: Forum C64 albo czego ...

.. heh - a Spec - kto widział ZX Sprintera?? Spectrum produkcji radzieckiej - konstrukcja na płycie AT (chyba ok roku 2000-2003 / Peters plus - czy jakoś tak) - dobra alternatywa dla Commodore C-one. Jedyny istniejący w Polsce egz. posiada YerzmYeY/Hooy Program :D:D;- wyprodukowano ich ok. 100 egz. Róló rzecz - szczególnie dla Spektrumowca.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

41

Odp: Forum C64 albo czego ...

No hmm, jakby Pasiów dopał funkcjonował na 14 MHz, to można byłoby się spróbowac porwać na zaemulowanie całego spektrusia. Kiedyś nawet się nosiłem z takim pomysłem, ale się rozmyśliłem.

Ale przy 65c816 to inna mowa, bo można cały bank pamięci przeznaczyć na Spectruma. Adresowanie proste, żadnego bankowania, po prostu od 0 do 16k ROM, potem chyba pamięć ekranu, a reszta zwykły RAM.

KMK
? HEX$(6670358)

42

Odp: Forum C64 albo czego ...

... hehh - no kto to wie.. :D:D - i tak trzeba zaczekać na gotowy działajacy prototyp.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

43

Odp: Forum C64 albo czego ...

C-64 to fajny Komp, ale elYta szkodzi jemu tak jak ks. Rydzyk Kościołowi  :D Heh...

"święte" słowa ;)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

44

Odp: Forum C64 albo czego ...

1) Dlaczego nie? Jest jednak nowszym sprzętem od Atarki i to o jakieś 4 lata...

Spektruś raczej możliwościami Atarce nie podskoczy, a poza tym nie mieszajmy go, ponieważ użytkownicy ZX nie są tak ostrzy w gębie i raczej nie wywołują wojen typu "ZX vs Reszta Świata".

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

45

Odp: Forum C64 albo czego ...

No nie miałem na myśli porównywania użytkowników, bo to całkiem co innego. Możliwościami może ZX jest ciut z tyłu, ale dużo potrafią na niego zrobić: full respect! A że mimo swojego wieku Atarka nie musi się wstydzić, to możemy być dumni... w imieniu konstruktorów, oczywiście :).

Odp: Forum C64 albo czego ...

Tak oftopicznie nieco czy moglibyście mi jakies dobre SIDy polecic? Bo mi sie HVSC na dysku kurzy...

Konrad, apropo, któego playera wolisz? Flaysid nie ma playlisty, a JAM jest kiepski ze stabilnascia (no i filtrami o ile dobrze pamietam). Jakie jest twoje zdanie?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

47

Odp: Forum C64 albo czego ...

Flaysid jest mym zdaniem lepszy bo gra lepiej  ;)  JAM faktycznie "ma problemy ze stabilnością", jak ten program się ukazał, to myślałem, że to jakaś pierwsza alpha, a tu się okazało, że to final. A zabugowany jest, że zgroza. Nie mam pojęcia, jak można takie badziewie wypuścić.

Co do muzyczek, to trudno coś polecać, bo to kwestia gustu. Ja najbardziej lubię coś, co się nazywa "Avantgarde.sid" czy jakoś podobnie.

[ Dodano: 25.11.2004 11:29:41 ]
Konkretnie: For Avantgarde, Red Devil/Fairlight, (c) 1991 Mad Freak (przepisuję z okienka FlaySID-a).

