1

Temat: demko ze spiewajaca glowa ...

bardzo dawno temu widzialem takie calkiem sympatyczne demko na atari. glowa spiewala i pokazywala jezyk. zdaje mi sie, ze byla to jakas kompilacja demek na dysku, ale nie wiem.
czy ktos sobie cos przypomina ?

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

2

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

spiewająca głowa ?? puki co pamiętam obracającą się głowe  w demku Sheol

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

3

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

Spiewajacej nie pamietam za to do konca zycia utkilo mi w pamieci demo ze zlowrogo gadajaca glowa lysego dzikusa, podem z tanczaca laska z comody - Das-Omen   brrrrrr... - ale fajna muza

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

4

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

To bylo jedno z BASICowych dem dolaczonych do pelnej wersji SAMa - a chodzilo w GR. 3 :) - troche kanciata ta glowa byla !

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

5

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

możliwe, że demko było w Basicu ... grafika była dość prosta, głowa była duża na cały ekran, miała kilka włosków na głowie ... :-)
melodia też się powtarzała, ale była całkiem fajna - zresztą demko również ... :-)
może teraz ktoś sobie coś przypomni ... przypominam, że to atari z lat 80'tych ...

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

6

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

Pecus: wiesz może skąd to można ściągnąć ??

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

7

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

Rastan == Krzysztof W?

8

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

Marek K. = Konop ?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

dawniej "Konop"

10

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

Marek Konopka: tak. Rastan = K.W. ... :-)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

11

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

Hihi co tam gdzie tam czemu majla nie zapodasz lobuzie?
I kiedy Asskicker 2? :)
czekamy z niecierpliwoscia :)
/eru aka lbs

: 404. Stopka not found

12

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

Asskicker 2?!?
Oj nie, to by było nieporozumienie.
Ale być może coś ugotuję jeszcze.
Być może w końcu uda mnie się zrobić demo.

13

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

Asskicker 2?!?
Oj nie, to by było nieporozumienie.
Ale być może coś ugotuję jeszcze.
Być może w końcu uda mnie się zrobić demo.

Kopę lat !!!  :)

Twoje słowa brzmią całkiem obiecująco, tylko coś słyszałem
że parę swoich efektów (np. wektorowy świat) przekazałeś komuś innemu...
Ale może zaskoczysz nas czymś zupełnie nowym...   8O

14

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

Witam!

Parę efektów rzeczywiście przekazałem Madman'owi z grupy Madteam już parę lat temu, aby przynajmniej Oni mogli z nich skorzystać i stworzyć coś
ciekawego. W tamtym czasie nie myślałem na poważnie o robieniu jakiegokolwiek dema na "malucha". Niestety do tej pory nic nie widziałem wykorzystanego, a umawiałem się z Nimi w inny sposób. Cóż - tak to już bywa.

Poza tym Marcin (Cedyn) i Michał (Muti) podsuwają mi pomysł
zrobienia dema po raz n'ty. Najwyraźniej tym razem się z Nimi
zgodzę.

Efektów które przekazałem już nie będę wykorzystywał - poza tym nie pasowały do koncepcji dema, które miałem/mam zamiar stworzyć, więc wielkiej tragedi nie ma. Mam nadzieję, że jeżeli uda się skończyć to demo, to będę mógł z czystym sumieniem powiedzieć, że
udało się stworzyć coś naprawdę ciekawego i miłego zarazem.

Jeśli chodzi o element zaskoczenia, to nie jest on dla Mnie
istotny - chodzi głównie o stworzenie czegoś, przy czym można
byłoby mile spędzić chwilę czasu.

Pozdrowienia.

15

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

Czyzby to renesans Atari ? Najpierw na party 60 osob, pozniej sie okazuje ze ktos chce gry robic, a na koniec ujawnia sie Konop :)

Ciekawe czy na nastepne party przyjedzie Liebich i Husak, a demo wystawi Pelc :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

Tak Dely, zaczną znowu "wychodzić" Tajemnice Atari, a półki w sklepach komputerowych będą "zawalone" Atarynkami i stuffem do nich...  ;)  :D  ;)  :D  ;)  :!:

17

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

a tam slyszalem ze jak dobrze pojdzie to ma sie pojawic sam Tramiel....

gep/lamers^dial

18

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

Tramiel?
czy to nie ten co w '83 niemalże zrujnował Commodore
a w '94 puścił z dymem Atari?  :twisted:

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

19

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

Wydaje mi sie, ze na Pelca wszyscy po cichu licza... :^)

20

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

Asskicker 2?!?
Oj nie, to by było nieporozumienie.
Ale być może coś ugotuję jeszcze.
Być może w końcu uda mnie się zrobić demo.

