26

Odp: LEPIX

... że DOS II to nie DOS, tylko inicjalizer do gier.

.. a cóż by innego ?? .. i to w dodatku inicjalizer z błędami i super wielkim ramdyskiem  :twisted:  :twisted:

Odpaliłem;- i zobaczyłem skrzaczony obrazek. Działające opcje to; esc, zoom, zmiana kolorów. .itd. - można pobaźgrać po krzakach..; zmienić rozmiar kursora - czyli to; co miało być. Opcje r/w ni hu, hu; tzn coś próbuje odczytać, zapisać, lecz nie odnosi to zamierzonego skutku. Plik nie zostaje ani odczytany, a przy zapisie nic mi nie zapisuje. ;- oks - sprawdze to z MyDOS...  :oops:  :lol:

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

27

Odp: LEPIX

Krzaki na obrazie po załadowaniu to standard, dzięki temu nie traci się obrazka po resecie na przykład. Jest w README opisane.
A że I/O nie działa. Hm. No dupa :)
mówiłem, że się na tym nie znam :)

[ Dodano: Nie Lis 28, 2004 5:10 am ]
No dobra. Jest nowa wersja.

2004-11-28, v.0.0.4
- added CIN version
- small bug fixes

Główna zmiana to CIN.
I/O nie zmienione, więc pewnie dalej nie będzie działać pod egzotycznymi systemami w stylu sparty ;)
Kurde, zoom dla CINa to jest fun :)

: 404. Stopka not found

28

Odp: LEPIX

ja w sprawie zooma - mozna zrobic kilka wersji zooma ? np zeby byl full screen zoom a jesli nie to chcialbym zeby okno zoomera bylo wieksze - to wazne bo bardzo wygodne. Ja wlasnie chcialbym zeby byly te dwie mozliwosci zoomowania tzn. na caly ekran i na 50-60% tzn. tak jak w INPq.


aha... i nawet jesli bedzie full wypas funkcjonalnie i w ogóle PRO to jesli ERU nie wyczarujesz :) jakoś :) większej ilości kolorów to wlaściwie nie będezie praktycznie różnicy między Lepixem( Lepper x-men:) ) a INPem. Ale skoro zapowiedziałeś TIPa i "siakieś nowy" format to pewnie będę bardzo happy soon:)

BIG RESPECTAZ !!!!

Onizuka róla ! :)

29

Odp: LEPIX

I/O nie zmienione, więc pewnie dalej nie będzie działać pod egzotycznymi systemami w stylu sparty ;)

Jakbyś wrzucił tu kod, który stosujesz do zapisu i odczytu obrazka, oraz katalogów, to może by ci ktoś to poprawił ...

A egzotyczny to jest ten wasz inicjalizer  :twisted:

KMK
? HEX$(6670358)

30

Odp: LEPIX

Tiger: co do zooma, to jest mały problem. Żeby zoom był szybki (nie wiem jak jest w INP, bo nikt mimo moich próśb mi go nie podesłał  :evil: ), zrobiłem tak, że wykorzystuje dużo pamięci (jedną stronę na 1 wyświetlaną linię zooma). W związku z tym, nie mogę zrobić zooma x2 na cały ekran, bo by zajął 100 stron, a tyle nie mam wolnego. To znaczy, dla INP spokojnie mógłbym zrobić, bo wystarczy wyświetlać te same dane w innym trybie graficznym, ale już dla CIN/HIP/TIP się tak nie da, trzeba pixle 'rozciągać' w poziomie.
W wersji 0.0.5 (w trakcie tworzenia) jest zoom powiększony do 47 linii (było 32) , i kod został zmodyfikowany tak, że wielkość zooma ustawia się jednym parametrem, więc jak znajdzie się trochę pamięci, to może będzie jeszcze więcej.
Być może byłoby możliwe zrobienie zooma x4 i wtedy byłby na cały ekran, ale nie chciałbym się tym w tym momencie zajmować. Wolałbym jednak zrobić te nowe tryby, a zoom x2 chyba wystarczy.

drac030: kod wyślę z domq, ale z tego co pamiętam, to jest to staaary kod prawie żywcem z (uwaga) Tajemnic Atari :)

: 404. Stopka not found

31

Odp: LEPIX

oki, spoko! a mozesz sprawić zeby w inp'owym trybie dodac kilka kolorqw ? im wiecej tym lepiej:) - a INP - program jest w stuffie z QP 2k4 razem z moim pixem to downloadnij sobie :)

pozdrawiam

Onizuka róla ! :)

32

Odp: LEPIX

No dobra.  Tak wygląda I/O:

eol equ 155

ciov    equ $e456

iocb    equ $340
io_com    equ iocb+2
io_sta    equ iocb+3
io_adr    equ iocb+4
io_len    equ iocb+8
io_mod    equ iocb+10
io_aux    equ iocb+11

chn0    equ $00
chn1    equ $10

adr dta a(0)
len dta a(0)
text dta c'D:RPL.INP',eol

; zamyka pliczek
close
    ldx #chn1
    lda #12
    sta io_com,x
    jsr ciov
    rts

; w A 4-odczyt, 8-zapis
open
    pha
    jsr close
    pla
    tax
    tya
    bmi op_ex
    txa
    ldx #chn1
    sta io_mod,x
    mva #3 io_com,x
    mwa #text io_adr,x
    mva #$80 io_aux,x
    jsr ciov
    bmi op_ex
    lda io_mod,x
    ora #3
    sta io_com,x
op_ex
    rts
; a to przesyla dane
do
    ldx #chn1
    mwa IO.adr io_adr,x
    mwa IO.len io_len,x

    jmp ciov

* ************************************************
* A tak wywoluje odczyt
 lda #4
 jsr open
 bmi _ex
 mwa #pic_adr adr
 mwa #pic_len len
 jsr do
 bmi _ex
 jsr close
_ex
: 404. Stopka not found

33

Odp: LEPIX

open
    pha
    jsr close
    pla
    tax
    tya
    bmi op_ex
    txa
    ldx #chn1
    sta io_mod,x
    mva #3 io_com,x
    mwa #text io_adr,x
    mva #$80 io_aux,x

A co to jest, to ostatnie?

KMK
? HEX$(6670358)

34

Odp: LEPIX

a nie wiem :)
Tak jak mówię, jest to kod sprzed nie wiem... 6?8? lat, kiedy to napisałem HIPCONVa.
Mówisz, niepotrzebne? A poza tym OK?
To ja może wypuszczę zaraz wersję 0.0.5 do testów bez tej linijki :)

: 404. Stopka not found

35

Odp: LEPIX

Poza tym, co robi to:

   mwa IO.adr io_adr,x
   mwa IO.len io_len,x

?

Gdzie jest zdefiniowane IO.adr i IO.len?

KMK
? HEX$(6670358)

36

Odp: LEPIX

IO.adr to wyżej zdefiniowane adr. len to samo.
zapomniałem, że jesteśmy wewnątrz modułu IO.
mads (nowy asm TeBe) ma takie fajowe coś, jak zagnieżdżone środowiska z prywatnymi przestrzeniami nazw :)

: 404. Stopka not found

37

Odp: LEPIX

Mówisz, niepotrzebne? A poza tym OK?

Nie, nie ok, bo sprawdziłem u mnie na SDX i pod BASIC-em OPEN #1,4,128,"D:COSTAM.TXT" grzecznie otwiera plik, z zapisem tak samo. To musi byc coś innego, poza tym masz te jakieś makra mva i mwa, pytanie jak są zdefiniowane.

PS. Niech cholera weźmie JBW i jego pomysły na składnię, trudno to zrozumieć ...

[ Dodano: 29.11.2004 20:11:45 ]

IO.adr to wyżej zdefiniowane adr. len to samo.
zapomniałem, że jesteśmy wewnątrz modułu IO.
mads (nowy asm TeBe) ma takie fajowe coś, jak zagnieżdżone środowiska z prywatnymi przestrzeniami nazw :)

Rozumiem. Ale dobrze byłoby wiedzieć, jak wygląda kod wynikowy. Jak dotąd nic złego tu nie widzę, ale może mnie zaćmiło ...

KMK
? HEX$(6670358)

38

Odp: LEPIX

To musi być coś magicznego - pod DosII działa, więc kod kompiluje się poprawnie. A pod spartą, to krzyczy, że jest error czy nie? Bo jak nie krzyczy a mimo to się nie ładuje, to ja nie wiem
help?  :cry:

[ Dodano: Pon Lis 29, 2004 8:15 pm ]
a może podeślijcie mi spartę to potestuję :)
a ja szukam mydosa, gdzieś powinienem mieć :)

: 404. Stopka not found

39

Odp: LEPIX

Hm, to znaczy jeszcze mam wątpliwość co do ustalania komendy zapis/odczyt. To nie będzie działać, jeśli po OPEN rejestr ICAX1 nie zachowuje wartości. A zgodnie ze specyfikacją systemu, nie musi ...

KMK
? HEX$(6670358)

40

Odp: LEPIX

OK. To ja się poddaję.
Sprawdziłem właśnie pod Spartą i MyDOSem i działa bez problemu, zarówno z tym nieszczęsnym mva #$80 io_aux,x  jak i bez.
Także, jak komuś nie działa, mógłbym prosić o dokładne info?!?!?!?

: 404. Stopka not found

41

Odp: LEPIX

Ja właśnie sprawdziłem, że ten kod powinien pod Spartą działać. ICAX1 jest przechowywany itd. Więc niech się teraz wypowie Pinek, którmu nie działa  :D  Bo ja nie sprawdzałem (nie mam łączności pomiędzy atarynką a internetem).

KMK
? HEX$(6670358)

42

Odp: LEPIX

Na starcie chciałem podziękować ERU za Lepixa[zwłaszcza CIN] :). Gute programm! Fajnie, że znalazłeś czas i chęci by podrasować nieco starego dobrego CIN'a, który i tak był już dobrym edytorem, choć posługiwanie się nim nie było najprostszą rzeczą. Co w Lepixie jest git? Przede wszystkim ZOOM. Ta opcja pozwala na dokładniejsze nałożenie kolorów. Pamiętam, że kiedyś zobaczyłem na emulcu obrazek KATOLATTACK i dostrzegłem masę błędów, których dzięki dodanej opcji ZOOM teraz pewnie bym nie popełnił. To jest giga plus. Super sprawa, to to, że można edytować MIC'a kiedy już nałożone zostały kolory. To jest baja. Nie trzeba już być na tyle przewidującym i można pozwolić sobie na wprowadzenie zmian na bierząco. Rulez. Cała reszta czyli dobór kolorów jest rozegrana podobnie jak w CIN'ie, ale wzbogacona o to iż na realu widzimy modyfikacje jakie zajdą poprzez ich nałożenie. To też rządzi. Dla mnie wypas. Największy mankament to kwestia wyświetlenia obrazka na emu. Kolory zupełnie nie odpowiadają tym z Atarki. Wiem, że to nie jest kwestia LEPIX'a, bo on działa doskonale, ale emulatora [spoko, nie jestem faszista, po prostu tak jest :(]. Zatem program polecam wszystkim, którzy chcieliby porysować na JIL z tym, że na EMU nie lata jak trzeba - moim zdaniem. Pozdrawiam!
---apdejt---
Na emulu, kiedy wczytasz obrazek, wywołasz opcje [klawiszem Esc], wyczyścisz kolory [X'em] i po powrocie do trybu edycji zaczniesz dobierać kolory do nakładania [R lub E], to dostrzeżesz jak znikome są różnice pomiędzy kolejnymi tonami. Te minimalne różnice powodują, iż 60% tracisz bo zjada je EMU ;). Nara!

43

Odp: LEPIX

hi ANJ brachu !!!!!!!!!!

Będzie rólował Lepix nad PSP na QP2k5, prawda ? Ja po sesji zimowej zapuszczam szaraka a Ty ? :)))))))

mega pozdrówka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Onizuka róla ! :)

44

Odp: LEPIX

mva #$80 io_aux,x

To powoduje przy zapisie na magnetofon krótkie przerwy między rekordami.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

45

Odp: LEPIX

Ano fakt. Zapomniałem o jego istnieniu  ;)

KMK
? HEX$(6670358)

46

Odp: LEPIX

Elo, Tajdżer!!!
Pewnie, że będzie rólował!!! Co ma nie rólować :). Tajga, masz już kolorowy monit, bo pamiętam, że na QP2003 leciałeś jeszcze na zielonce? Jak masz to w 2005 destrukcja :D  :!: Jak się wyrobię to może coś zadziabię jeszcze w tym roku [bardzo bym chciał, bo odpuściłem sobie QPę, nadrobić stracony czas ogólnie]. Lepix, GED [za poradą Dracona i TeBe'go - greetz!] wystarczą spokojnie. Nie kucają. Dojdzie nowy tryb i będzie zniszczenie :). Trzym się i powodzenia w bojach na uczelni!!! Duch INP'a jest z nami!

47

Odp: LEPIX

:) ano załatwię sobie kolorowy monit :)
tylko mi sie ANJ nie obijaj :)
greetz!!!

Onizuka róla ! :)

48

Odp: LEPIX

Monit kolor podstawa by siać zniszczenie pełną parą ;) No a z tym nie obijaniem to może być trudne... :(

----------apdejt----------
Eru, propozycja! Nie wiem czy to nie przesada, ale gdyby w LEPIXie[MIC, INP, CIN...] była możliwość wczytania dwóch obrazków jednocześnie, podobnie jak w KLEKSie czy TRZMIELu i przełączania się między nimi wybranym klawiszem, to miodzio! Jest to bardzo pomocna funkcja, przy porównywaniu jakichś drobnych szczegółów, zmian. No i taka piękna rzecz jak opcja [chyba MERGE to się nazywa] czyli łaczenie dwóch grafik w jedną lub rysowanie obrazka nr 1 obrazkiem nr 2. Kurcze nie wiem jak to dokładnie opisać. Taka opcja była właśnie w KLEKSie i była bardzo git :). Nie wiem czy byłoby to bardzo czasochłonne i w ogóle, ale gdyby się znalazło w LEPIXie, to  baja!  :D  Dzięki i pozdrawiam!!!
P.S. I teraz katują Ci głowę o jakieś głupoty...dziki jedne! Było program pisać?  ;)  :lol:

49

Odp: LEPIX

Hej :)
Lepix ma stronę, i jest open-source.
http://lepix.sourceforge.net
Z tej okazji wypuściłem wersję 0.1.0, z pełnym wsparciem dla HIPa.

Anj: przełączanie się między obrazkami...hmmm... pewnie by się dało :)
Ale to sporo roboty, i nie mieściłoby się już w zwykłej pamięci :(
A o co chodzi z 'rysowanie obrazka 1 obrazkiem 2'? :)

: 404. Stopka not found

50

Odp: LEPIX

Eru: postaram się wytłumaczyć o co chodzi z tym rysowaniem obrazkiem. O, a najlepiej jeśli miałbyś gdzieś pod ręką KLEKSa, to byłoby duże ułatwienie. W danym programie mamy do wyboru 4 kolory, a oprócz nich jest też piąty, który [niezależnie od tego jakiego nażędzia używamy - point, box, fill, circle] powoduje iż na aktualnie edytowanej grafice w wybranych miejscach pojawiają się kolory, których w tych samych miejscach użyliśmy w drugim obrazku, który swoją drogą został wczytany i można go edytować lub po prostu pooglądać przełączając się klawiszem np. TAB. Paleta oczywiście jest wspólna dla obu z nich. [pod KLEKSEM wczytujesz prackę, przełączasz się TABem, wczytujesz inną prackę, wybierasz kolor z napisem chyba "pic" i lecisz...].
Nie wiem czy to jest do końca jasne. Może bardziej obrazowo: chyba najlepiej wyobrazić sobie taflę szkła pokrytą farbą, pod taflą szkła znajduje się obrazek. My zdzieramy tę farbę a spod spodu ujwania nam się grafika. Możemy jednocześnie oglądać formy wydzieranki z farby jak i grafikę. Takie połączenie. Kurcze ale to zamotane... Albo nie zamotane, to ja po prostu mam problem by to jakoś sensownie opisać.... :x
Dodam, że taka opcja bardzo by się przydała. Wiem że to na pewno wymaga czasu, którego niezawsze wystarcza. I tak fajnie, że zrobiłeś LEPIXa, jest zoom i większa nieco rozdziałka [piszę o wersji CIN, bo innych jeszcze nie używałem], to jest bardzo dobre. No nie wiem jak Cię za bardzo przekonać, być dorobił jeszcze tę funkcję :) To, że program będzie wymagał więcej pamięci, to chyba nie jest wielki problem. Większość osób, ma podpasione kompy, więc prawie każdy będzie mógł odpalić... Zatem ja i tak się cieszę, że program wyszedł, choć ta opcja sprawiłaby, że do nie miałbym już nic więcej do życzenia :)
A jutro rano sprawdzę HIPola! Greetz!