Temat: Rangi

Zginę zlinczowany, ale co mi tam ...  ;)

Ktoś gdzieś niedawno napisał (za cholerę nie mogę znaleźć tego posta), że niektórzy już mają tyle postów na koncie, że zabrakło rang.

Oczywiście można dodać nowe, ale myślę, że może lepszą metodą byłoby przeliczenie liczby gwiazdek w systemie jedna nie za 100, ale za 256 postów. W końcu to bardziej okrągła liczba ($0100) niż jakieś tam 100 ($0064).

KMK
? HEX$(6670358)

2

Odp: Rangi

Jestem otwarty na propozycje nowego układu rang. Proszę postować propozycje.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Rangi

po pierwsze kierownictwo nie powinno sie wyrozniac z tlumu :)
jedne rangi dla wszystkich :)

4

Odp: Rangi

czy to oznacza,że zostane zdetronizowany??? :cry:  :cry:  :rolleyes:

gep/lamers^dial

5

Odp: Rangi

We are statmasters of Borg. All your stats are belong to us.
You will be assimilated. Resistance is futile.

6

Odp: Rangi

nie chce byc borgiem...zaasymilujemy sie za pomocą byxa na SV...mam nadzieje że będzie sie działo,aż kompletnie niektórzy sie zdesasemblują....;)

gep/lamers^dial

7

Odp: Rangi

może stopniami wojskowymi, mają może tak gdzieś?

np. myszej - Starszy Sierżant Sztabowy...

:lol:

I Ty zostaniesz big endianem...

8

Odp: Rangi

lepszy bylby system rang poprzez rozdawanie plusow

-w profilu mozna zawrzec mozliwosc glosowania na dana osobe (TYLKO dowawanie plusow)
-na dana osobe moze glosowac dowolny zarejestrowany, wielokrotnie, z zastrzezeniem do jednego plusa na jeden dzien (znaczy sie danej osobie)
-ranking prowadzony oddzielnie na podstawie ilosci postow (jak dotychczas), oddzielnie na podstawie punktow (plusow), oddzielnie na podstawie stosunku powyzszych.

co do rang proponowalbym w/g ilosci oddanych na niego glosoof

pozwolilo by to na powiedzmy ocenienie kto jest najmilej widziany jako osoba udzielajaca porad/odpowiedzi, a nie jak w obecnej postaci, kto jest najaktywniejszy na forum (choc nie zawsze zgodnie z topic-ami)

sporo osoob tlucze odpowiedzi tylko po to by nabijac statsy (awansowac w rangach) - daje to cos komus innemu?

pomysl do zrealizowania - pytanie tylko komu by sie kcialo to zakodowac... jak znajde w swieta czas to moze sam sie za to wezme jesli nikt inny wczesniej nie ruszy dupy

btw. eny kłeszczyn? eny sugeszczyn?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

9

Odp: Rangi

Hmm, to znaczy ja nie mam nic przeciwko obecnemu systemowi i obecnym nazwom rang. Moja propozycja zakładała tylko "denominację" wszystkich rang przez podział nie na 100, ale na 256. Wszyscy wtedy spadną odpowiednio niżej o jeden albo kilka szczebli, a na samej górze zrobi się jeszcze sporo miejsca...

Inaczej: jak obecnie ma się jedną gwiazdkę i rangę "Atarowiec" dla liczby postów od 1 do 99, a przy setnym wskakuje się szczebelek wyżej (na dwie zwiozdeczki i starszego atarowca), to propopnuję, żeby w nowym systemie jedna gwiazdka i "Atarowiec" była rangą dla liczby postów od 1 do 255, a dopiero przy 256 wskakiwałaby druga gwiazdka i "Starszy Atarowiec". I tak dalej.

PS. A to chyba mój dwieście pięćdziesiąty szósty post  ;)

KMK
? HEX$(6670358)

10

Odp: Rangi

dobrze prawi .... dac mu w gardziel :)

11

Odp: Rangi

lepszy bylby system rang poprzez rozdawanie plusow
...
btw. eny kłeszczyn? eny sugeszczyn?