Jak widzisz, staraliśmy się z Eru, żeby nie wyszedł slideshow.
Ja wiem, że to wciąż nie jest to.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

21

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

... a na Last2002 WFMH wypuści The TOP #4

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

22

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

ostatnio jak majlowalem z husakiem to mu scena a8 zwisala :(
/eru

: 404. Stopka not found

23

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

Fox:

Owszem poprawa jest, lecz moim zdaniem tylko drobna.

Mam w planach realizację prezentacji graficzno-muzycznej o znacznie zmienionej w stosunku do poprzednich - filozofii. W filozofii tej nacisk
położony jest na przyjemny odbiór efektu wizualno- dźwiękowego. Konieczna jest spójność koncepcyjna całej prezentacji w skalach zarówno makro jak i mikro. Nie oznacza to jednak, że poszczególne części muszą
być z natury skomplikowane pod względem kodu programistycznego. Prawdę powiedziawszy bliższy jestem stwierdzeniu odwrotnemu. Moim zdaniem jedno z drugim się nie kłóci, a końcowy pozytywny efekt uzyskać można m.in dzięki: trzymaniu się założonej koncepcji, precyzji wykonania,  doświadczeniu, lekkiej dozie eksperymentu, rzetelnemu doborowi narzędzi.

Skorzystam z przykładu Naszych dem: "Numen" oraz "Asskicker", aby precyzyjniej przedstawić to, czego powinno się moim zdaniem unikać.

Przede wszystkim w demach kuleje realizacja, tzn. wykonanie technicznych i nie tylko, aspektów prezentacji. Mam tu na myśli niektóre błędy różnego ciężaru w różnych kategoriach:

- Brak klimatu, atmosfery dema - zamkniętej hermetycznej przestrzeni;
brak choćby minimalnego związku między efektami -
Przykład #1: pokazywanie na zmianę z innymi mało płynnego efektu
z mało atrakcyjną grafiką wektorową
Przykład #2: wyświetlanie na ekranie statycznego napisu "Loading and depacking" podczas prezentacji dema przez ok. 15 sekund

- Brak płynności (w szczególnośći przejść między efektami); statyka - pomimo sporej ilości płynnych efektów, poszczególne prezentowane są zbyt długo i nie przykuwają wzroku obserwatora na stałe.

- Brak ścieżki dźwiękowej, która by akcentowała efekty lub fragmenty
efektów.
   
- Brak pełnego wykorzystanie zasobów komputera:
  - przestrzeni ekranu
  - pamięci poświęconej na grafikę zamiast na kod.

Konkludując:
  Główny zarzut to brak koncepcji.
  Zostały popełnione istotne błędy - środki (efekty graficzne)
  uświęciły cel. Moim zdaniem powinno być na odwrót.
  Zarzut realizacyjny to brak płynności, ciągłości prezentacji.
   
Możnaby pisać na ten temat w nieskończoność, ale nie o to tutaj chodzi.
Chciałem wyrazić swoją generalną opinię.

Osobiście nie wymyślam nic oryginalnego. Koncepcja o której wspominałem ma swoje liczne przykłady w prezentacjach na komputerze PC, m.in:

- '96/Damage/Mekka-Symposium 2000
- Two Watermelons And One Indoor Ape/Replay/Remedy 2000
- Heaven7/???/???

Wiem, na komputerku 8-bitowym ciężko jest zrealizować te rzeczy, których sposób realizacji wytknąłem, ale jestem przekonany,
że można zrobić to w znacznie lepszy sposób, co z resztą mam zamiar udowodnić.

Do zobaczenia i pozdrowienia dla całej grupy Taquart.

24

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

He he fajnie.  Popieram w 99% te slowa. I z niecierpliwoscia czekam na efekty. Mam nadzieje ze moze w Ornecie w przyszłym roku ??

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

25

Odp: demko ze spiewajaca glowa ...

tego... Eru, zacząłeś już swoje intro?
Ja werbuję X-a do swojej ekipy!

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE