1

Temat: S2I jukebox. I prosba do Truba o poprawke.

Pisze tu, a nie bezposrednio do autora programu, bo moze ktos cos jeszcze wymysli i dopisze :). No i tu latwiej zauwazyc niz w swojej poczcie (przynajmniej ja tak mam).

Program jest swietny - ja mam go podmapowanego pod D9 i dzieki temu jest dostepny w kazdej chwili. Jednak przydalaby sie BAAAARDZO jedna funkcja.
Reset interfejsu, lub tez zaladowanie standardowej konfiguracji.
Teraz jest tak, ze po zaladowaniu jakiegos obrazu mam go do wylaczenia komputera, lub kolejnego odpalenie jukeboxsa (czyli reset + guziczek - nie musze nic wylaczac). Tyle tylko ze czasem chce juz wrocic do mojej standardowej konfiguracji, a to wymaga juz wylaczenia komputera i ponownego wlaczania (bo jukebox moglby mi podmapowac D1, ale reszte zostawia niepodlaczona), a wystarczyloby jedna literke w jukeboxie nacisnac :).

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

2

Odp: S2I jukebox. I prosba do Truba o poprawke.

No i tu latwiej zauwazyc niz w swojej poczcie

Pewnie, od razu mi się rzuciło w oczy 8O A pocztę sprawdzam zwykle co 2 lata ;)

Program jest swietny - ja mam go podmapowanego pod D9 i dzieki temu jest dostepny w kazdej chwili.

Ooo, nie wiedziałem że ktoś tego używa...

Teraz jest tak, ze po zaladowaniu jakiegos obrazu mam go do wylaczenia komputera

Konkretnie wyłączenia i włączenia SIO2IDE. Jak ktoś ma zewnętrzne (ja mam  8)) to kompa nie musi, tylko sam interfejs.

Tyle tylko ze czasem chce juz wrocic do mojej standardowej konfiguracji

SIO2IDE pamięta ostatnio używany katalog i przypisanie dysków z S2I Jukebox (lub S2I), dopóki go nie wyłączysz. Uruchamia się w zainicjowanym katalogu (np. opcją INIT w S2I) z zapisaną konfiguracją (SAVE).
W dokumentacji SIO2IDE nie ma niestety polecenia "resetu" interfejsu, czyli powrotu do zainicjowanego katalogu, chyba że jakieś nieopisane. Technicznie więc może to w tej chwili wyglądać tylko tak, że program będzie czytał katalog i szukał "..", jak nie znajdzie to znaczy że jesteśmy w root czyli "/" i to będzie nasz startowy katalog. Jak jest "..", to przejdzie do poprzedniego itd. W zależności od zagnieżdzenia będzie to chwilę trwało, ale to jedyna droga, jaka mi przychodzi do głowy. Chyba, że Marek Mikołajewski coś pomoże, hę ?

Przy okazji: Czy używaliście dwóch napędów na jednej taśmie w SIO2IDE 4.3 ? Proszę o wrażenia, bo nie wiem czy dodać odpowiednią komendę do S2I (Jukebox).

3

Odp: S2I jukebox. I prosba do Truba o poprawke.

Ooo, nie wiedziałem że ktoś tego używa...

Oj tak, tak, tak... !!!! :-)

W zależności od zagnieżdzenia będzie to chwilę trwało, ale to jedyna droga, jaka mi przychodzi do głowy.

Ale po co? Ja sam sobie chetnie zmienie katalog na glowny (czy tez inny w ktorym chce zainicjowac SIO2IDE). Chodzi tylko o wydanie rozkazu zainicjowania - to by wystarczylo, a nawet umozliwilo latwe przechodzenie miedzy roznymi konfiguracjiami interfejsu zapisanymi w roznych folderach

Przy okazji: Czy używaliście dwóch napędów na jednej taśmie w SIO2IDE 4.3 ? Proszę o wrażenia, bo nie wiem czy dodać odpowiednią komendę do S2I (Jukebox).

Mozesz dodac :) - jak juz odpale karte CF, to bedzie wlasnie jako druga na wspolnym kabelku z wewnetrznym HDD.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

4

Odp: S2I jukebox. I prosba do Truba o poprawke.

Chodzi tylko o wydanie rozkazu zainicjowania

A to co innego. Dobra, będzie :D

[ Dodano: 2005-03-01 22:33:46 ]
...i jest :D
Gwiazdka powoduje odczyt konfiguracji (CFG) z bieżącego katalogu. Może służyć do przywrócenia domyślnej konfiguracji, czyli chyba to o co ci chodzi.
Bonus ficzer: jeżeli w wybranym katalogu nie ma ATRów, wyświetla się automatycznie lista podkatalogów. Poza tym lekko poprawiony interfejs.

