1

Temat: OSS Dos i inne szukam

Poszukuje starych wersji Atari Dos. Zależy mi na OSS Dos w dowolnych wersjach, Smart Dos, Rainbow Dos, Dos XL etc.

Najlepiej aby w Atr znalazły się pliki "Dos.sys" i "Dup.sy" (jeśli jest) oraz pliki im należne - np. format.com, edit.com itp.  8O
Nie obrażę sie na Dos II/D 6.? w różnych odmianach, np. Turbo Dos.

Szukam tego do nowej wesji plugina obsługującego Sparte i (prawie) wszystkie wersje Atari Dos.   :o

Pomóżcie. :P


Send to: pajero_pn@poczta.onet.pl

2

Odp: OSS Dos i inne szukam

ciekawe kto bedzie uzywal tych starych DOS'ow, Pajero puknij sie w czolo  :lol:

dodaj obsluge dyskietek dla systemu CPM  8O

Pajero naprawde nie musisz rozmieniac sie na drobne, zacznij nastepny projekt, do ATR Plugina zawsze bedziesz mogl powrocic, a tak piszesz go juz tylko sam dla siebie, no bo pomysl realnie kto do kurfy nedzy potrzebuje Rainbow DOS czy inne prehistoryczne badziewia

zrob wywiad srodowiskowy, dowiedz co jest ludziom potrzebne i dostosuj sie

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: OSS Dos i inne szukam

No raczej pełna obsługa ATR'ów Sparty i byłoby git. Więcej nie trza jak dla mnie egzotycznych DOS'ów  ;)

4

Odp: OSS Dos i inne szukam

tebe: nie przesadzaj, daj się wykazać pajero !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: OSS Dos i inne szukam

tebe: nie przesadzaj, daj się wykazać pajero !

no wlasnie ;]



, zacznij nastepny projekt,

no wlasnie zwiazany ze zgrywanie pliczkow zapisanych w roznych rodzajach turbo w magnecie ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: OSS Dos i inne szukam

Jacques Atr Plugin obsluguje Sparte, dyskietki 16MB itp

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

7

Odp: OSS Dos i inne szukam

Spartę, ale zdaje się tylko odczyt.

8

Odp: OSS Dos i inne szukam

podeslalem kilka dos'ow ...
A i jeszcze jedno ...autor APE ma niby podeslac dokumentacje do formatu *.pro wiec mam nadzieje ze dolaczysz obsluge tego formatu do plugina !! ;>

"wszystko się kiedyś kończy......."

9

Odp: OSS Dos i inne szukam

realizuje odczyt i zapis Sparty, od dluzszego juz czasu

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

10

Odp: OSS Dos i inne szukam

Pstryker, pisz, co podsyłasz, żeby się nie dublować? Mam trochę dziwnych dosów, parę stron multi-boota. Oweż powinny być na ftpie w zestawie Atari Forever CD (bo podsyłałem je Vaskowi). OSS OS A+ posiadam, ale bez plików dodatkowych - moja wersja Koali uruchamia się z dysku z tym dosem właśnie.

A właściwie? Oto lista posiadanych przeze mnie dosów z multiboota:

    side A - medium

- Rob C. menu maker
- DOS XL 2.35 I 1
- DOS 4.0
- Smart DOS 6.1 D
- MyDOS 4.1
- Bibo DOS 5.1 N
- Turbo DOS 5.4 A
- Super DOS by Thorin
- Super DOS - for Tygrys Turbo
- DOS 2.5 Command Processor

    side B - medium

- Sparta DOS 3.2d
- DOS 2.0 SD/DD
- Super DOS 2.9 (Top)
- Super DOS 2.9 (Happy)
- Super DOS 4.3 E
- DOS 2.5
- Top DOS
- delete m.boot
- utl options

    side C - medium

- Bibo DOS 5.1 N
- Super DOS 4.3 T (by Paul Nichols '86)
- Super DOS 2.9
- DOS II 2.5 r
- Smart DOS 6.1
- DOS 2.6 f (Atari - U.S.)
- MyDOS 4.2 C
- DOS 2.5 Command Processor

    side D - double

- Super DOS 2.9
- Super DOS 4.3 T
- Bibo DOS 5.1
- Bibo DOS 7.0 (Reuss/Kruszona)
- MyDOS 4.2 C
- MyDOS 4.50
- Smart DOS 6.1
- Top DOS 1.5

[ Dodano: Sty 17, 2005 21:04:00  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

11

Odp: OSS Dos i inne szukam

realizuje odczyt i zapis Sparty, od dluzszego juz czasu

Zapis tak... ale na dysku pece :D
"Sparta Dos tylko view i extract", chyba że jest coś nowego niż 1.2.

