26

Odp: OSS Dos i inne szukam

W załączniczkach są handlerki nowych urządzeń, DOS 4.0 (inny, ale też QDOS)

No i dobrze, bo ten mój - właśnie spostrzegłem, jak się chciałem nim pobawić - jest jakiś trefny. Np. wybranie formatowania z menu daje odpowiedź "ERROR 146" (no function in device handler - jak na DOS, to to jest dość zabawna odpowiedź), a poza tym są też inne problemy...

KMK
? HEX$(6670358)

27

Odp: OSS Dos i inne szukam

Po dodaniu załączników coś nie chciało ich wyświetlić, to dałem je na FTP... :)   W twojej wersji w tekstach były też $FF zamiast literek (znaczy się w DOS-ie) :) .

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

28

Odp: OSS Dos i inne szukam

W twojej wersji w tekstach były też $FF zamiast literek

A tego nie zauważyłem. Gdzie te $FF-y? W helpie?

KMK
? HEX$(6670358)

29

Odp: OSS Dos i inne szukam

Tak. Jak porównywałem twojego DOS-a po wyciągnięciu z DCM z moją kopią pod Hex Workshop, to on właśnie tam pokazał różnice. :) Sprawdź te linki, co dałem po poprawieniu posta ;)....

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

30

Odp: OSS Dos i inne szukam

A jaka jest różnica pomiędzy DOS 4.0 (Atari - nie Michael Barral) "w linkach", a tym w archiwum z wszystkimi?

[ Dodano: 14.03.2005 16:34:11 ]
PS. QDOS "mój" i QDOS "twój" to jest identiko to samo. Różnią się tekstem w zajawce, oraz tym, że "twój" działa.

[ Dodano: 16.03.2005 15:08:32 ]

To jest ciekawe, bo na pierwszy rzut oka widać, że handlery stacji dysków to nie są normalne ROM-y PBI. Nie ma typowego nagłówka ze znacznikami itd., a poza tym wyglądają mi na stronicowane po 256 bajtów.

KMK
? HEX$(6670358)

31

Odp: OSS Dos i inne szukam

Gdzieś mi się jeszcze walają ;) romki "new device" od niedoszłych kart do Atari 1090 - podesłać? :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

32

Odp: OSS Dos i inne szukam

Proszę o zasyłanie wszystkiego co ma wspólnego z dosami:

pajero_pn@poczta.onet.pl

Moja wersja Dos 4.0 jest dość standardową wersją Dosu 2.5 rozbudowaną o double.

Ciągle poszukuje:
Dos XE; DosIII 1.0; Mach Dos; Oss Dos 1.2 i 2.0; RainbowDos;

Ponadto, dziękuje za tak szeroki odzew.

[ Dodano: Pon Mar 21, 2005 17:17 ]
PS. wszystkie dosy dołącze ofkoz do plugina.

33

Odp: OSS Dos i inne szukam

Pajero, link do rarka z DOSami jest na poprzedniej podstronie :). Dam go też tutaj: http://pasiu.krap.pl/voy/DOSy_atarowskie.rar .

Jest tam i DOS XE 1.00 (zgrany z oryginalnej dyskietki), dwie wersje RainbowDOS-a (niestety bez możliwości inicjalizacji) i DOS III...  8)  :D

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

34

Odp: OSS Dos i inne szukam

"Kruca bomba, ale tego..."

Chlip, chlip.... wzruszyłem się. Dzięki  :P

35

Odp: OSS Dos i inne szukam

Posłałem do Pajero: Super DOS 3.7t - był na moich dyskietkach do TOMS-a i Mach DOS XL. Mogę wysłać jeśli ktos ma to ochotę gdzieś umieścić.
Na dyskach do TOMS-a było też coś takiego jak MyDOS 4.5T nie wiem co to jest za ufo, ale to jest ogólnie dostępne.
Mam też jakąś wersję Super DOS 2.9 ale na liście są dwie i nie wiem którą - pod emulatorem bardzo wolno się wczytuje więc zakładam że US. No i ten Super DOS do Tygrysa.
W tym RARze z dosami przydały by się te które ma Pajero a w RARze ich nie ma...

36

Odp: OSS Dos i inne szukam

To ja poproszę...  :D Przyda się do kolekcji. U siebie znalazłem Super DOS 5.1 i 2.E  :?:  ;) ...

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

37

Odp: OSS Dos i inne szukam

hej!