[ Dodano: 2005-03-01 22:38:10 ]
Tutaj mi się nie udało dodać załącznika.

[ Dodano: 2005-03-01 22:43:37 ]
Sorry, ale coś sie kfa z tym forum dzieje.
Na razie betę pobierać można stąd: http://trub.sys.net.pl/download/sdx/s2ijbox.zip

5

Odp: S2I jukebox. I prosba do Truba o poprawke.

wchodz na forum przez atariarea.krap.pl i zczysc kukizy - to takie zalecenie dla wszystkich. :) wchodzenie przez .histeria.pl moze powodowac szkaradne torsje i inne stany nieustalone.

a tak w ogole, to stryjek jakas renowacje dzisiaj robi i rozne rzeczy dziac sie moga. :)

--
= krap.pl =

6

Odp: S2I jukebox. I prosba do Truba o poprawke.

No teraz już lepiej.
W załączniku obiecany załącznik ;)

7

Odp: S2I jukebox. I prosba do Truba o poprawke.

Co prawda nie chodzi mi o program - szafę grającą "S2I Jukebox", ale o programik S2I dla SpartaDOS X. Mam zarówno SIO2IDE, jak SIO2SD (to ostatnie zdobyło już chyba większą popularność od SIO2IDE) i jedynym słabszym punktem w stosunku do SIO2IDE wydaje się być brak "podmontowywaczki" ATR-ów z poziomu linii poleceń SDX.
Czy byłoby możliwe takie spreparowanie programiku S2I (S2S? ;) ), by działał z SIO2SD? No chyba, że taka wersja istnieje?

8

Odp: S2I jukebox. I prosba do Truba o poprawke.

Czy istnieje ?  Poszukam i dam znać ;)

[edit]
Znalazłem: http://trub.atari8.info/download/sdx/S2S.ARC
SIO2SD jest trochę gorzej programowalne niż SIO2IDE, więc i opcji mniej. Wersja 0.1beta, id urządzenia $72. ZTCP nie wszystkie wersje firmware interfejsu można obsługiwać przez SIO, chyba tylko te nowsze. Nazwę ATRa przy montowaniu można skrócić gwiazdką na końcu.
Sam używam sio2sd tylko od święta więc raporty z testów mile widziane.

Ostatnio edytowany przez trub (2008-10-07 18:06:23)

9

Odp: S2I jukebox. I prosba do Truba o poprawke.

Super! :) Mam SIO2SD z ostatnim softem (2.3), jeszcze dziś wieczorem potestuję i zdam raport! :)

10

Odp: S2I jukebox. I prosba do Truba o poprawke.

OK, pierwsze koty za płoty

Działa i sprawdzone:

1) podmontowywanie i odmontowywanie
2) samo S2S MOUNT - listuje stan podmontowanych napędów
3) S2S DIR - listuje poprawnie katalogi i pliki bieżącej ścieżki na karcie SD

co nie działa?

1) S2S CD "nazwa_katalogu" - wyskakuje mi za każdym razem "Directory not found", już przy próbie przejścia z katalogu głównego SIO2SD do jakiegokolwiek podkatalogu.

Testowałem z SDX 4.41

Dodatkowa sugestia od użytkownika:
Dobrze by było, żeby polecenie mount domyślnie szukało po nazwie plików ATR, czyli żeby nie trzeba było wpisywać "S2S MOUNT GRY.ATR", lecz tylko "S2S MOUNT GRY". Oczywiście w SIO2SD można podmontowywać same binarki, ale robi się to raczej rzadko i z zamiarem bootowania komputera z tak zamontowanej binarki, czyli dla S2S bądź co bądź przeznaczonego do pracy pod DOS-em, byłoby wygodniej, gdyby po podaniu samej nazwy następowała próba podmontowania pliku ATR o tejże nazwie. Oczywiście dla pojedynczych binarek, wpisywałoby się razem z rozszerzeniem. Wiem, można z "wild card" na końcu, ale w sumie zawsze to jeden znak więcej ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2008-10-07 19:11:01)

11

Odp: S2I jukebox. I prosba do Truba o poprawke.

Ups, faktycznie CD było zwalone, sprawdź teraz

12

Odp: S2I jukebox. I prosba do Truba o poprawke.

OK, "generalnie" już CD działa.

Aczkolwiek pochodziłem sobie trochę po katalogach SIO2SD i wszedłem do pierwszego w hierarchii podkatalogu DEMA, w którym mam kilka kolejnych podkatalogów i około kilkadziesiąt plików

mniej więcej tak:

ATR [DIR]
COM [DIR]
ZINY [DIR]
+kilkadziesiąt ATR-ów w tej ścieżce.

i teraz np. S2S CD ATR raz działa a raz nie (gdy akurat nie zadziała, oznajmia to znajomym "Directory not found")
.  Jest w tym pewien element losowości i za którąś próbą załapuje. S2S CD .. natomiast działa mi za każdym razem i tu nie ma problemu.

Co jeszcze... Jak listuję (S2S DIR) zawartość katalogu w którym mam np. łącznie te klkadziesiąt gier + kilka katalogów, oczywiście to się dość długo listuje element po elemencie (to normalne). Ale gdy przerwę w trakcie klawiszem BREAK i wrócę do linii poleceń, to ponowne S2S DIR powoduje listowanie kolejnych elementów, które nie załapały się na wylistowanie przed tamtym BREAK-iem ;) To zamierzone? Bo lepiej byłoby jednak, żeby powtórnie listowało zawartość od początku. To tyle na razie. z tym domyśłnym szukaniem .ATR, to naprawdę jak uważasz, bo na razie tu się nic nie zmieniło widzę.

Serdeczne dzięki za wysiłek, SIO2SD będzie naprawdę lepszą zabawką z tym i mam nadzieję, że ostateczna wersja S2S znajdzie się  w kolejnych wersjach SDX :)

13

Odp: S2I jukebox. I prosba do Truba o poprawke.

Przerwanie wyświetlania katalogu, powoduje że przy ponownym jego wyświetleniu interfejs zwróci tylko pozostałą część nazw. To taka "cecha" SIO2SD, ktorej nie za bardzo wiem jak obejść.
Na razie S2S zawsze próbuje wczytać cały katalog (nawet gdy np. szukany ATR już został znaleziony), aby następne odwołanie zaczynało się od jego początku.
W sytuacji gdy to się nie uda (przerwanie, błąd itp.), może wystąpić "Directory/File not found", bo szukana nazwa jest gdzieś wyżej w katalogu. Ponowne wydanie polecenia zwykle poprawia sytuację.
Przydałaby się tu jakaś funkcja "resetowania" pozycji w katalogu, ale o ile mi wiadomo takiej w SIO2SD nie ma.

14

Odp: S2I jukebox. I prosba do Truba o poprawke.

Racja. Faktycznie tak jest, te "okazyjne" niepowodzenia z CD powodowane są sytuacjami, gdy SIO2SD jest ustawione gdzieś niżej w katalogu niż żądana lokacja. I faktycznie, nawet po zrobieniu CD na pierwszą pozycję z bieżącej ścieżki, faktycznie nadal długo mieli, by przejść całą listę. Ciekawe, czy da się to jakoś obejść, ewentualnie może autor SIO2SD wziąłby to pod uwagę dorabiając odpowiednią funkcjonalność (o ile nie ma takiej) do następnej wersji firmware-u? Daj znać, czy miałbyś czas napisać do niego i wyjaśnić z punktu widzenia kodera co byłoby trzeba dorobić (a co jest w SIO2IDE), żeby to było możliwe. Jeśli nie, to może ja napiszę i postaram się jakoś przybliżyć sprawę autorowi urządzenia.

W każdym razie już teraz serdeczne dzięki za "poszukanie" i sporządzenie w ekspresowym tempie wersji dla SIO2SD!

15

Odp: S2I jukebox. I prosba do Truba o poprawke.

Nowa wersja S2S 0.3 do pobrania http://trub.atari8.info/download/sdx/S2S.ARC.
Działa z firmware 2.5, gdzie mamy resetowanie katalogu.

16

Odp: S2I jukebox. I prosba do Truba o poprawke.

Działa też z firmware 2.3 :)

Resetowanie katalogu było ukrytą funkcją czyt. zapomnianą w ciurkiem pisanym kodzie....

A mogę prosić o ZIPa (nie trawię ARC).


UPDATE:
*.ZIP not found, możesz dać link...
A czy zamiast ARC nie może być ATR?

Ostatnio edytowany przez pajero (2010-09-09 19:55:24)

17

Odp: S2I jukebox. I prosba do Truba o poprawke.

Wrzuciłem S2S.ZIP pod ten sam adres co wyżej (zmień rozszerzenie).
Program jest dla SDX a tam ARC to standard.