26

Odp: !!! IDE Hard_Drive interface !!! .... for sale??

No to ja też się pisze na jeden gotowy egzemplarz.

A może by tak wszystkim chętnym udostepnic schemat i soft (tak jak to jest w przypadku SIO2IDE).

27

Odp: !!! IDE Hard_Drive interface !!! .... for sale??

Schemat, rom itd jest (z czego pamiętam) na Vascowych płytkach, jeśli tego tam nie ma chętnie udostępnie source wnętrzności tegoż oto ustrojstwa, lub podeśle do VSX to będzie na najbliższej edycji CD.
JIL4ever!!!

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

28

Odp: !!! IDE Hard_Drive interface !!! .... for sale??

To ja poprosze "caly zestaw" na maila irekp@cuprum.com.pl
Umieszcze calosc na AIM'ie i kazdy kto bedzie chcial, to sobie sciagnie i zrobi (jak potrafi)

29

Odp: !!! IDE Hard_Drive interface !!! .... for sale??

Oki, daj mi tylko chwilke na znalezienie zawartości romu; jeśli się nie znajdzie to zrzuce to na programatorze, lecz potrwa to kilka dni, bo do pgm dorwe się pod koniec tyg.

JIL4ever!!!

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

30

Odp: !!! IDE Hard_Drive interface !!! .... for sale??

ale brak systemów operacyjnych obsługujących 512-bajtowe sektory sprawił, ze ów pomysł porzuciłem.
Może ktoś taki system kiedyś napisze?....

A może po prostu zapisywać tylko pierwsze 256B a drugie spisać na straty? Co prawda połowa pojemności idzie w krzaki ale przyrost na prędkości będzie widoczny.

31

Odp: !!! IDE Hard_Drive interface !!! .... for sale??

... Co poniekąd jest też rozwiązaniem, bo i tak przy partycjach po 16MB(*16/Master+16 Slave) dało by to łącznie po 512MB na każdy HD. Tak czy inaczej zawsze (prawie) część dysq trzeba spisać na straty - mam dla przykłądu HDD 810MB z czego i tak "zobacze" 256MB ... Że tak powiem kosztem "straty" następnych 256MB lepiej jest przyspieszyć "nieco" komunikację komp - HDD. Teoretycznie transfer powinien przedstawiać się następująco: 75kB/sec. Antic ON, 100kB/sec. A. offf;-). Hmmm tylko kto się tym pobawi?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info