Czy udało się komuś doprowadzić do działania plugin tak aby inicjalizował dyskietki wybranym dosem? Mi mimo wszelakich kombinacji nie udaje się to. Plugin cały czas wypisuje "Brak pliku .ini". Plugin w wersji 1.4beta a total commander w wersji 6.56.

pozdrawiam
Seban

38

Odp: OSS Dos i inne szukam

nie udało sie, ogólnie Pajero przekombinował jak ma to w zwyczaju, obecnie zajmuje sie edycja punktów dla auto-mapy gps, tak ze plugin i soft do atari lezy odłogiem

aby ominac błedy plugina Pajero, najpierw nalezy stworzyc ATR-a bez inicjalizowania, a nastepnie przy pomocy plugina dograc jakis DOS.SYS, wtedy ATR zostanie automatycznie zaincjalizowany

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

Odp: OSS Dos i inne szukam

To ja jeszcze dodam ten link, moze cos z tego, co tam jest, przyda sie pajero:
http://atari.online.pl/v01/index.phtml? … b=7.+DOS-y

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

40

Odp: OSS Dos i inne szukam

wow.  Temat żyje.  A jeśli są zainteresowani pluginem....muszę więc to poprawić.

Projekt dla AutoMapy XL już właściwie zakończyłem.

PS. A może zrobić coś ala wtyczka dla całego systemu plików - wtedy można by obyć się bez TotolCommadera.... PYTANIE: ktoś już coś podobnego robił ?

Ciekawe: a ilu z Was używa plugina ?

Ostatnio edytowany przez pajero (2007-04-09 20:24:02)

41

Odp: OSS Dos i inne szukam

Ja używam

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

42

Odp: OSS Dos i inne szukam

Ja także

I Ty zostaniesz big endianem...

43

Odp: OSS Dos i inne szukam

hej!

Ja używam... ale generalnie to wolę FAR-a i Total Commandera zainstalowałem tylko po to aby używać twojego plugin-a :)
Pomysł z wirtualnym system plików jest po prostu świetny! (mieć ATR-a podpiętego jako napęd w systemie to moje marzenie)
także trzymam kciuki! Plugin jest po prostu wygodny, byłoby super aby powstała finalna wersja!
A cudo które pozwoliło by podpiąć ATRa jako napęd w systemie byłoby powalającą możliwością :)

TeBe: dzięki za radę, działa wyśmienicie :D

pozdrawiam
Seban

44

Odp: OSS Dos i inne szukam

widac trzeba Pajero bardziej adorować :)

ja tez uzywam, wole plugin niz odpalac dodatkowy program a tam klikac po buttonach

p.s.
popraw plugina Pajero, a systemu nie ruszaj bo nie wstanie

Ostatnio edytowany przez tebe (2007-04-09 22:21:43)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

45

Odp: OSS Dos i inne szukam

ja używam od samego początku - i w zasadzie przez ten plug'in odpuściłem przeprowadzkę na linuxa :)- po prostu nie ma pod pingwina równie wygodnego narządu. Choć nie mówię, ze zawsze działa bez problemów. No ale ogólnie działa :) -

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

46

Odp: OSS Dos i inne szukam

I ja również używam, bardzo często.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

Odp: OSS Dos i inne szukam

Pin: Total Commander bez problemu chodzi pod Linuxem :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

48

Odp: OSS Dos i inne szukam

Pajero, czy istnieje jeszcze możliwość dodania formatu DOS XE do plugina? Szukam softu (i ogólnie sposobu) na przegranie danych z dyskietek w tym formacie na dyski zgodne z DOS 2, ale jak na razie nic z tego nie wychodzi... :/

W załaczniku formatter autorstwa sup8pdct z AAge do dyskietek w tym DOSie.

EDIT:
Usunąłem technikalia; umknęło mi, że Draco dodał je do Atariki.

Ostatnio edytowany przez voy (2015-02-05 23:11:37)

Post's attachments

dos_xe_fixed2.atr 90.02 kb, liczba pobrań: 4 (od 2015-02-05) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

49

Odp: OSS Dos i inne szukam

Czyli interesuję się extract....

Plugin pisałem na sztywno pod AtariDos, a obsługa SDX odbyła się przez protezowanie.
Już rok temu naniosłem poprawki do wersji 1.9 po trzy letniej przerwie w pisaniu tego softu ..... i wylazły inne babole.
Teraz, po 4 latach tego molocha nie chcę poprawiać / usprawniać.

50

Odp: OSS Dos i inne szukam

Ok, rozumiem.

A czy mógłbym cię poprosić o mini-toola, obsługiwanego choćby z linii komend, który mógłby wydobywać pliki zapisane w tym formacie? W Sieci brak jakichkolwiek narzędzi na to pozwalających. Istnieje tylko handler A:, który pozwala na skopiowanie plików z dysku w DOS 2 na DOS XE - w drugą stronę już niestety się nie da. :( (Error #168)

Ostatnio edytowany przez voy (2015-02-06 00:21:42)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie