51

Odp: Wiki

Proszę, oto puste, brand-new MediaWiki:

http://82.210.159.30/atariki/
http://82.210.159.30/atariki/index.php

Nowe artykuły zakłada się wklepując hasło w pole adresu za index.php, np.:

http://82.210.159.30/atariki/index.php/Atari

przygotowuje do edycji hasło "Atari". Teksty na stronie głównej i w ogóle wszędzie oczywiście można edytować (Strony specjalne > All system messages), więc jeśli coś jest nieatarycznego, to się zmieni 8)

[ Dodano: 06.12.2004 20:51:19 ]
PS. Krap, zajęło mi to 13 minut łącznie z pisaniem postu, chyba nabrałem wprawy  :mrgreen:

KMK
? HEX$(6670358)

52

Odp: Wiki

a w ogóle, to Ty jesteś mastah linuxowy, postaw se tunel Very Happy

ej no ja to sobie nie blokuje - myslalem o tej rzeszy dodawaczy :)

53

Odp: Wiki

Wlasnie, ja tez mam tylko 80 w pracy :/

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

54

Odp: Wiki

No to trudno, ja zrobiłem tyle co mogę :)
Próbowałem używać MediaWiki, jest OK, to znaczy nie widzę żadnych zasadniczych przewag nad Tiki, ale jeszcze mało używałem. Nie da się dodać obrazka bo jest wyłączone :)

: 404. Stopka not found

55

Odp: Wiki

no dobra, na atariki.krap.pl postawilem mediawiki.

wyglada na to, ze dziala, nie wiem, doprawdy, jakie moglyby byc przyczyny niedzialania, ruszylo 'z palca'. ale ja sie nie znam na wikulcach, wiec nie wiem.

draco, luknij no na nie, czy ono 'spelnia wymagania' i zachowuje sie tak jak twoje, bo ja 'to nie wiem, co tam sie robi'. ;)

[ Dodano: 07.12.2004 15:47:11 ]
dely juz niezle napi*. :) wyglada, ze dziala dobrze...

--
= krap.pl =

56

Odp: Wiki

mam nadzieje, ze nie tylko ja bede napi* ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

57

Odp: Wiki

Trzeba jeszcze się zastanowić:
* co robimy z kontentem 'obrazkowym' - czy linkujemy na zewnątrz, czy wrzucamy (na razie wrzucanie jest zablokowane)
* czy każdy ma prawo edycji (ja byłbym za obowiązkowym rejestrowaniem się)
* no i kwestia języka

Poza tym, warto by zrobić mini-stronę 'how-to' z linkiem do instrukcji do wiki, z zasadami współpracy, ogólnymi wytycznymi i metodami podlizywania się bossowi

[ Dodano: Wto Gru 07, 2004 3:08 pm ]
Aha, i mi działa jak krew z nosa, ale to może łącze?

[ Dodano: Wto Gru 07, 2004 3:08 pm ]
I niech ffff sie zaloguje (prawy-górny róg) :)

: 404. Stopka not found

58

Odp: Wiki

mi smiga jak zle. z astercity. ale ty tam masz daleko, to moze przez to. :)

natomiast powiedzcie, uzytkownicy wikulcow, jak sie robi, zeby jakas wredna malpa nie skasowala calego kontentu? nawet, jak sobie zarejestruje konto - to raz dwa sie robi i juz mozesz niszczyc. huh?

obrazki moznaby dopuscic, do jakiegos rozmiaru, zaraz moge wymyslec, gdzie to sie ustawia, kiedy wszystkie sposoby zawioda, przeczytam instrukcje. :)

--
= krap.pl =

59

Odp: Wiki

Mi dziala elegancko. Trzeba zrobic jednak hołto, zeby byly jasne zasady. No i logowanie musi byc. Krap popraw.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

60

Odp: Wiki

W Tiki jest cały zestaw uprawnień i robienie backupów.
W Media się nie znam.
Dely szaleje :D

: 404. Stopka not found

61

Odp: Wiki

eru: popingalem to twoje norma..nl, 200ms masz, to moze wplywac na filink.

dely: logowanie... khm... zaraz bede czytal na ten temat. :>

[ Dodano: 07.12.2004 16:25:33 ]
obrazki powinno juz dawac sie wrzucac. natomiast co do logowania... to jeszcze nie wiem. :)

[ Dodano: 07.12.2004 16:53:45 ]
po namysle wylaczylem upload. dopoki nie zwalcze potencjalnego sekurity-hole to wole zostawic tak, jak jest. nastomiast co do podlinkowywania obrazkow, to zawsze chetnie manualnie wrzuce na jakas lokalna lokalizacje, zeby 'nagle nie zniknelo z internetu'...

--
= krap.pl =

62

Odp: Wiki

natomiast powiedzcie, uzytkownicy wikulcow, jak sie robi, zeby jakas wredna malpa nie skasowala calego kontentu? nawet, jak sobie zarejestruje konto - to raz dwa sie robi i juz mozesz niszczyc. huh?

Małpa musiałaby się natrudzić, żeby skasować wszystko (nie pamiętam, żeby było jakieś "Delete ALL"), a poza tym sysop może w każdej chwili przywrócić treść strony.

Rozumiem, że "rybkę" mogę już skasować?

KMK
? HEX$(6670358)

63

Odp: Wiki

delete all nie ma, ale mozna zmienic zawartosc strony. wiec ewentualny wandal moglby, gdyby sie bardzo nudzil, przylezc i kazda strone z osobna czyscic. owszem, przywracanie stron jest, ale rejestracji zmian - w kazdej stronie - chyba nie ma. czy sie myle?

--
= krap.pl =

64

Odp: Wiki

1. Zrób, żeby tylko zalogowane ludki mogły edytować
2. Historia jest w zakładce 'History' :)

: 404. Stopka not found

65

Odp: Wiki

juz zrobilem - tera trzeba sie logowac. historia w zakladce history? no prosze... ;)))

[ Dodano: 07.12.2004 18:28:07 ]
faktycznie. jest. bardzo dobre to wiki w takim razie. spie spokojnie. :)
(auto-backup mimo wszystko tez jest ustawion).

--
= krap.pl =

66

Odp: Wiki

Jeszcze tylko przydałoby się zmienić kwiatka na coś bardziej dorzecznego. Ten obrazek to stylesheets/images/wiki.png.

KMK
? HEX$(6670358)

67

Odp: Wiki

Widzę, że Wiki kwitnie :)
Jedna rzecz mnie tylko cały czas frapuje, czy to powinno być po polsku.
Na zachodzie jest pełno ludzi, którzy nie dość, że by chętnie poczytali to jak ich znam sporo by też popisało coś.
Najfajniej byłoby to jakoś połączyć i mieć i polskie i angielskie, ale to mało realne... A może?
Powiedzmy, jeżeli ktoś robi stronę na Atariki-PL, to wpisuje 'stuba' (mini-notkę) na Atariki-EN, z linkiem do strony na PL, i info, że jak ktoś chce wersję angielską, niech się skontaktuje z autorem. I odwrotnie.
Jak myślicie? A może wszystko po angielsku? A może zostawimy tak jak jest? :D

: 404. Stopka not found

68

Odp: Wiki

wiesz, eru, ja ci powiem tak. jak dawno temu uruchamialem liste atari8-l, to byla w zalozeniu po angielsku - ale wiele osob sie na nia nie zapisalo, bo byla po angielsku. efektem bylo skupienie sie na niej 'kolekcjonerow cartridgy' jeno, a nie deweloperow. :( bo nie po polsku.

to ja juz wole po polsku, ale zeby bylo faktycznie dewelopowane.
dwujezycznie sie nie da, bo nikt nie bedzie robil dwujezycznych wpisow, a tylko angielskich, to tylko ci z zachodu beda ewentualnie cos dopisywac.

--
= krap.pl =

69

Odp: Wiki

no i dobrze. jest jak jest.

: 404. Stopka not found

70

Odp: Wiki

Niech sie bambusy uczą języka.  :mrgreen:

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

71

Odp: Wiki

efektem bylo skupienie sie na niej 'kolekcjonerow cartridgy' jeno, a nie deweloperow. :( bo nie po polsku.

Nie przesadzaj, był tam jeden "autor", ten od pamiętnego tekstu "My software is cool" ;)

Ale ja też jestem za tym, żeby było po polsku. U nas przynajmniej coś się dzieje, więc czemu nie.

KMK
? HEX$(6670358)

72

Odp: Wiki

A moze po prostu piszmy po polsku a znajda sie chetni zeby tlumaczyc... Tylko ciezko byloby zapewnic spojnosc obu wersji.

[ Dodano: Sro Gru 08, 2004 12:13 pm ]
Czy baza gier z AA bedzie przeniesiona na wiki? (to chyba logiczne) I w koncu co z tymi obrazkami?

73

Odp: Wiki

Czy baza gier z AA bedzie przeniesiona na wiki?

Tak

I w koncu co z tymi obrazkami?

Podobno krap juz znalazl solution.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

74

Odp: Wiki

znalazłem taki solution, ze obrazki beda wrzucane przez delego lub mnie manualnie do katalogu, do ktorego bedziemy je linkowac w wiki. to bezpieczniejsze rozwiazanie, niz dopuszczenie automatycznego wrzucania czegokolwiek (te ograniczenia w typie serwowanego kontentu dla poszczegolnych katalogow nie dzialaja zbyt dobrze i osobiscie nie za bardzo im ufam. a wystrzelenie calego wiki w KOCMOC przez jakiegos zartownisia nie bardzo mi lezy).

--
= krap.pl =

75

Odp: Wiki

szkoda trochę, bo utrudni to bardzo edycję.
i co z plikami nie-obrazkami?

: 404. Stopka not found