1

Temat: Dioda wskazujaca zwis kompa

Wiem, wiem, kiedys byla juz o tym mowa (sam o to pytalem  ;) ), ale po pierwsze nie moge sie do tego watku dokopac, a po drugie - z tego co pamietam to i tak nikt nie podal tam gotowego przepisu.

Zapyta niejeden: ale osso chodzi? O diodke zapalajaca sie w momencie zwisu komputera. Wiem, ze ktos to ma. Ale czy ten Ktos moglby zdradzic tajniki owego ustrojstwa?  :D

2

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

Z tego co pamietam, to nalezalo wykorzystac sygnal SYNC procka (bodajze pin 7 6502). Sygnal ten informuje (chyba stanem wysokim) o pobieraniu kodu rozkazu z pamieci. Jezeli procek sie powiesi, to caly czas panuje na nim 0 (lub 1 - trza sprawdzic).

Zmontowalem to chyba Lewisowi i jakos to dzialalo...

3

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

Ooo, fajno, to juz cos. SYNC to rzeczywiscie pin 7. No to sprawdzam  :)

4

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

Słyszałem, że w dawnych minikomputerach (bodaj Odrach, czy coś w tym klimacie) rozwiązano to w ten sposób, że do wyjcia (?) procesora podłączono wcmacniaczych z głośnikiem, wprawny operator na słuch wiedział, kiedy maszyna wisi... :D

5

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

a w grzybach postawiono na wizualną prezentację zwisów (męskich) i zamiast głośniczka podłączono urządzenia zgodne z technologią Plug & Pray (for work) o nazwie BluSkrins  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

6

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

że w dawnych minikomputerach (bodaj Odrach, czy coś w tym klimacie) rozwiązano to w ten sposób, że do wyjcia (?) procesora podłączono wcmacniaczych z głośnikiem, wprawny operator na słuch wiedział, kiedy maszyna wisi...

8)  oczywiście żartujesz  8O  ??

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

7

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

Nie, poważnie piszę... Tak w każdym razie kiedyś gdzieś czytałem, a tekst był poważny... To była jeszcze era taśm dziurkowanych, więc o debuggerach nikt nie słyszał. Pomysłowość ludzka nie ma granic.

zamiast głośniczka podłączono urządzenia zgodne z technologią Plug & Pray (for work) o nazwie BluSkrins

No, u mnie akurat jest to BlackSkrin (ze złowrogimi pomarańczowymi literkami), ale to mój windows :D 98 third edition. Hehe.

[ Dodano: Sty 26, 2005 00:39:00  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

8

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

czy te pomaranczowe literki maja zwiazek z wyborami na ukrainie?

9

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

Mozliwe, w koncu to tez jakas alternatywa  :D

10

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

8)  oczywiście żartujesz  8O  ??

jest to calkiem mozliwe, kiedys robilem ekspreymenty na moim  1040 STfm z glosniczkiem przykladajac jedna jego nozke do masy komputera a druga do roznych sciezek. W roznych miejscach mialem rozne ciekawe odglosy, np mozna bylo posluchac wlasnie pracy procesora, cyklicznie powtarzajace sie odglosy w petlach itp.

Zreszta moj laptop tez wydaje dzwieki, piszczy kiedy mocno pracuje, milknie jak nic nie robie i usypia...

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

11

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

Hmm Pasiu - u mnie jakos pin ten wykazuje tendencje do ciaglego "swiecenia" sie. Czyzby nie obylo sie bez dodatkowej elektroniki?

12

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

u mnie jakos pin ten wykazuje tendencje do ciaglego "swiecenia" sie. Czyzby nie obylo sie bez dodatkowej elektroniki?

Pin? Chyba do ciągłęgo chlania, hehe. Ale poważnie mówiąc, może zmiany są zbyt szybkie, w którymś Seriousie Zenon opisał "spowalniacz przebiegów cyfrowych", czy jakoś tak... Może coś takiego trzeba by zastosować? Albo popróbuj jak Cyprian - poeksperymentować...

[ Dodano: Sty 26, 2005 12:12:00  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

13

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

Hmm Pasiu - u mnie jakos pin ten wykazuje tendencje do ciaglego "swiecenia" sie.

Masz teraz wskaznik dzialania procka. Dioda nie powinna jednak ciagle świecic tylko bardzo szybko mrugac. A jak chcesz wskaznik zwiech, to podlacza odwrotnie :).
Z dodatkowej elektroniki to chyba dalem dodaktkowo negator '04, przez ktory przepuszczalem sygnal sync.

14

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

z tego miejsca chciałem nadmienić, że nic mi się nie swieci -  :twisted:

.. a tak poza tym - niezły pomysł... powiadacie, że przez '04. Trzeba będzie spróbować.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

15

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

Ha! Dzieki! :twisted: Pierwszy raz ciesze sie z tego ze dioda NIE swieci :D Jako oprogramowanie do testu diody wykorzystalem playera sidow (wiem na ktorym sidzie sie wiesza)  ;)

Oka oka, teraz przystepuje do kolejnego etapu - dwukolorowa dioda w klawiaturze: zielona - ze dziala, czerwona - ze niet  8)

16

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

Ale czekajcie, czekajcie.. przeciez zwis komputera moze nastapic tez w innych przypadkach niz ten o ktorym piszecie..

17

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

A tego to juz Ci Xan nie powiem - poki co mam radoche z gasnacej diody przy zwisie Sid Playera - mi tam wystaarczyyy  :D

18

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

tak w sumie.. to zaspokoj moja ciekawosc i powiedz po kiego czorta robic diode sygnalizujaca zwis skoro zwis widac na zalaczonym obrazku?

19

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

to juz lepiej wykombinowac hardwerowy monitor zwisow z bardziej dokladnymi danymi zwisu niz fakt ze nastapil, dla kodera moze moglo by sie cos takiego przydac... :D  [zartuje sobie ot tak]

20

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

Juz spiesze z odpowiedzia - w moim przypadku ma to sens, gdyz w kompie mam Karin Maxi - jak wiadomo wylacza ona antica, a wiec czesto "ciemnosc widze"  :D Pare razy zlapalem sie juz na tym, ze nie tyle komp wisial, co karinka sie zamotala - i odwrotnie.  :rolleyes:

21

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

przecież urządzenie Plug & Pray o nazwie Bluskin podaje wszelkie wartości procesora, stostu, etc. to może u nas zaportujemy BluSkirina ???   :rolleyes:  :twisted:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

22

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

Blakskrin już Drac030 zaimplementował w nowym OSie dla 65c816. Objawia się, gdy np. wyjmiesz kartridż i pisze że system halted. Na razie dość ubogi w inne informacje, ale OS jest cały czas rozwijany ;)

23

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

poprosze o taki schemat. na grzybku plyta glowna mowi mi glosem jakiejs laski: system failed due to cp overclocking... gdyby cos takiego pojawilo sie na atarsi bylbym zachwycony!

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

24

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

AXE: na Falconie możesz zapodać żeby ci głosem laski mówiło "Zwei Bomben, Bus Error, System Angehalten". Jest do tego program na dyskietce systemowej.

Trub: mogę jeszcze dodać napis "Skontaktuj się ze sprzedawcą"  :D

KMK
? HEX$(6670358)

25

Odp: Dioda wskazujaca zwis kompa

AXE: tjaaa - i "click right tit-button to resume" :D :lol:

I Ty zostaniesz big endianem...