51

Odp: OSS Dos i inne szukam

Cóż, po starych znajomościach, nie obiecuję...
A ile MB jest danych do wyciągnięcia?

52

Odp: OSS Dos i inne szukam

@voy: a opcja "allow DOS 2.0 access nic nie daje?

Sikor umarł...

53

Odp: OSS Dos i inne szukam

@Pajero: dysk 360kB znajomego sformatowany na 40DS/DD (pod XF551). Mam zgrany obraz do .ATR.

@Sikor: handler A: jest uproszczony do minimum. Działa w nim tylko odczyt z DOS 2.x, bez zapisu i czegokolwiek innego.

Kiedyś gdzieś znalazłem wyciągnięty przez kogoś jakimś sposobem plik handlera z dyskietki systemowej DOS XE. Nie wiem, jak on to zrobił. Może udałoby się go rozbudować o pozostałe funkcje (zapis, sprawdzenie katalogu itp.)? Może ta droga lepsza?

Post's attachments

DOS2.SYS 2.71 kb, liczba pobrań: 2 (od 2015-02-06) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

54

Odp: OSS Dos i inne szukam

@voy: zapodaj atr-a do zgrania, jak możesz.

Sikor umarł...

55

Odp: OSS Dos i inne szukam

Ok, coś wykombinowałem. Najpierw okazało się się, że emulatorowy handler H: też nie pójdzie - ani pod AltirraOS HLE, ani pod Atari800, co jest raczej dziwne. O_o Rzutem na taśmę spróbowałem jednej rzeczy i okazało się, że poszło. Otóż pod opcją kopiowania plików działa handler magnetofonu. :) Odpaliłem obraz pod Atari800, zamontowałem pusty plik .CAS i... udało się. Potem Turgen System do wyciągania danych, no i jakoś idzie, mozolnie, bo plików dużo.

Metoda mało wygodna, ale działa. Choć przydałoby się jakieś narzędzie na przyszłość. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

56

Odp: OSS Dos i inne szukam

Voy, zapytaj może phaerona na AAge w wątku Altiry, może się pochyli nad problem?