1

Temat: konwersje jakich gier, chcielibyście na Atari ?

właśnie pograłem sobie w demko space harriera na małe atari i jestem pod dużym wrażeniam. super miodność, grafika (na pewno słabsza jak na automatach), ale jak na atari super - wydaje mi się, że konwersja lepiej wyszła niż w przypadku c-64.
fajnie by było gdyby znaleźli się maniacy i skonwertowali Kung-fu Mastera (z automatów) i Ricka Dangerousa oraz Commando z C-64 ...

poza tym mam pytanie : jakie są wasze propozycje konwersji gier na atari ? ponieważ na tym polu Atari wyraźnie ustępował innym platformom przydałyby się jakieś nowe giery ... :-) :-) :-)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

2

Odp: konwersje jakich gier, chcielibyście na Atari ?

Czy ustepowalo, to nie jestem pewien... hm...

A jesli chodzi o konwersje to na Atari chcialbym zobaczyc... GTA ;], niekoniecznie GTA-3(D), bo to raczej niemozliwe do zrealizowania, ale gre w stylu GTA-1 - czemu nie? Jest taka gra "New York City", gdzie pod wzgledem graficznym juz cos osiagnieto... tylko ze ze wzgledu na scenariusz jest przynudnawa... A porozbijac sie po ulicach Wawy na Atarce bylo by milutko ;] (nawet jesli te ulice wygladaly by tak jak w "NYC" - tzn. pare kolorow na krzyz i naprawde symboliczna grafika).

Co jeszcze...hm... Quake... ale Fox juz robi Vector'a, a wiec cos moze z tego wyjdzie ;]

Z automatow - moze jakis odpowienik Mortal Kombat "pelna geba" - tzn. duze postacie, plynna+wierna animacja, szeroki wybor ciosow... Choc w zasadzie nie grywalem w takie gry, to na /| chetnie bym zagral ;]

I jeszcze jedna rzecz - Dune - a wlasciwie cos w tym stylu. Do tej pory nie widzialem zadnego, nawet najprostszego RTS'a na male Atari, czegos w stylu Dune, Warcrafta, C&C na peceta... Moglyby byc nawet trzy jednostki na krzyz (zolnierz, czolg, dzialo pp), a jesli IO kompa byloby spox to juz byloby w co sie bawic ;]

Tiaaaa.... ale to pewnie tylko moje marzenia ;]

3

Odp: konwersje jakich gier, chcielibyście na Atari ?

Z automatow - moze jakis odpowienik Mortal Kombat "pelna geba" - tzn. duze postacie, plynna+wierna animacja, szeroki wybor ciosow... Choc w zasadzie nie grywalem w takie gry, to na /| chetnie bym zagral ;]

przydalyby sie jeszcze jakies fatality z duza iloscia krwi :)

I jeszcze jedna rzecz - Dune - a wlasciwie cos w tym stylu. Do tej pory nie widzialem zadnego, nawet najprostszego RTS'a na male Atari, czegos w stylu Dune, Warcrafta, C&C na peceta... Moglyby byc nawet trzy jednostki na krzyz (zolnierz, czolg, dzialo pp), a jesli IO kompa byloby spox to juz byloby w co sie bawic ;]

ja jeszcze dodam "the settlers 1" - super kultowa gra, w ktora do dzisiaj gram czesciej niz jakies "kłejki" i inne badziewia z pc-ta. moge jeszcze dodac ze ta gra na amidze byla robiona w 32 (!!!!) kolorach!

coz, doczekalismy sie "lemmingow", ktore krolowaly na amisi, to dlaczego mialoby zabraknac innych hitow ?

jezeli chodzi o gre "commando" z c64, to pragne zauwazyc ze ta gra istnieje na zx spectrum, ktore moim zdaniem ma skromniejsze mozliwosci od atarynki ;)

lista konwersji jest dluga, ale kto sie za to zabierze ? :(

[code]--------------- daVid -------------
---------- david@scene.pl ---------
-- GG: 470569 -+- ICQ: 152532728 --
--------- IRCnet: #atari8 ---------[/code]

4

Odp: konwersje jakich gier, chcielibyście na Atari ?

ja to bym chcial konwersji czegos takiego jak:
- Yie Ar Kung Fu - moja pierwsza bijatyka w ktora pogrywalem,jeszcze na zetiksie
- Commando - oh yeah-tu komentarz jest zbedny
-Last Ninja - giera zabija nawet dzisiaj

ogolnie za malo mordowania na Atari z wyborami zawodnikow...

gep/lamers^dial

5

Odp: konwersje jakich gier, chcielibyście na Atari ?

A ja bym chciał widzieć coś w stylu Blood Bros na Atari. Jak nie kojarzycie to jest to gra z automatów. Można ją odpalić na emulatorze MAME32. Gra jest zajebista, jedna z moich ulubionych z automatów. Całość polega na tym że biega się gościem (kowbojem) u dołu ekranu i naparza do wszystkiego co się rusza. Jednocześnie należy unikać pocisków wroga. Ciekawe jest sterowanie. Kierujemy ludkiem i celownikiem. Tzn normalnie ruchy joysticka poruszają i ludkiem i celownikiem. A gdy naciśniemy fire, to ludek staje w miejscu i zaczyna strzelać i wówczas możemy poruszać tylko celownikiem.

Grafikę możnaby skonwertować. Choć prawdopodobnie konieczne byłyby pewne uproszczenia w samej grze. Np przeciwników możnaby zrobić nieruchomych, a tylko pojaiwjących się w pewnych miejscach na planszy. Mimo to gra byłaby chyba dalej grywalna.
Poniżej wrzuciłem screenshot z gry i drugi screenshot obrazujący jak mogłoby to wyglądać na atari ( w trybie 160x192 w 4 kolorach). Jak ktoś jest zainteresowany to mogę mu również podesłać gierkę na maila (1Mb).

http://republika.pl/urborg/bloodbro.gif


http://republika.pl/urborg/bloodb.gif

6

Odp: konwersje jakich gier, chcielibyście na Atari ?

jeśli te screeny są statyczne, to myślę, że można by znacznie podbić ilość kolorów, choćby wykorzystując tryb tekstowy z pięcioma kolorami, albo dodając kolory spritów ... :-)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

7

Odp: konwersje jakich gier, chcielibyście na Atari ?

Też tak mi się wydaje. Obrazek jest raczej statyczny, tyle że na jego tle musiałyby się poruszać pociski.

8

Odp: konwersje jakich gier, chcielibyście na Atari ?

No i na jednym budynku napisać "Taklamakan", a na drugim "Pizza Opalenizza". :D

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

9

Odp: konwersje jakich gier, chcielibyście na Atari ?

Ta i w bonus round strzelasz z plastikowego pistolecika do Vaska  :lol:  :lol:  :lol:

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: konwersje jakich gier, chcielibyście na Atari ?

Ja bym chcial Rick Dangerous z comoddy tudziez z Spectruma

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

11

Odp: konwersje jakich gier, chcielibyście na Atari ?

Do tej pory nie widzialem zadnego, nawet najprostszego RTS'a na male Atari, czegos w stylu Dune, Warcrafta, C&C na peceta... Moglyby byc nawet trzy jednostki na krzyz (zolnierz, czolg, dzialo pp), a jesli IO kompa byloby spox to juz byloby w co sie bawic ;]

To ja napisze tyle, ze wczoraj znajomy trumniarz (scena ZX) podeslal mi wstepna wersje ...... Starcrafta na ZX. Szczerze mowiac to za duzo nie widac ale liczy sie fakt ! I co wy na to ?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: konwersje jakich gier, chcielibyście na Atari ?

ja tez ma pare propozycji:
moze gierka w stylu Metal Sluga,oczywiscie uproszczona do granic mozliwosci i sensu
innna fajna giera to 1942 z C64,kiedys lubilem takie szpile lecisz i nawalasz do zlych samolocikow..:)

gep/lamers^dial

13

Odp: konwersje jakich gier, chcielibyście na Atari ?

fajna giera to 1942 z C64,kiedys lubilem takie szpile lecisz i nawalasz do zlych samolocikow..:)

Przeciez na Atari juz jest taka gra, tylko nie pamietam nazwy, mozliwe ze nazywa sie tak jak na c64

[code]--------------- daVid -------------
---------- david@scene.pl ---------
-- GG: 470569 -+- ICQ: 152532728 --
--------- IRCnet: #atari8 ---------[/code]

14

Odp: konwersje jakich gier, chcielibyście na Atari ?

do 1942 bardzo podobne jest tiger atack

http://xlent.nostalgia.pl/software/games/t/0041.png

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

15

Odp: konwersje jakich gier, chcielibyście na Atari ?

odpowiednik 1942 z C64 na Atari to "Screaming Wings" firmy Red Rat Software

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

16

Odp: konwersje jakich gier, chcielibyście na Atari ?

odpowiednik 1942 z C64 na Atari to "Screaming Wings" firmy Red Rat Software

No wlasnie! Wiedzialem ze jest taka sama gra jak "1942" na atari, ale zapomnialem jej nazwy. Swego czasu czesto w nia pogrywalem... eh..

[code]--------------- daVid -------------
---------- david@scene.pl ---------
-- GG: 470569 -+- ICQ: 152532728 --
--------- IRCnet: #atari8 ---------[/code]

17

Odp: konwersje jakich gier, chcielibyście na Atari ?

:D
Hi!!!
Ja generalnie jako access do pomocy przy porcie!. Jesli ktoś by był zainteresowany. Kiedyś sporo pisałem - mam spore muzeum atarynek do testów i sporo wiedzy do wykorzystania. Jesli Ktoś będzie chciał robić port - prosze o info...

hehe, przydalby sie jakis rts z prawdziwego zdarzenia (np. the settlers :D), oprocz tego moze wreszcie doczekamy sie konwersji "giana sisters" ?
to jest moja cala lista zyczen.

[code]--------------- daVid -------------
---------- david@scene.pl ---------
-- GG: 470569 -+- ICQ: 152532728 --
--------- IRCnet: #atari8 ---------[/code]