26

Odp: Wiki

No pewnie właśnie dlatego nie masz problemów, że masz wersję 4.ZERO.18; ja mam wersję 4.ZERO.22 i też działa, ale z wersją MySQL 4.JEDEN.COŚTAM to mi za chińskiego boga ruszyć nie chciało. Krap świadkiem.

KMK
? HEX$(6670358)

27

Odp: Wiki

kmk: a mówisz o Media czy Tiki? bo jeśli Media też, tzn że coś jest na linii apache-php-mysql, albo krapik coś źle skonfigurował :)

[ Dodano: Wto Lis 30, 2004 10:33 pm ]
ps. kto wpisał 'jurij gagarin' na atariki? :D

: 404. Stopka not found

28

Odp: Wiki

O Media mówię i krap u mnie nic nie konfigurował, asystował mi tylko przez irca i służył światłą radą. Ale ruszyło mi dopiero, jak wywaliłem w pierony MySQL 4.1 i PHP5.

KMK
? HEX$(6670358)

29

Odp: Wiki

no to skoro i Media i Tiki cierpią, to coś jest na rzeczy.

[ Dodano: Nie Gru 05, 2004 4:19 am ]
No i jak tam? 5 dni minęło i sprawa leży.
Albo próbujemy, albo nie.
Ja bym był przynajmniej za spróbowaniem...

Przypominam, że na próbę postawiłem toto:
  h..p://norma.ins.cwi.nl:32767/aatiki
Może ktoś z MediaWiki spróbowałby zrobić coś podobnego?

: 404. Stopka not found

30

Odp: Wiki

no i co? będzie cuś??? ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

31

Odp: Wiki

Ogólnie pomysł rulu...pamiętam że bardzo daaaawno temu zanim jeszcze powstał open projekt Wiki robiłem taką mini-encyklopedie odnośnie gier bedących tzw. bijatykami.Chodziło o tytuły ze wszelkich platform sprzętowych.Wszystko było robione na ami w Amiga Guide (swojego czasu naprawde rulu skrypty).Charakterystyki postaci,ciosy,combosy i inne ciekawostki.Generalnie całego "projektu" nigdy nie dokończyłem z powodu braku czasu vs ciągłego ukazywania sie bijatyk w tamtych czasach i ciągłego upgrajdowania.Gdzieś to wszystko jeszcze przechowuje w tajemnicy przed światem.Ogólnie to w Amiga Guide robiło sie kiedys takie rzeczy.A teraz jest Wikipedia do której tez dorzuciłem swoje 3 grosze.Zawsze miałem bzika na punkcie wszelkich encyklopediii,leksykonów którymi sie wręcz zaczytywałem.
Dlatego projekt Eru uważam za spoko pomysł.Wszystko co przydatne w jednym miejscu i przejrzyscie.Takie google to kiedyś zrobi over;)

gep/lamers^dial

32

Odp: Wiki

No dopoki ktos nie podrzuci HOWTO jak zainstalowac Wiki na mySQL > 4.0.x to ja sie poddaje :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

33

Odp: Wiki

Cytat z forum tikiwiki.

Q:
"No version of TikiWiki will run on MySQL 4.1" Why not?I'm just curious to know.
A:
The version of ADODB we use doesnt support it, I think there is a newer one. but then some of the queries we use are not 4.1 friendly.

People have tried, if you search the forums and are willing to do some hacking on the code, you'll find some of the solutions. No idea on how stable those solutions are tho.

czyli bez hakierki w zrodlach sie nie obejdzie?

34

Odp: Wiki

Czyli szukamy h4x0ra :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

35

Odp: Wiki

ale po co hax0r? draco instalowal jakies wiki, nawet tam paluchy maczalem, to wiki chyba chodzi na nowym mysql tez?

--
= krap.pl =

36

Odp: Wiki

Ja mam MySQL-a 4.0.22 :] Z 4.1 nie chciało działać za Chiny Ludowe.

KMK
? HEX$(6670358)

37

Odp: Wiki

cholerny swiat. zdaje sie, ze jutro zrobie sobie urlop, bo strasznie sie czuje zmeczony, to grzebne cos w temacie moze...

--
= krap.pl =

38

Odp: Wiki

A nie można po prostu wywalić 4.1 i zapodać 4.0 zamiast? Masz coś żywotnego na tym MySQL-u?

KMK
? HEX$(6670358)

39

Odp: Wiki

atariaree? :> i jeszcze jedno inne forum, dla finolubow.

i wcale nie chce downgradeowac, bo 4.1 ma chociazby zagniezdzone selecty, czego 4.0 nie ma i miec nie bedzie, a co jest bardzo pozytecznym ficzerem. poza tym, za chwile pojawi sie cos, co bedzie wymagac 4.1 i co? upgrade? to juz lepiej poszukac takiego wiki, co dziala z nowym mysqlem, wydajemniesie, a nie wspierac produkt, co jest nieupdatowany i uzalezniac sie od niego na lata...