[ Dodano: 2005-01-18 22:02:05 ]
Pajero dodaj jeszcze obsługę BeweDOS, bo format niby taki jak Sparty, ale coś go plugin nie rozpoznaje.

12

Odp: OSS Dos i inne szukam

tak, 1.3c

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

13

Odp: OSS Dos i inne szukam

Znaczy się, w bazie plików są jakieś starocie ??? :?

14

Odp: OSS Dos i inne szukam

tak, 1.3c

No to jeszcze powiedz skad to sciagnac.

15

Odp: OSS Dos i inne szukam

http://g2f.atari8.info/

pliki HLP umiescic w katalogu z Windows'em

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

16

Odp: OSS Dos i inne szukam

ups - a 1.3 mam już tyle miechów  :oops:  :lol:  :lol: - bo nie zostałem upoważniony do rozpowszechniania.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

17

Odp: OSS Dos i inne szukam

marketing Pajerowi szwankuje, pozatym znalazl nowa prace i nie bedzie mial czasu uaktualniac cokolwiek, wiec wrzucilem ostatnia jaka przyniosl

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

18

Odp: OSS Dos i inne szukam

Znowu TeBe się wychylił - wysłał soft bez mojej wiedzy. Jakby co, to choć pracuję - to nocki mam wolne :) - jeśli nie liczyć igraszki [cenzored] z żonką, zostaje mi jakieś dwie godziny na sen ;) oraz ranek na kodowanie.

Co do wersji 1.3  ----- Ci co ściągneli - niech lepiej nie używają - ma błędy przy tworzeniu Atr dla Dos 2 i Sparty. Żle inicjuje dyskietki Dos 2.5 Dos II/D 6.x i inne głupie błędy.

Wersja 1.4 będzie po feriach - ca. 15 luty......

[ Dodano: Pon Lut 28, 2005 18:18 ]
Tak jak zwykle oglaszam delay w wydaniu softu.
Obecnie plugin obsluguje 48 rodzajów dosów i to jest stanowczo za mało.... więc szukam:

OSS Dos 1.2 i podobne
Rainbow Dos koniecznie z możliwościa zainicjowania dyskietki
Mach Dos i w różnych wersjach
Sparta Dos 3.2 po za wersjami d,f,g
BW Dos po za wersjami 1.0 i 1.3

Czy macie jakieś inne dosy prócz: AnticDos4.0, BiboDos 5.1;6.4;7.0, Dos20s;25;40;931;XL; DosIID61 i 64, Mydos3.8;4.1;4.2C;4.50;4.53,
SmartDos64; Super Dos2.9;4.3, TurboDos15;2.0;2.5;3.0, TopDos1.1;1.5, TurboCopy54, DosUtilites26f....  :?:

19

Odp: OSS Dos i inne szukam

Czy macie jakieś inne dosy prócz: AnticDos4.0, BiboDos 5.1;6.4;7.0, Dos20s;25;40

A AnticDOS 4.0 i DOS 4.0 (także znany jako QDOS o ile mnie pamięć nie myli) - to nie jest to samo?

Poza tym istnieje jeszcze DOS 3.0 (nie, nie mam, ale na pewno ktoś ma).

Jakbyś mi mógł podrzucić jakieś info (ewentualnie URL) z opisem filesystemu AtariDOS 3.0 i AtariDOS 4.0, to byłbym głęboko wdzięczny  ;)

KMK
? HEX$(6670358)

20

Odp: OSS Dos i inne szukam

drac030 napisał

A AnticDOS 4.0 i DOS 4.0 (także znany jako QDOS o ile mnie pamięć nie myli) - to nie jest to samo?

Nie. Dos4.0 obsługuje FS,FM,FD, a AnticDos4.0 FS,FM oraz FE (external medium).

Dos 3.0 - musze to sprawdzić - zajmuje cale 256b na katalog.

FileSystem Dos 4.0 - jest zgodny z Dos2.0s i Dos2.5 (choć jeszcze to sprawdzę).

[ Dodano: Pon Lut 28, 2005 19:19 ]
A o QDOS to nie słyszałem.... :?:

21

Odp: OSS Dos i inne szukam

Dos 3.0 - musze to sprawdzić - zajmuje cale 256b na katalog.

To raczej wątpliwe zważywszy, że DOS 3.0 wedle mej wiedzy w ogóle nie obsługuje podwójnej gęstości, tylko co najwyżej średnią, a jednostką alokacji, jaką się posługuje, jest 1 kilobajt (8 sektorów po 128 bajtów).

FileSystem Dos 4.0 - jest zgodny z Dos2.0s i Dos2.5 (choć jeszcze to sprawdzę).