No, ja jestem przeciw. Obecna "ranga" pokazuje czyjąś aktywność na forum. Zmniejszenie wartości postu o ponad dwa i pół raza nie robi tu większej różnicy co do zasady poza tym, że rangi zyskują na wartości; od pilnowania tego, żeby posty były na temat jest administracja.

Z drugiej strony system głosowania kompletnie likwiduje ten wskaźnik aktywności na forum, nie daje natomiast wiele w zamian, bo co to znaczy, że ktoś jest mile widziany albo nie i co ma/mamy zrobić z taką wiedzą?

Już nie chciałbym nawet sugerować, że plusiki też można dawać/dostawać off-topicowo i wszystko w gruncie rzeczy sprowadza się wtedy do liczby znajomych. Można by to było próbować zbalansować przez wprowadzenie możliwości dawania głosów ujemnych (minusów), ale to zwiększa uznaniowość jeszcze bardziej, bo są np. osoby, które dostawałyby codziennie minusa za błędną albo zmanierowaną (czyli też błędną, tylko specjalnie) pisownię. W sumie masa zamieszania nie wiadomo po co.

KMK
? HEX$(6670358)

12

Odp: Rangi

pogodze Was wszystkich

proponuje aby ten kto wplaci wieksza kwote na konto aarea (delego) mial wyzsza range

a pieniadze bedziemy przeznaczac na szczytne cele, sknera bedzie mial najnizsza range, a "mecenas" sztuki najwieksza

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

13

Odp: Rangi

Bebe, Ty jak cos powiesz ...

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: Rangi

jest fajny mod do tego forum "pomogl" gdy ktos zalozy temat i dana osoba pomoze w czyms to gosciu jak che klika na ikonke pomogl po czym widac w profilu i pod jego sygnaturka pomogl x razy...przyklad macie tu: http://phpbb.pl/forum/viewtopic.php?t=11104
a przyklady ikonek rang macie tu: http://www.phpbb.com/phpBB/catdb.php?cat=21

"wszystko się kiedyś kończy......."

15

Odp: Rangi

niemal dokladnie o to mi chodzilo, ale skoro jest toto juz gotowe to czemu by nie zaadoptowac?

btw. zamiast gwiazdek wydaje mi sie ze duzo stosowniejsze by byly male symboliki JIL
moze ktoorys z grafikoof wypikselowal by je pod lepix-em? 8)

btw2. w sumie i tak najsesowniejszy wydaje mi sie pomysl tebe :D

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

16

Odp: Rangi

Moja propozycja zakładała tylko "denominację" wszystkich rang przez podział nie na 100, ale na 256.

Ja bym jednak dodał do tego zmianę nazw rang, bo obecne "ziomalskie" bardzo mi nie pasują.
Proponuję tak:
posiadacz od $00 do $ff postów miałby rangę: strona zerowa
od $100 do $1ff: stos
dalej się wymyśli :)

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

17

Odp: Rangi

O, pomysl Jaskiera róló.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

18

Odp: Rangi

tia rangi będą nazwami komórek $0000-$FFFF

ranga = $08 -> WARMST znacznik goracego startu
ranga = $2A -> ICAX1Z

itd

:D

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

19

Odp: Rangi

poprostoo pomysl jaskiera rólo...
nic dodac, nic ujac - mozna tylko po pijaq (w koncu :) ) dodac pare znakoof, ale one nic do tresci nie wnoszom 8)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

20

Odp: Rangi

Tak, ale trzeba dalej wymyśleć. Po stronie szóstej nie ma już żadnych utartych nazw. Chyba aż do romu... Może nazwy z tablicy skoków romu? Albo coś podobnego?
A z użyciem kroku 256 zamiast 100 zgadzam się w 100%.