1

Temat: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

Od wczoraj na grupie dyskusyjnej pcsa toczy sie dyskusja nad tym czego nalezy oczekiwac od kolejnej wersji SIO2IDE pozwolilem sobie zapodac tutaj odpowiedni watek.

Mysle ze wybierzemy jedyna sluszna droge rozwoju tego interfejsu ... i namowimy Marka aby postepowal zgodnie z wola milionow uzytkownikow  :lol:  :lol:  :lol:

Tak wiec - czego oczekujecie  :?:

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

Szybszej transmisji!!!

3

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

i USB :P

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

4

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

zdecydowanie szybszej transmisji !

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

5

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

A może do każdego sio będzie dodawana jakaś panienka która ponoże w instalacji...( albo to ją trzeba będzie zainstalować..).
He He HE :D

6

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

Zdecydowanie szybszej transmisji, przecież to dysk twardy, a nie magnetofon  ;)

7

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

A może do każdego sio będzie dodawana jakaś panienka która ponoże w instalacji...( albo to ją trzeba będzie zainstalować..).
He He HE :D

nie zapomnijmy o gratisowych gadzetach w stylu: najnowszy model bmw, dom nad morzem, dozywotnia emerytura, itp. ;)

[code]--------------- daVid -------------
---------- david@scene.pl ---------
-- GG: 470569 -+- ICQ: 152532728 --
--------- IRCnet: #atari8 ---------[/code]

8

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

Fajny ten kontroler ale prędkości to on nie ma żadnej , ja jestem zdecydowanie za poprawą szybkości .
Co do panienek , bmw i domu nad morzem
1. Jestem żonaty
2. Nie mam gdzie postawić trzeciego samochodu
3. Zamiast domu nad morzem mam dom w górach :)

9

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

Fajny ten kontroler ale prędkości to on nie ma żadnej , ja jestem zdecydowanie za poprawą szybkości .
Co do panienek , bmw i domu nad morzem
1. Jestem żonaty
2. Nie mam gdzie postawić trzeciego samochodu
3. Zamiast domu nad morzem mam dom w górach :)

Hmm. Marudzisz!!!
Nie kaźdy ma żońcięę i tyle furek..( mi na razie wyatarczy jedna fura + dziewczyna..).. :D

10

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

Fajny ten kontroler ale prędkości to on nie ma żadnej , ja jestem zdecydowanie za poprawą szybkości .
Co do panienek , bmw i domu nad morzem
1. Jestem żonaty
2. Nie mam gdzie postawić trzeciego samochodu
3. Zamiast domu nad morzem mam dom w górach :)

burzuj... ;)

[code]--------------- daVid -------------
---------- david@scene.pl ---------
-- GG: 470569 -+- ICQ: 152532728 --
--------- IRCnet: #atari8 ---------[/code]

11

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

Panowie - spojrzcie na topic i przeczytajcie o czym powinna byc dyskusja, jeszcze jeden glupi post i bede kasowal wszystkie glupie komentarze  :evil:  :evil:  :evil:

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

.... ja też jestem ... żonaty, lecz nie bardzo mi to chyba przeszkadza;; hehe;- jeśli bonusowa kobita będzie tak szybka jak SIO2IDE .... hmmm; kamasutra.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

Polecam uwadze: http://atariarea.nostalgia.pl/forum/vie … p;start=15 .
Ja juz sobie "pokopiowalem" na szybkim SIO2IDE :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

14

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

Kolejny postep!

Dzisiaj okolo godziny 5:20 nad ranem zadzialalo automatyczne rozpoznawanie i wybor jednej z dwoch predkosci w SIO2IDE. Sa to 19200 i 52000 (dokladnie takie jakie obsluguje Ultra Speed w oryginale).
Jako ze pracowalem w dalszym ciagu na zdekompilowanym kodzie ktory byl oryginalnie w C (makabra jesli chodzi o analize), poniewaz zrodla podeslane przez Marka po skompilowaniu nie daja dzialajacego kodu i nie mam duzej mozliwosci manewru, nie zaimplementowany jest jeszcze rozkaz pytania o mozliwa szybkosc "?". Czyli np. QMEG nie wykrywa tego jako US, ale juz SpartaX radzi sobie znakomicie - wszystko jest przez nia obslugiwanie w trybie US z duza predkoscia.
Tak wiec liczmy dni i godziny... bo nadchodzi :) . Trzeba tylko obslugi rozkazu "?" - pisze do Marka wlasnie.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

15

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

a ja podobnie jak reszta ludzikuff czekam na finalną skorygowaną wersję zawartośći Atmelka ;)))

ps. jeszcze raz thx za kwarce Pecuś !

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

16

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

Wyglada na to, ze juz jest wersja finalna :) - jeszcze namietnie ja testuje, ale przekopiowalem juz miedzy partycjami pracujacymi z roznymi predkosciam ponad 100MB i nie odkrylem przeklaman lub innych nieprawidlowosci.
Zarowno Sparta jak i QMEG prowidlowo rozpoznaja tryb US, tak samo i inne programy umiejace wykryc ten tryb (np. Sector Copy).
Moze pokombinuje potem z wiekszymi predkosciami, ale teraz to juz nie problem.
Na dniach bedzie chyba mozna to opublikowac.
Zmiany zostaly wprowadzone na poziomie uniwersalnych procedur SIO stosowanych takze przez Marka we wszystkich innych wersjach.
Tak wiec po zakonczeniu testow, beda wszystkie wersjie SIO2IDE z trybem Ultra Speed.
Jedyna zmiana sprzetowa, to wymiana kwarcu w starych wersja interfejsu (z 4.9152MHz na 7.3728MHz) - w nowych wersjach juz taki jest.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

17

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

Dostalem juz od Marka oficjalne wersjie 1.7 i 3.2 SIO2IDE obslugujace tryb HighSpeed w standardzie Ultra Speed. Pojawia sie niedlugo na AIMie ale wszystkich niecierpliwych zapraszam na swoj podreczny serwerek, bo tam juz sa :)

edycja:
Marek podeslal poprawke do wersji 1.7 (poprzednio HEX byl skompilowany dla zlego kwarca), od 18:40 23.08.2002 ;) Na moim podrecznym serwerku sa juz prawidlowe wersje.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

18

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

I po co wam to?
Pinek! Co z tym KMK?
ludzie cz...cz...czekają!!   :x  ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

19

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

... Epi, bez nerfuff, interface prędzej, czy później będzie ... a już niebawem 65c816 ... trzeba załatwić tylko ten komp od nalewek (Ap-Goliat; II GS, lub Nintendo super Goliat)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

20

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

I po co wam to?
Pinek! Co z tym KMK?
ludzie cz...cz...czekają!!   :x  ;)

Ano po to, że sprawa interface'u Jacka i Konrada ciągnie się już lekko aby nieskłamać chyba 2 lata i płytek jak nie widać tak nie widać .. a już pisałem pary razy ... ale powtórze jeszcze raz - mimo iż posiadam pełną dokumentację nie stać mnie aby wywalić na 50 płytek 1000zł - bo :

a) tylu płytek na pewno nie sprzedam - czyli poniekąd wiązało by się to z utopieniem kawałka kasy (a mimo iż lubię ten komputerek, to świętym mikołajem aby paru osobom sprawić przyjemność nie będę ....)

b) każdy interface J&K należy skonfigurować pod konkretny model Atari, ja takiego interface'u nigdy nie składałem - widziałem tylko jego pierwotne wiersje w akcji (teraz Jacek Żuk zmodyfikował troszeczkę płytkę).. więc pewnie były by niemałe problemy z odpaleniem tegoż cuda.
A co za tym idzie - nie byłbym w stanie nawet za małe pieniądze ewentualnym laikom elektronicznym tego cacka złożyć (aby wyjść chociaż na zero z kosztami produkcji płytek ....)

A SIO2IDE - mam od paru tygodni i nie narzekam - na pewno jego szybkość nie jest tak zabójcza jak zabawki Jacka, ale mnie wystarczy.
Stacje dysków do Atarki się zużywają, dyskietki także nie są najdłuższej trwałości .... dlatego nawet takie rozwiązanie cieszy :) A biorąc pod uwagę, że autor cały czas pod wpływem nacisku paru osób je rozbudowuje ... może być tylko dodatkową motywacją aby samemu się w to zaopatrzyć ....

Ząbki ostrzę już powoli na wersję z USB choć jak wstępnie podliczyłem koszt będzie rzędu 100zł - ale i tak warto :) do tego z USB podepnę sobie twardziela 2.5 cala a w starym zrobię upgrade do wersji 3.2 wyprowadzę gniazdo IDE na zewnątrz i będę mógł spokojnie podpiąć jeszcze jakiegoś CD'ka :) z zewnętrzym zasilaczem....
Jednym słowem komputer w pełni multimedialny hehe

ps. a tak przy okazji skoro wersja SIO2IDE 3.2 obsługuje CDrom to pewnie dało by się napisać odtwarzacz audio na Atari bo przecież poza LG obecnie niewiele CD-romów ma przycisk Play :)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

21

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

---
"b) każdy interface J&K należy skonfigurować pod konkretny model Atari, ja takiego interface'u nigdy nie składałem - widziałem tylko jego pierwotne wiersje w akcji (teraz Jacek Żuk zmodyfikował troszeczkę płytkę).. więc pewnie były by niemałe problemy z odpaleniem tegoż cuda. "
---

... i tu nie bardzo się zgodzę z tym stwierdzeniem, gdyż osobiście odpalałem swój interface z bodajże siedmioma kompami i z żadnym z nich nie było najmniejszych problemów.

Co do reszty się zgadzam ::

Co do samego interfacea'a - będą konkrety to będzie info, na razie nic krakać nie będę (mimo iż pochodzę z krakowa, co poniekąd sugerować może krakanie ... hehehe);-)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

22

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

Mówiąc o tym, że należy go skonfigurować pod konkretny opierałem się na relacjach czy jak kto woli zwierzeniach Axe (który właśnie miał tego rodzaju problem), poza tym o ile mnie pamięć nie myli Sam Jacek Ż. w rozmowach ze mna poruszał ten temat - wiec jakaś regulacja złożonego interace'u jest na pewno... ale chyba najlepiej aby wypowiedział się w tej kwestii ktoś z autorów ... co by nie wprowadzać niepotrzebnie ludzi w błąd

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

23

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

... test in progress ... i faktycznie; właśnie przed chwileczką znalazłem komp, z którym interface odpalić nie bardzo kce ::

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

24

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

a wracając do kwestii oczekiwan nowych wersji sio2ide to od kolejnych update'ów oczekuje :

a) porządnej dokumentacji technicznej ! (ja rozumiem, że w informatyce agnielski jest niezbędny, ale aby POLAK pisał już tylko po angielsku .....
to troche nie eleganckie!

b) w dokumentacji brakuje spisu elementów ...  i jakiegoś ładnego opisu sposobu montażu (jak to miało miejsce w pierwszych wersjach SIO2IDE) -jeżeli autor zamierza uczynic bardziej popularnym powyższą zabawkę, to niestety trzeba wziąć to pod uwagę bo nie każdy jest zawodowym elektronikiem ...

c)poprawnej pracy z innymi urządzeniami (wersja 1.6/1.7) nie chce ładnie współpracować z niektórymi sio2pc no i można by było dorobić możliwość wyłączania całej zabawki (nie zawsze istnieje potrzeba aby urządzenie pracowało) a dorobienie samego przełącznika odcinającego napięcie zasilająca - nie zawsze załatwia sprawę (czasami po jego odcięciu, zabawka blokuje możliwość korzystania z wszelkich urządzeń podłaczanych do sio - no może poza XC12 ;) )

jak coś jeszcze mi się przypomni to dopisze

Greeetzzzzz

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

25

Odp: SIO2IDE - czego oczekujemy od nastepnej wersji ?

A wpadł mi może głupi pomysł do głowy/a może nie .... a czy podłączenie napędu LS120 stanowi jakiś problem?? W końcu to też IDE a 120MB dyskietka formatu 3,5", i zarazem napęd zwykłych dyskietek (tzn. niezwykłych, bo trzyipółcalowych).?? 8)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info