1

Temat: offtopic: mozilla pytanie

mam pytanie zwiazane z mozilla. wreszcie skonfigurowalem sobie siec w domu w ludzki sposob, czyli dzialajacy na dwoch komputerach. jeden to "serwer" a drugi "terminal". terminal laczy sie z serwerem po LANie, oba widza sie nawzajem, internet dziala na obu maszynach. do tej pory internet mialem tylko na jednej maszynie (terminalu) i laczylem sie z niej bezposrednio. od momentu postawienia LANa, mozilla co jakis czas wywala mi panel polaczenia od neostrady i chce sie przez nia laczyc (pomimo tego ze caly czas jest online i WWW odpalaja sie normalnie) ?!? szukalem w mozilli gdzie mozna to wylaczyc, ale jedyne co znalazlem to ustawienia do serwerow proxy, czyli nie to o co mi chodzi.

HELP :!: niech mi ktos powie gdzie sie wylacza ten cholerny dialer. lacze sie via neostrada przez normalny standartowy dialer windowsa xp

2

Odp: offtopic: mozilla pytanie

Czy to na pewno kwestia Mozilli? Widziałem coś podobnego na kompie z SDI, tyle że coś takiego pokazywały komunikatory. Na kompie były: GG, Tlen i Skype. Skype chciał się łączyć na starcie, mimo, że komp był w sieci. Po wywaleniu Skype'a chciał sie łączyć Tlen, a potem GG. Chętnie sam się dowiem, co jest grane...

[ Dodano: Nie Lut 13, 2005 20:36  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

3

Odp: offtopic: mozilla pytanie

Mysle, ze jest to kwestia opcji internetowych (tych w Panelu sterowania). Otworz je, zakladka polaczenia i wybierz 'Nigdy nie wybieraj polaczenia'. Pomoglo?

4

Odp: offtopic: mozilla pytanie

Dokładnie.LewiS ma racje.Postąpienie w ten sposób definitywnie załatwia sprawe.Mozilla ani inny soft nie mają tu nic do gadania,ponieważ tylko ostatnia faza połączenia staje sie ich udziałem.

gep/lamers^dial

5

Odp: offtopic: mozilla pytanie

Ogolnie to jest sprawa protokolu TCP/IP. W windowsach jest tak ze jak sie ma skonfigurowane polaczenie LAN'em do sieci i na dodatek ma sie polaczenie modemowe, to jesli podczas sesji TCP/IP przez LAN wystapi jakis blad w polaczeniu, to jest wybierane zaraz drugie dostapne polaczenie, a w tym wypadku polaczenie Dial-UP. Tak wiec jak masz polaczenie Dial-up to zrob tak jak opisal LewiS.

6

Odp: offtopic: mozilla pytanie

zgadza sie ... lewis i gepard macie racje. to bylo wlasnie to czego szukalem, a zapomnialem gdzie to sie wylacza ;)

7

Odp: offtopic: mozilla pytanie

kolejne rozwiazanie to wypieprzenie w **j calego tego neostradowego oprogramowania i kozystanie tylko z polaczenia dialup (modem dodajesz recznie kozystajac z dodaj/usun urzadzenie i plikow na dolaczonej plycie).
laczy sie pozniej jak z uzyciem zwyklego modemu (dokladnie jak to nie powiem - pare miesiecy temu calkiem zarzucilem winde...)
o ile pamientam ten sposob bylo o WIEEELE wygodniejszy niz z uzyciem tego pojebanego neostradowego oprogramowania...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

8

Odp: offtopic: mozilla pytanie

jellonek - i racja

Po pierwsze: Mam neo rozdzielone na 4 grzyby; na tym, do którego jest podłączone NEO nie mam oprogramowania dostępowego tP, - ponieważ to nadaje się do jazdy na nartach - co najwyżej. Poza tym - nie używam windowsa xp - i nie mam szczególnych problemów, a na każdym z kompów mam Mozille - i wszystko działa jak trzeba.  :twisted:

aha - przy konfigurowaniu recznie połączenia zamiast numeru dostepowego daj sobie * ... no i mam nadzieje, że sieć jest ustawiona "ręcznie", a nie kreatywnie / automatycznie :D:D:D:D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: offtopic: mozilla pytanie

niech mi ktos powie gdzie sie wylacza ten cholerny dialer. lacze sie via neostrada przez normalny standartowy dialer windowsa xp

kolejne rozwiazanie to wypieprzenie w **j calego tego neostradowego oprogramowania i kozystanie tylko z polaczenia dialup

Czytanie ze zrozumieniem rulla!

10

Odp: offtopic: mozilla pytanie

yup  :lol: