51

Odp: Czy to wykonalne?

Pinek: Duddie chyba cię uprzedzi:. Właśnie kazał siem na forum zapytać ilu byłoby chętnych, bo będzie zamawiał u producenta te cacka

jak bedzie zamawial, to niech zamowi i dla mnie komplet: W65C816S8PL i
W65C22S8PL-14.

jak tyle chetnych, to i cena powinna spasc znakomicie ponizej tych 50zl, bo sziping sie lepiej rozlozy.

--
= krap.pl =

52

Odp: Czy to wykonalne?

no.... cóż ja też siem piszę na  :lol:  tą 14 mega róólo hercówke  :lol:

[ Dodano: Pią Sty 07, 2005 10:10 ]
zara mnie któryś  zezwie, ale co to jest W65C22S8PL-14 ?? To jakiś następca 6502 ???

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

53

Odp: Czy to wykonalne?

Jest to uklad VIA (6522) troche podobny do PIA. Ma chyba 2 porty IO i timer. W karcie ma byc taki uzyty, wiec trza go tez zamowic.

54

Odp: Czy to wykonalne?

:D :D :D

6522 - Jacek Żuk założył mi to w kompie - :D :D jako trzecie PIA :D tera kojarze - wydawało mi siem znajome :D Zdaje się, że 6522 jest w C= użyty jako "ich" PIA. Ma 16 rejestrów 2 Porti I/O (jak PIA), 2 Liczniki, rejestr przesuwny, rejestry kontrolne, przerwania i takie tam - fajna sprawa - to takie PIA z większymi możliwościami. :D
NAwet mam skserowany dokładny opis - dzięki p. Jacku - tera siem przyda :D - choć nawet niewiem do czego użyto go w tej karcie :D

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

55

Odp: Czy to wykonalne?

Też chętnie zapiszę się na komplecik.

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

56

Odp: Czy to wykonalne?

dajcie jakiś link grzybierzom - to nie uwierzą - co tu się dzieje. .:D:D ::

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

57

Odp: Czy to wykonalne?

Jeśli procek ma mieć 14 Mhz to prawdopodobnie uda się napisać player do Sidów grający z max częstotliwością jaką się da - w tej chwili gra z 15625/2 czy co 2 linie rastra - przy założeniu że jest włączony ekran - gdyby go wyłączyć to prawdopodobne jest że co 1/2 lini można ogdrywać próbki co daje jakieś 31 khz samplerate (problemem jest DMA)- czyli częstotliwość odtwarzania realna wyniesie 16 khz - i tak jest to za dużo dla sida !!!!! Sid ma z tego co pamiętam 11-12 khz max !

Takie testy już przeprowadzałem na kontrolerze zbudowanym na 4.5 Mhz 6502 gdzie udało mi się osiągnąć 28-32 Khz z mixowaniem i generacją szumu softwarowego.

Zakładam że przy 14MHz jest realne nawet użycie na wszystkich kanałach filtrów softwarowych a nawet modulacją 1 kanału drugim.

Problem jest taki że musiałbym mieć taką dopałkę.
 
Pasiu: czy testowałeś Sid playera na dopałce , no i najważniejsza rzecz - co z przerwaniami IRQ i NMI ?

58

Odp: Czy to wykonalne?

jakoś tak po kościach czuję, że karta ta wygra ABBUC'a Hardware innowation (czy jakoś tak) :D :D :D

[ Dodano: Pią Sty 07, 2005 12:12 ]
hehe. pokazałem to swojemu bratu - zagorzały grzybowiec.... stwierdził, że gdyby taki 65c816 miał zegar z 500Mhz, to by mojego Athlona 3.2 w kosmos wywyalił  :twisted: - biorąc pod uwagę przyrost mocy do częstotliwości zegara  :lol:  :lol:  :lol:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

59

Odp: Czy to wykonalne?

NAwet mam skserowany dokładny opis - dzięki p. Jacku

zrobilbys dobry uczynek i umiescil go w atariki? :>

--
= krap.pl =

60

Odp: Czy to wykonalne?

krapik: co i jak  :?:

:idea:  bo ze mną to ajk z dzieckiem ...  :lol:  za rączkę i do baru  :!:  :!:  :!:   :lol:  :lol:  :lol:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

61

Odp: Czy to wykonalne?

atariki.krap.pl

nasza atariareowa biblioteka informacji o atari.

kazdy po zalogowaniu sie moze kontrybuowac (warto przeczytac najpierw artykuly o tym, jak dodawac), dodawac, rozszerzac, no i czytac. :)

--
= krap.pl =

62

Odp: Czy to wykonalne?

gnąć 28-32 Khz z mixowaniem i generacją szumu softwarowego.

Zakładam że przy 14MHz jest realne nawet użycie na wszystkich kanałach filtrów softwarowych a nawet modulacją 1 kanału drugim.

No to widzać, że w życiu nie robiłeś filtrów... kernel z przyzwoitym zboczem to conajmniej kilka mnożeń ... a na 65c816 którego architektura raczej nie da się porównać do DSP to będzie koszmarnie wolne. Na Amidze z 68040/40Mhz ledwo to działało (na 44.1Khz) ...

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

63

Odp: Czy to wykonalne?

Na razie potrzebuje jednego małego programiku, umożliwiającego wpisanie czegoś do dowolnej komórki z zakresu 16MB...

Proszę bardzo. Lepiej, żeby działały dobrze, bo przesłać nową wersję nieprędko będę mógł  ;)

KMK
? HEX$(6670358)