--
= krap.pl =

40

Odp: Wiki

Słuchaj, ja się nie znam na rozwoju SQL-a, ale dlaczego ten świetny 4.1 nie jest kompatybilny z 4.0? Bo chyba nie jest, wynikałoby?

KMK
? HEX$(6670358)

41

Odp: Wiki

słuchajcie, do testów można używać aatiki na mojej stronie, powinno wystarczyć.
drac030: jakbyś mógł spróbować zrobić to samo w MediaWiki u siebie, to jak ludzie zdecydują, co chcemy używać, wtedy bęzdiemy męczyć krapa. A do tego czasu, może zacznie działać z 4.1 "samo" :)

: 404. Stopka not found

42

Odp: Wiki

piorun wie, czy sa niekompatybilne, czy tez doskonali koderzy aplikacji uzywaja ich w niewlasciwy sposob. ;)

wiesz dobrze o takich praktykach, przeciez, malo to jest takiego softu na atari, co korzysta z systemu jak mu sie wydaje, ze bedzie dobrze, zamiast w ustandaryzowany sposob?

--
= krap.pl =

43

Odp: Wiki

słuchajcie, do testów można używać aatiki na mojej stronie, powinno wystarczyć.

No narazie to mam connection refused ;) Ale moze faktycznie postawic to na jakims odleglym hoscie i po prostu lajout dopasowac i wydelegowac aatiki.atariarea.histeria.pl, albo aatiki.atari.pl jak xxl da :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

44

Odp: Wiki

desperujecie, doprawdy. :) implementacji wiki jest przeciez tryliard, ktoras chodzi na 4.1 z pewnoscia...

--
= krap.pl =

45

Odp: Wiki

słuchajcie, do testów można używać aatiki na mojej stronie, powinno wystarczyć.

No narazie to mam connection refused ;) Ale moze faktycznie postawic to na jakims odleglym hoscie i po prostu lajout dopasowac i wydelegowac aatiki.atariarea.histeria.pl, albo aatiki.atari.pl jak xxl da :)

Rebootowałem kompa :)
Już działa.

desperujecie, doprawdy. :) implementacji wiki jest przeciez tryliard, ktoras chodzi na 4.1 z pewnoscia...

Ale chodzi o to, żeby wybrać jakąś sensowną, najpopularniejsza jest MediaWiki. TikiWiki robi się mocno popularna, i jej używałem. Jak postawisz inną, proszę bardzo, można próbować i potem wybrać, która nam najbardziej leży.
Bo Wiki się straaaasznie potrafią od siebie różnić funkcjonalnością.

: 404. Stopka not found

46

Odp: Wiki

Eru, jeśli zamierzasz przygotować na bazie Tiki coś specjalnego (dedikejted lejałt & sofistikejted dezajn  8)  ), to goł ahed, bo ja się w MediaWiki nie zamierzam grzebać. Po prostu myślałem, że jak ma być coś w rodzaju encyklopedii, to nie ma co wymyślać prochu, bo MediaWiki, jaka jest, świetnie się do tego nadaje ...

KMK
? HEX$(6670358)

47

Odp: Wiki

nie chcę niczego specjalnego. Chociaż Tiki umożliwia łatwe tworzenie nowych lejautów itp.
Pliz - postaw przykładowe MediaWiki gdzieś, i spróbuj zrobić ten sam kontent mniej więcej co u mnie, z wrzucaniem plików, obrazków, itp itd.
I wtedy się porówna.
<marudzenie>Bo kurcze, jest jak zwykle - niby wszyscy mówią, że Wiki byłoby super, a jak postawiłem wiki do potestowania czy ma to sens, to cała 1 osoba (dely) się zarejestrowała. Jak tak ma wyglądać tworzenie Wiki, to nie ma to sensu.</marudzenie>
o.  :twisted:

: 404. Stopka not found

48

Odp: Wiki

Dobrze, zaraz postawię, ale wtedy Dely będzie się musiał rozdwoić  ;)

[ Dodano: 06.12.2004 20:36:31 ]
PS. Eru, gdzie w twoim Atariki jest funkcja "Search"?

KMK
? HEX$(6670358)

49

Odp: Wiki

eru: zmien port na jakis ludzki bo niektorym naprawde filtruja na bramkach takie rzeczy :)

50

Odp: Wiki

nie moge - polityka firmy.
a w ogóle, to Ty jesteś mastah linuxowy, postaw se tunel :D

: 404. Stopka not found