Poza tym całkiem niezłe są utworki Roba Hubbarda, zwłaszcza:

1) Auf Wiedersehen Monty (muzyczka 1)
2) Bum Set Spike (muzyczka 2)
3) Commando (muzyczka 2)
4) Old Hubbard cz.2 (natomiast Old Hubbard bez numerka powinien się raczej nazywać "Old Mozart" i jest to porażka)
5) Sanxion, zwł. utw. 2
6) Synth Sam, utw. 1, 5, 6 (w ostatnim jeden z instrumentów fałszuje, ale może to specjalnie do stylu);
7) Warhawk, zwany przez nas w szkole Warchołkiem  :D

No ale gdzie tym kawałkom do naszego Jet Set Willy  ;)

KMK
? HEX$(6670358)

48

Odp: Forum C64 albo czego ...

użytkownicy ZX nie są tak ostrzy w gębie i raczej nie wywołują wojen typu "ZX vs Reszta Świata".

oj, wywoluja. na ostatnim foreverze bylo demo ktorego glowna tresc i przeslanie to bylo f**k atari and commodore, zx rules the world. I nie byl to fejk zaden oidp.
ale generalnie masz racje, zetixy to fajne ziomy ;) i nie tak betonowe jak commiarze ;) (afkorz i tu i tu sa wyjatki, np gasman/zx, fenek/c64, - kompletnie nie uprzedzeni ludkowie)

49

Odp: Forum C64 albo czego ...

Moje początki to Timex, ale bardzo szybko przesiadłem się na Atari. Stąd wiem to i owo, co ten sprzęt może, ale ze sceną ZX Spectrum czy w ogóle użytkownikami w zasadzie nie miałem styczności. No, była Spectrumowa ekipa "Bajtka", ale z nimi trudno było rozmawiać  ;)

Pamiętam tylko dwa wyjątki, pierwszy to podjęty i zarzucony projekt napisania programu do odczytu dyskietek Atari na ZX Spectrum ze stacją FDD i odwrotnie. Sprawa upadła ze względu na zaporę sprzętową w postaci różnej prędkości obrotowej dyskietki w stacji FDD i stacjach atarowskich (FDD nie mogła się zsynchronizować z sygnałem nagranym przez Atari z powodu zbyt dużej szybkości obrotów dysku).

Próby przeprowadzaliśmy jednego dnia w redakcji "AM", przyjechał do nas gość, przywiózł Spectruma i stację FDD. Siedział u nas kilka godzin i przez cały ten czas, jak wynikało z rzucanych od czasu do czasu napomknień, był wyraźnie sfrustrowany prezencją SpartaDOS X, pod którym działała atarynka.

Drugi wyjątek, miałem znajomego użytkownika Falcona, który był byłym użytkownikiem Spectrum i zachował do tego komutera wyraźny sentyment. Kiedyś przy jakiejś okazji zwierzałem mu się z trudności w emulowaniu małego Atari na Falconie (to były moje początki kodowania EmuXL), a zwłaszcza wrednej organizacji pamięci ekranu. Wyszło na jaw, że jedyne co gość wiedział o małym Atari w tym względzie, to że pamięć ekranu można przemieszczać dość dowolnie po pamięci, i myślał że np. wystarczy odczytać jakiś wskaźnik pamięci ekranu, żeby łatwo przechwytywać odwołania kodu do tego obszaru itd. Wygłosił chyba nawet coś w rodzaju, że dużo trudniejsze jak w emulatorach Spectrum to być nie może.

Jak mu opisałem, jak działa Antic, to regularnie szczęka mu opadła  :lol:

KMK
? HEX$(6670358)

50

Odp: Forum C64 albo czego ...

afkorz i tu i tu sa wyjatki

No i zapomniales o Cobrze ;) Ale ogolnie to fakt, że spora część sceny C64 to zwyczajne oszołomy, chociażby reprezentacja Commodore na Laście 2003 - bez komentarza. Ogólnie myśle, że prędzej się można z atarowcami dogadać niż z komodziarzami, niezłym tego przykładem może być chociażby to, że na wspomnianym Laście bez problemu leciały dema z C64 na bigscreenie i nikt nie miał pretensji, że puszczane są już więcej niż 5 minut ;) Ciekawe czy na party C64 pozwolono by się w ogóle zbliżyć do big screena ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.