76

Odp: Wiki

pliki nie-obrazki takoz samo manualnie, bez roznicy, chcialbym tylko, zeby jakas trusted grupa osob wykonywala to manualnie, a nie kazdy z awtomata.

mozna linkac ewentualnie gdzies 'na zewnatrz' z informacja do mnie, czy delego, a my bedziemy mirrorowac i poprawiac linka, czy cos. a rzeczy, ktorych nie ma 'na zewnatrz' mailem nam na przyklad...

--
= krap.pl =

77

Odp: Wiki

To zapodajcie instrukcję na Wiki co i jak.

: 404. Stopka not found

78

Odp: Wiki

dodalem. chcesz tez byc wrzucaczem?

--
= krap.pl =

79

Odp: Wiki

nie...
ja myślę, że na razie będę raczej :twisted:  EVIL NADZORCĄ  :twisted:
będę się czepiał, jak ludzie piszą i co, będę poprawiał, psuł, mieszał, kombinował, knuł, improwizował i konsumował.. eee. taak...

[ Dodano: Sob Gru 11, 2004 12:52 am ]
Aha, z Dyskusja:Obsługa Atariki
Co do obrazków to Dely i Krap podajcie swoje emaile (no dobra, Krap podał) na stronie Wikipedysta:, i stwórzcie szablony do łatwego wstawiania plików, żeby np. można było napisać {{img:reditus.png}} i wyświetlił się obrazek, {{exe:reditus.atr}} i wyświetliła się ikonka Atari800Win z linkiem do pliku, {{sap:porazka.sap}} itp. Mogę pomóc, jak wrzucicie gdzieś przykładowe pliki (lokalizacja musi być JEDNAKOWA DLA WSZYSTKICH PLIKÓW W KATEGORII, tzn przynajmniej początek, np możliwe są podkatalogi. --Eru 00:51, 11 gru 2004 (CET)

: 404. Stopka not found

80

Odp: Wiki

oke. odpisalem ci tam tez, ale dam jeszcze tu: wrzucilem kilka obrazkow do /img, dolozylem je w formie ordynarnych urli przy niektorym sprzecie (830, 835, 850, 1010). jakbys sprokurowal sliczny templat, to pozamieniam na templaty. :>

--
= krap.pl =

81

Odp: Wiki

zrobione szablony: img, imgfr, imini oraz SAP :)
popracuj ciut nad strukturą katalogów dla plików.
I może zrób mini stronkę z poziomu której można Ci/Delyemu wrzucać pliki?
Ogólnie, szablony są fajne. Mam nadzieję, że ludzie zaczną ich używać :) I projekt jeszcze przyspieszy :)

: 404. Stopka not found

82

Odp: Wiki

mialem cos w weekend dlubnac, ale zaniemoglem - leb mnie nasuwal przepoteznie, w dodatku musialem uprzatnac troche gratow...
dlubne dzis pewno, bo po wizycie w pracy bole ustaly jak reka odjal.

[ Dodano: 14.12.2004 21:31:03 ]
zamiast budowac wymyslne protezy usiadlem nad uruchomieniem uploadu i wydaje sie, ze teraz jest bezpiecznie. testowac. :)

--
= krap.pl =

83

Odp: Wiki

Atariki dziala juz troszke i dochodze do wniosku, ze sie robi straszny burdel. Po kolei w czym:
- w kategorii z ludziami ksywy nie sa oddzielone przecinkami a w kategorii grup tak. Nieladnie to wyglada IMHO. Po prostu chodzi mi o ustandaryzowanie jakies glownych kategorii
- upload plikow - fajnie ze jest, ale narazie fajne to jest do obrazkow. Jak uploadnalem ATRa to i trzeba wejsc na jego podstrone zeby kliknac wlasciwy link do sciagania. Albo linkowac bezposrednio, ale to utrudnia edycje
- proponowalbym przeprowadzic jakas standaryzacje szablonow oraz uradzenie jakie jeszcze szablony warto by dodac

Narazie tyle...

84

Odp: Wiki

burdel jest indeed.
proponuję sprokurować 'wzorcowe' strony o
- demie
- człowieku
- grupie
- party
I wpisać je do reguł Atariki.

I upload sux.

: 404. Stopka not found

85

Odp: Wiki

z tego, co sie zorientowalem, to mediawiki ma tylko taki sposob uploadowania - bo przeznaczony jest przede wszystkim do trzymania obrazkow, a nie bazy filezow. oczywiscie, moge czegos nie wiedziec, bo dokumentacja do mediawiki jest w formie kiepskiej do czytania w calosci, bo wlasnie w formie wiki ;) a w dolaczonym konfigu nie ma wszystkich opcji, na jakie wiki reaguje, trzeba dodatkowe stringi wyciagac z tego wikulca-doca.

lepszy chyba taki upload od manualnego, ale owszem, templaty wtedy kiepsko sie beda tworzyc, bo trzebaby dolaczac do templatu rowniez ta 'sciezke', co on tam ja generuje.

ktos lepiej obeznany z mediawiki ma lepszy pomysl na rozwiazanie uploadu?

--
= krap.pl =

86

Odp: Wiki

To umożliwić upload tylko obrazków, a reszta w postaci linków bepośrednich na Azbestowni, bądź wherever. :)

[ Dodano: 15.12.2004 13:11:24 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

87

Odp: Wiki

Albo zrobić niezależny malutki mechanizm do wrzucania, np:
http://homepages.cwi.nl/~marcin/a8/upload.html
I to by wrzucało gdzieś na serwer krapa. Zrobiłoby się mini skrypt w php który by to robił (i np sprawdzał, czy nie overwritujemy pliku).
I wystarczyłoby kazać ludziom używać tego+szablonów i już.
Mogłoby też automagicznie rozdzielać pliki w podkatalogi ze względu na nazwę, datę lub cokolwiek.

A linki do Azbestowni powinny też być zszablonowane, tak jak do Pouetu. I inne strony też (co najmniej atari.online.pl).

Aha, i fajnie by było mieć ASMĘ rozpakowaną, coby można było muzyczki linkować :)
jak na stronie [[X-Ray]]

: 404. Stopka not found

88

Odp: Wiki

Albo zrobić niezależny malutki mechanizm do wrzucania, np:
http://homepages.cwi.nl/~marcin/a8/upload.html
I to by wrzucało gdzieś na serwer krapa. Zrobiłoby się mini skrypt w php który by to robił (i np sprawdzał, czy nie overwritujemy pliku).
I wystarczyłoby kazać ludziom używać tego+szablonów i już.
Mogłoby też automagicznie rozdzielać pliki w podkatalogi ze względu na nazwę, datę lub cokolwiek.

a masz juz jakis taki? albo jakies proto? ja chetnie go ustawie gdzies. i wtedy mozna ograniczyc na wiki upload tylko do obrazkow (gif, jpg, bmp).

--
= krap.pl =

89

Odp: Wiki

od paru ładnych lat nie piszę w php, ale co to dla kogoś kto pisze :)
kiedyś takie rzeczy pisałem, ale mi się teraz nie kce uczyć php na nowo :D

: 404. Stopka not found

90

Odp: Wiki

Kolega nie przesadza. ;) PHP nie poszedł aż tak do przodu, by trzeba było sie go uczyc od nowa dla takie prostej rzeczy. Wystarczy pamiętać, że zmienne mają odwrotnie niż w Basicu '$' na początku. :)

[ Dodano: 15.12.2004 14:26:19 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

91

Odp: Wiki

no to na razie nie bedzie - przynajmniej nie do SV, bo ja nie pisze w php, a nauczyc sie w stopniu podstawowym wystarczajacym do realizacji tego zadania co prawda mozna jak sadze szybko, ale nie bede mial chwili przez te dwa dni, zeby to zrobic.

--
= krap.pl =

92

Odp: Wiki

Ja mam gotowy, dziala z Baza Plikow. Jak narazie sie sprawdza. Jakby co to podrzuce komu trza ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

93

Odp: Wiki

No wlasnie. Mysle, ze mozna przystosowac ten uploader do atariki.

94

Odp: Wiki

doskonale. dely, jakbys mogl, to podeslij mi ten uploader (albo wskaz :)) i opisz pokrotce, co i jak sie mu aplikuje, to moze go dzis bardzo pozna noca obtestuje i jak bedzie git, to uruchomie.

--
= krap.pl =

95

Odp: Wiki

Proponuje, zeby na stronie głównej Atari Area wrzucić baner projektu Atariki oraz moze link w dziale Network. Mysle, ze przysporzy to projektowi tworcow.

96

Odp: Wiki

Czesc Ararowcy !
Wita was Darek z Iron Soft :)

97

Odp: Wiki

Ja juz jestem PCtowcem od 15 lat ale widze, ze moje softy jeszcze kraza. Jak bedzie jakies emulator Atarynki pod PC i jakies fajne pomysly, to mozemy cos fajnego zakodowac :)

98

Odp: Wiki

Moze na dobry poczatek udziel wywiadu i objasnij jak bylo za dawnych lat.... ;-)

A w obiegu sa/byly  "Iron Debugger", "Iron Hacker", "Podróze po Polsce" i "Perkusja".

Haslo w Atariki o sobie samym juz masz. ;)

99

Odp: Wiki

ironsoft napisał/a:

Czesc Ararowcy !
Wita was Darek z Iron Soft :)

No siema, fajnie ze wpadles ale na przyszłośc pisz w odpowiednim podforum i w odpowiednim topiku.
A kolega dracon mógłby wskazać drogę i dopiero tam się umedialniać :) <no offence intended>