Mam na myśli DOS, który zgłasza się następująco:

DOS 4.0 COPYRIGHT 1984 BY MICHAEL BARALL

Jest to DOS wydany przez Antic, wszelako jest to AtariDOS 4.0 - tyle że "niedoszły". Obsługuje gęstości do 360k, a filesystem jest zdecydowanie niezgodny z DOS 2.0 ani niczym mi znanym. Dlatego chciałbym coś o tym poczytać (ten DOS ma helpa, jednak informacji o strukturze filesystemu tam nie znalazłem).

KMK
? HEX$(6670358)

22

Odp: OSS Dos i inne szukam

Miałem kiedyś skserowaną instrukcję DOS 3.0, ale oczywiście o filesystemie ani słowa. Miał wbdowaną opcję konwersji plików z DOS 2, ale w drugą stronę już nie? Instrukcji mogę poszukać.

[ Dodano: Nie Lut 27, 2005 22:59  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

23

Odp: OSS Dos i inne szukam

Do DOS 4.0 powinieniem mieć gdzieś konwerterek - można za jego pomocą pod dowolnym innym dosem przekopiować pliki zapisane pod 4.0. :D  A sam DOS 4.0 był pisany specjalnie dla Atari 1450XLD, powinien mieć gdzieś też obsługę równoległej stacji dysków, którą ten model miał na wyposażeniu.  :) 

Draco, chcesz może procedurki nowego urządzenia dla tej stacji?  :D

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

24

Odp: OSS Dos i inne szukam

Draco, chcesz może procedurki nowego urządzenia dla tej stacji?  :D

Pytanie  :D

Konwerter też  ;)

[ Dodano: 07.03.2005 18:56:06 ]

A o QDOS to nie słyszałem.... :?:

No, to jest właśnie QDOS aka DOS 4.0 - to o czym piszę ja i o czym napisał Voy. Zgłasza się jako DOS 4.0 (i ma menu w klasycznym stylu DOS-a 2.5, ale nie tylko), ale na dyskietce nazywa się "QDOS.SYS".

I szczerze mówiąc, jest to jedyny DOS 4.0 na Atari, o jakim słyszałem do tej pory. Ale z tego, co ty napisałeś, wnioskuję, że musi istnieć też jakiś inny DOS 4.0. Mógłbyś podrzucić snapshota (albo ATR-a)?

[ Dodano: 09.03.2005 10:36:22 ]
A tu sam DOS

KMK
? HEX$(6670358)

25

Odp: OSS Dos i inne szukam

Poszukiwania konwerterka trwają...   ;) Postaram się podesłać w przyszły poniedziałek, bo dopiero wtedy będę na sieci.   :D

[ Dodano: Pon Mar 14, 2005 2:17 pm ]
DOSki (te dodatkowe) znajdziecie tutaj: http://pasiu.krap.pl/voy/DOSy_atarowskie.rar . Wygrzebałem chyba wszystkie możliwe DOSy, których nie ma Pajero ;) .

W linkach są handlerki nowych urządzeń, DOS 4.0 (inny, ale też QDOS) oraz konwerter z DOS 4.0 na dowolny inny.

W pierwszym podkatalogu w archiwum z handlerkami znajdują się ROM-y z karty-córki nowojorskiej wersji Atari 1450XLD. Dwa z nich (DSKCNT6 i DSKCNT10) to różne rewizje handlera nowego urządzenia D:, a trzeci to kod dla mikrokontrolera :). Drugi katalog to komplet ROM-ów (ale bez OS-u) z wersji TONG: 1450BUSS.CTL to kod mikrokontrolera stacji dysków; 1450VHND.LER - pierwsza połówka to handler systentyzera mowy V:, a druga to handler modemu T:; PDDF5 to to samo, co w DSKCNT10 w wersji nowojorskiej, a PDDREVE to chyba rozszerzona wersja tego, co jest DSKCNT6 (też w nowojorskiej) :). Skrót o'coz oznacza "Parallel Disk Drive revision E" ^_-. Ostatni katalog zawiera zgrany kod mikrokontrolera z innego egzemplarza wersji TONG, a dokładniej z kostki nr 28.

W głównym katalogu archiwum dołożyłem jeszcze kartridż diagnostyczny z 1400XL, "1400XL Telecommunicator" (program telekomunikacyjny dla obu modeli - jest ktoś chętny do takiego przerobienia karta, by uruchamiał się na zwykłej Atarce? ;) i czterokilowy ROM z handlerem syntetyzera mowy i modemu (różni się znacznie od podobnego w wersji TONG 1450XLD).

Dodatkowo docki do tych urządzeń:

Modem w 1400XL
Syntetyzer mowy
Instrukcja do 1400XL Communicator
Różne notki o 1450XLD

oraz inne:

Handlerki nowych urządzeń z 1400XL i 1450XLD
DOS 4.0 (QDOS by Atari)
Konwerter z DOS 4.0 na dowolny inny

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie